freelance iş ilanları

'Yok artık!' dedirten hırsızlık!

8 Mesajlar 1.025 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Adana'da karpuz sevkiyatı yapılan kamyonlar, kırmızı ışıkta karpuz çalmak isteyenlerin saldırısına uğruyor. Özellikle Karataş Bulvarı üzerinde Adana Devlet Hastanesi ve D-400 karayolunda, Ege Bagatur Kavşağı'nda bekleyen çocuklar, kamyonlar kırmızı ışıkta durduğu anda karpuzları bir bir çalıyor.

Ege Bagatur Kavşağı'nda 4-5 çocuğun, kırmızı ışıkta durduğu sırada kamyona çıkarak, karpuzları çalıp yol kenarına bıraktığı görüldü. Kırmızı ışıkta bekleyen diğer sürücülerin olaya müdahale etmemesi ise dikkat çekti. Çocukların kırmızı ışıkta bekleyen kamyonlardan karpuz çalma anları, kameralara saniye saniye yansıdı.

Karpuz taşıyan kamyon şoförleri, yaşanan hırsızlık olaylarından bir hayli sıkıntı yaşadıklarını belirterek, "Biz bir şey yapamıyoruz, kamyonu bırakıp müdahale edemiyoruz. Bu nedenle hırsızlar rahatça karpuzları çalıyor. Bu yollarda ne taşısak çalıyorlar" dedi.

Videoyu izlemek için:http://www.iha.com.tr/yok-artik-dedirten-hirsizlik-282188-haber

wmaraci
reklam

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Adanada çok rastladım ben böyle :D Bizim mahalledeki çocuklar çalardı böyle hep :), yazık yazık.
Şoför aynadan görüyor bakmada, birşey demiyor işte :)

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Bir çocuk başkasının bahçesindeki ağaçtan meyve aşırsa bu kadar haber konusu olmaz. Fakat bir emek verilmiş o karpuzlar yetiştirilmiş toplanmış. Bunun için bilmem kaç işçi çalıştırılmış. Taşınması için paralar verilmiş. Bu emekleri karşılıksız bırakarak aşırdığın şeyde hırsızlık oluyor.

Eğitim eğitim eğitim...

Aklıma hızlı ve öfkelideki tır şoförlerinin silahlanması geldi. 2 gün sonra böyle bir şey olursa şaşırmamak lazım..

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

Yunusemre adlı üyeden alıntı

Adanada çok rastladım ben böyle :D Bizim mahalledeki çocuklar çalardı böyle hep :), yazık yazık.
Şoför aynadan görüyor bakmada, birşey demiyor işte :)

Bir şey demez olur mu?
Karpuz tarladan çıkarken tartıya girer. Sonra gideceği yerdeki hale gittiğinde tekrar tartıya girer. Arada ufak bir fark varsa bu sorulmaz yani mazottan kaynaklanan fark diye düşünülür ama o kilo kaybı normalin üzerinde olsun. Ya parasını adamdan keserler ya da malı geri yollarlar.
Adamların korkusu kamyondan inersek kamyonu da çalarlar :D
ResulCoskun Bipixel Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

4531 4531 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 996
  • Beğeniler 210 / 211
  • Ticaret 3, (%100)
Bir keresinde ben de Adana'da rastladım, 1 kaç günlüğüne gitmiştik ve dönüştü kamyon durdu 1 tane genç çıktı aşağıdakine veriyor o kenara koyuyor :D

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Hatırlıyorum biz de küçükken yaz tatilinde köye gittiğimizde milletin tarlasında bize ait olmayan şeyleri yerdik. En başta da karpuz. İnsan düşünüyor arada fark var mı diye? Yok sanırım. Biz canımız çektiği için o hırsızlığı yaptık ama hiç birimiz de hayatımızı hırsızlıkla kazanan insanlar olmadık. Sanırım yiyecek hırsızlığı o kadar da ciddiye alınmaması gereken bir şey.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

4531 4531 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 996
  • Beğeniler 210 / 211
  • Ticaret 3, (%100)

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Hatırlıyorum biz de küçükken yaz tatilinde köye gittiğimizde milletin tarlasında bize ait olmayan şeyleri yerdik. En başta da karpuz. İnsan düşünüyor arada fark var mı diye? Yok sanırım. Biz canımız çektiği için o hırsızlığı yaptık ama hiç birimiz de hayatımızı hırsızlıkla kazanan insanlar olmadık. Sanırım yiyecek hırsızlığı o kadar da ciddiye alınmaması gereken bir şey.

Yani sizin o küçükken yaptığınızı ben dahil çoğu kişi yapmıştır. Ancak bu Adana'dakiler bir nevi bu işi yapıyorlar.

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)

ahmettalut adlı üyeden alıntı

Yani sizin o küçükken yaptığınızı ben dahil çoğu kişi yapmıştır. Ancak bu Adana'dakiler bir nevi bu işi yapıyorlar.

Bu hırsızlık genelde en çok Yüreğir'de görülür, sürekli yapıyorlar orada.
Bir Adanalı olarak çok iyi bilirim, yapacak birşey yok, nerde karpuz varsa orada cingene var :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al