wmaraci reklam

Ddos Saldırıları ve Ücretsiz Cloudflare Koruması

27 Mesajlar 7.240 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ultibil Ultibil Gelişmiş Web Yazılımları Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 47 / 95
  • Ticaret 9, (%100)
Bahsettiği site benim :)
Arkadaş çok güzel iş çıkarttı kendisine teşekkür ediyorum eline emeğine sağlık.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Güzel reklam olmuş hocam hayırlı işler 😊

Site ip adresinizi bypass ettirmedikçe gayet yeterli koruma sağlayacaktır CloudFlare. ip adresiniz bypass ediliyorsa tamamen çöp olacaktır.

URL ile yükleme işlemlerini devre dışı bırakın, 80,443 vs. Harici portlarinizi ziyaretçilere kapatın,mail geri dönüş olayını kapatın yada direkt olarak Yandex mail kullanın geriye çokta birşey kalmıyor zaten.

Tabiki tamamen CloudFlareye bel bağlamamak lazım. Siz herşeyi kusursuz yaparsınız, CloudFlarenin verileri çekilir, internete sızdırılır vs.(daha önceden gerçekleşmişti) oradan ipnizi bulup saldırır vs. o durumda ip degistirerek çözüm bulursunuz gerçi.

Ama bir çok stresser cfyi bypass edip saldırıda bulunabiliyor. Recaptchanin bulunduğu ülke doğrulaması ekranının dahi geçebilen botlar mevcut. User-agent tanimlanabilen, javascript kullanan botlar..

Yani çok büyük bir siteyseniz ve ciddi saldırılar alıyorsanız donanımsal firewallin bulunduğu, tüm katmanlarca firewall sağlayan bir sunucu ve load balancing uygulaması daha net sonuç olacaktır.

Tabiki 3. Parti uygulamalarla ve yazılımlarla mücadele edilebilen yere kadar çabalamak en doğrusu. Zira donanımsal firewalli sunucular ateş pahası.

Genede bir tavsiyede bulunayım. BlazingFast.io adlı firma VPSlerinde ve hostinglerinde 980GBPS ye kadar saldırı korumakta. Zamanında test etme fırsatım olmuştu. 20€'luk VPS paketi oldukça sağlamdır ve önerebilirim.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
arkdaşla belli bir süre önce çalıştık. Gerçekten işinin hakkını fazlasıyla verdi saolsun.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

vaveyla vaveyla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Bide ip adresini nasıl gizleyebileceğimiz vs. Adımlar da anlatanlatılsaydı çok iyi olurdu hocam

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Ultibil adlı üyeden alıntı

Bahsettiği site benim :)
Arkadaş çok güzel iş çıkarttı kendisine teşekkür ediyorum eline emeğine sağlık.

lastpavel adlı üyeden alıntı

arkdaşla belli bir süre önce çalıştık. Gerçekten işinin hakkını fazlasıyla verdi saolsun.

Sabrınız ve güzel yorumlarınız için asıl ben çok teşekkür ederim :)

Escalous adlı üyeden alıntı

Güzel reklam olmuş hocam hayırlı işler ��

Site ip adresinizi bypass ettirmedikçe gayet yeterli koruma sağlayacaktır CloudFlare. ip adresiniz bypass ediliyorsa tamamen çöp olacaktır.

URL ile yükleme işlemlerini devre dışı bırakın, 80,443 vs. Harici portlarinizi ziyaretçilere kapatın,mail geri dönüş olayını kapatın yada direkt olarak Yandex mail kullanın geriye çokta birşey kalmıyor zaten.

Tabiki tamamen CloudFlareye bel bağlamamak lazım. Siz herşeyi kusursuz yaparsınız, CloudFlarenin verileri çekilir, internete sızdırılır vs.(daha önceden gerçekleşmişti) oradan ipnizi bulup saldırır vs. o durumda ip degistirerek çözüm bulursunuz gerçi.

Ama bir çok stresser cfyi bypass edip saldırıda bulunabiliyor. Recaptchanin bulunduğu ülke doğrulaması ekranının dahi geçebilen botlar mevcut. User-agent tanimlanabilen, javascript kullanan botlar..

Yani çok büyük bir siteyseniz ve ciddi saldırılar alıyorsanız donanımsal firewallin bulunduğu, tüm katmanlarca firewall sağlayan bir sunucu ve load balancing uygulaması daha net sonuç olacaktır.

Tabiki 3. Parti uygulamalarla ve yazılımlarla mücadele edilebilen yere kadar çabalamak en doğrusu. Zira donanımsal firewalli sunucular ateş pahası.

Genede bir tavsiyede bulunayım. BlazingFast.io adlı firma VPSlerinde ve hostinglerinde 980GBPS ye kadar saldırı korumakta. Zamanında test etme fırsatım olmuştu. 20€'luk VPS paketi oldukça sağlamdır ve önerebilirim.

Söylediklerinize ek olarak, Cloudflare'ın da her geçen süreçte kendisini geliştirdiğini ekleyebilirim. Özellikle günümüzde botlara karşı korumalarda yapay zeka kullanımlarını artırmaya başladılar. Cloudflare'ın milyonlarca web sitesi tarafından kullanılıyor olması, neredeyse dünyanın tüm trafiğini analiz ederek kendini sürekli geliştirmesini sağlıyor.

Tabi dediğiniz ölçeklerde devasa saldırılar olabilmesi için sitenin dünya çapında ün yapmış, alanında çok tanınmış birkaç siteden birisi olma yolunda ilerlemesi de lazım. Kaldı ki saldırı yapmak için üçüncü taraflarla anlaşıp saldırmak da cep yakabilen bir durum. :) Ben yine de Cloudflare ile tamamının aşılabileceğine inanıyorum.

vaveyla Ücretli hizmet olarak yapsak da yakında farklı bir blog sitesi daha açacağız. Orada tüm rehber anlatımlar yer alacak, yine çok dilli bir proje olarak.
vaveyla

kişi bu mesajı beğendi.

webizmir webizmir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
ücretli olarak bütün bu ayarları ve hız performanslarını yaparmısınız ?

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
webizmir Merhaba,

Evet. Tüm bu sunucu kurulumu, optimizasyonu ve güvenliği, Apache'ye oranla çok daha hızlı ve güvenli olan NGINX web server kurulumu, WordPress kurulumu, CDN ve Ddos önlemi amaçlı Cloudflare kurulumu, performans için sunucu bazlı cache ve paylaşımlı hostinglerde sunulmayan Redis/Memcached kurulumu vb. işlemlerin tamamını üstleniyoruz.

Sunucu ve WordPress kurulumu hizmet detayları

• Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
fiyatı atarmısınız pm olarak

• Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 31 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
iletişim numarası alabilirmiyim lütfen

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kendisinin en sevdiğim yönlerinden biri daima araştırmacı olması ve araştırmalarını çok yönlü uygulamaya çalışmasıdır. Her zaman daha iyisini nasıl yaparım diye çabalayan biridir. Bu yüzden gelecek vaad eden bir kardeşimiz olduğu için gurur duyuyorum.

Hiç çekinmeden kendisine iş yaptırabilirsiniz.

Başarılarının devamını dilerim kardeşim :)
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al