wmaraci reklam

Yüksek fatura şoku sona eriyor

9 Mesajlar 1.000 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Ulaştırma Bakanı Yıldırım, cep telefonu, sabit telefon, internet ve uydu-kablo TV abonelerinin beklemedikleri yüksek ücretlerle karşılaşıp fatura şoku yaşamalarını engellemek amacıyla faturalara üst sınır uygulaması getirileceğini söyledi.

ANKARA - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, iletişim araçlarında yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek için faturalara üst sınır uygulaması getirdiklerini açıkladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı'nca hazırlanan ''Fatura Üst Sınırı Uygulamasına İlişkin Usul ve Esaslar''a göre faturalara, tüketicinin talebi doğrultusunda aylık 100 lira tutarında bir üst sınır getirileceğini belirten Yıldırım, ancak işletmeci ile abone arasındaki sözleşme çerçevesinde daha düşük ya da daha yüksek miktarda aylık üst sınır belirlenebileceğini ifade etti.

ABONELER KISA MESAJLA UYARILACAK
Yeni uygulama ile telefon, internet veya TV abonelik hizmetlerinin kullanımına bağlı olarak fatura miktarı aylık olarak belirlenmiş olan üst sınıra ulaştığında abonelerin ücretsiz kısa mesajla uyarılacağını anlatan Yıldırım, şunları söyledi:

''5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ile Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği kapsamında hazırlanan Fatura Üst Sınırı Uygulamasına İlişkin Usul ve Esaslar hakkındaki düzenleme, abonelerin elektronik haberleşme hizmetlerini kullanırken karşılaşabilecekleri fatura şoklarını önlemek ve aylık fatura tutarlarını kontrol etmelerine imkan sağlamak amacıyla hazırlandı.''

ABONE SAYISI 200 BİNİN ÜZERİNDEKİLERİ KAPSAYACAK
Faturalara üst sınır getirilmesi ve bu konuda abonelerin bilgilendirilmesi yükümlülüğünün, abone sayısı 200 binin üzerinde olan cep telefonu, sabit telefon, uydu-kablo TV işletmecileri ile internet servis sağlayıcılarını kapsayacağını belirten Yıldırım, abone sayıları 200 binin altında olan küçük işletmecilerin ise ağır mali ve idari yük altında kalmamaları için kapsam dışında bırakıldığını kaydetti.

Bakan Yıldırım, faturalara üst sınır getirilmesi uygulamasın ilişkin, gerekli altyapı ve teknik hazırlıkların tamamlanmasına imkan sağlamak amacıyla işletmecilere 1 yıl süre verileceğini ifade eden Bakan Yıldırım, uygulamanın 1 Temmuz 2013 tarihinde başlatılmasının planlandığını bildirdi.

Kaynak: ntvmsnbc
csariaslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Her ay vodafone faturam 25 gelmesi gerekirken 70 geliyor, internet ayarlarımı bilerek bozdum bilerek yapıyorlar, Avea'ya geçtim geçiş işlemini bekliyorum eğer böyle bişey gelirse güzel olur :)

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Turkcell'den çok başım yandı zamanında..

-Bura komple benim.

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Avea faturasının arkasında böyle yazıyordu.Sürpriz fatura yok!Gelen fatura 176 TL.:D

sosyalme.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Cry Cry http://www.kolbozuk.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
TTNet'teki yüksek faturalar için sevinerek geldim, haberi okuyunca alakası olmadığını anladım şimdi gidiyorum :(

dumanyak dumanyak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 113 / 149
  • Ticaret 15, (%93)
Bu ay yine kotayı oldurduk 6 gündür 1mbit ile kullanıyorum :( bunada bi çare bulsalar.
Paket Netlimitsiz 8 Mbit

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)

dumanyak adlı üyeden alıntı

Bu ay yine kotayı oldurduk 6 gündür 1mbit ile kullanıyorum :( bunada bi çare bulsalar.
Paket Netlimitsiz 8 Mbit

aynı dertten bende de var malesef..

-Bura komple benim.

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
ben halen çekiyorum türkcellden adamlar her yerden geçiriyorlar yok ödemeli arama gelirse dakkikandan düsmüyor faturaya gecir yok farklı biryerden geçir bi geliyor 29 tl gelcek fatura 100 tl 50 den aşağı indiğini görmedim iyi olur bu kananun

GhostRider GhostRider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1139
  • Beğeniler 125 / 136
  • Ticaret 46, (%100)
Valla 4 aydır Türkcell Faturalı kullanıcısıyım.ondan önce yine türkcell kullancısıydım fakat faturalı değildi.Furalıyım 4 aydır pek skıntı yok aslında 1000 dk + 1000 sms+1gb internet+hafta da 2 gün tüm türkcellilerle 10.000 dk konuşma+geceleri 10 ila sabah 10 arası türkcellilerle 10.000 sms paketim var ve sadece 65 TL ödüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al