wmaraci reklam

Site Açıkları Nedir ve Nasıl Kapatılır ?

4 Mesajlar 931 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DonaldLove DonaldLove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 5, (%100)
İyi günler, bu yaz tatilimi alanım olan web programlamaya adadım ve sürekli kendimi geliştirmeye çalıştım. Daha önceden ASP.NET bilgim vardı, bu yaz PHP bilgimi ilerlettim. Fakat ne zaman site yaparsam yapayım, kullanıcı dostu ve interaktif bir site olmasına rağmen saldırılara maruz kalıyorum. Mecbur wordpress gibi altyapılar kullanmak zorunda kalıyorum. Böyle saldırılardan nasıl korunuluyor ? Bu adımlar nelerdir ?

wmaraci
reklam

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)
Php de güvenlik önlemi almak kolaydır fakat, kodlama aşamasında bi hacker gibi düşünmeniz gerek yani mesela scriptinizde resim yükleme kısmı var php dosyaları engellemeniz gerekir veya file_get_contents gibi fonksiyonları dikkatli kullanmanız lazım
Ek olarak mysql. Kullanırken id değerini filtrelemeniz gerekir
farego

kişi bu mesajı beğendi.

selenimo selenimo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek bayan atölyesinde çalışıyorum
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
php filter lardan yararlanabilirsin özellikle kullanıcıdan veri çekerken dikkat etmen gereken noktalar var. yani get post gibi durumlarda verileri php nin kendi filter kodlarıyla filtrelerden geçirrisen işin büyük bir kısmını halletmiş olacaksındır. db için pdo kullanmanı öneririm.

tüm bunların yanında bir framework kullanırsan bu söylediklerimi otomatik olarak yapmış olacaksın. frameworkler senin normal işlerini kolaylaştırdığı gibi güvenlik alanında da yardımcı olmakta.
farego

kişi bu mesajı beğendi.

NumanABi NumanABi --> numanozdemir.com <-- Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
Her an her yerde daha önce keşfedilmiş/keşfedilmemiş güvenlik açıklarına/hatalara rastlamak mümkün. Bu konu hakkında kesin konuşmak yanlış olur, yazılımın incelenip ona göre müdahale edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Ücretli destek düşünürseniz konumu inceleyebilirsiniz.
https://wmaraci.com/forum/genel-ilanlar/internet-siteniz-guvende-mi-hacklendiniz-mi-sakin-olun-yavasca-iceri-girin-418650.html

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al