wmaraci reklam

Sosyal Medya Güvenliği

5 Mesajlar 873 Okunma
wmaraci reklam

asilturk0 asilturk0 www.sonyxperiaailesi.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlere Facebook, Twitter, +Google vb aklınıza gelebilecek bir çok sosyal platforum da güvenlik önemlerini anlatacağım.

Gizlilik Ayarları Düzenlenmesi :

Arkadaşlar kesinlikle bu güvenlik önlemini almanız sizin yararına olacaktır. Gizlilik durumlarını sadece çevreniz tarafından görünür yapmanız fotoğraf ve diğer içerikleriniz başka ortamlar da yada kötü amaçlı ortamlar da kullanmasını önlemiş olacaksınız.

Bağlantı Güvenliği :

Size sosyal ortamdan gönderilen bağlantılara dikkat etmeniz gerekiyor. Hiç tanımadığınız yada tanıdığınız kişilerden size gelen örnek olarak son zamanlar da Facebook ortamın da bulunan bu virüs gibi bağlantılara tıklamayın " Bu Videoyu Hazırlamak Için Günlerdir Uğraşıyorum " bu gibi bir çok virüs yada bir hackerden gelmiş olabilir. Bu neden ile her bağlantıya balık gibi atlayıp tıklamayınız.

Sosyal Medyada Telefon Güvenliği :

Facebook, Twitter, Google gibi büyük firmalar da bulunan ama güncel yeni açılmış siteler de henüz yapılmaya yapılması da maliyetli olan bir sistem olan Telefon ile doğrulama ve güvenlik olarak telefon numaranızı kullanma servisi size büyük bir güvenlik önlemi almanızı sağlayacaktır.

Şifre:

Kesinlikle şifrenizi basit bir şifre olarak koymayınız. Örnek olarak : "123456, 123456, 123456789, 123isim vb" gibi şifreler kırılması ve bulunması çok kolay şifrelerdir. Kesinlikle şifreniz de " Büyük ve küçük harf, sayı ve işaret " bulanan bir şifre seçmeniz güvenliğiniz için çok iyi olacaktır.

Güvenlik Yazılımlarını Güncel Tutun :

Bu başlıktan kastımız " Norton, Avast, Kaspersky, Eset Nod32 v.b.." daha bir çok güvenlik programı ne kadar güncel ise sizi hem sosyal medya hem de internette dolaşım anında sizi güvenli bir şekilde korumaya olanak sağlar. Size önerebileceğim güvenlik yazılımları maddeler halinde aşağıda sıralıdır.

Kaypersky
Trend Micro
Eset Nod32
Türk Antivirüs

Maddelerimiz bu şekildedir. Kesinlikle sizlere önerim bu anti virüs programlarından şaşmayın. Avira gibi ücretsiz yazılımlar da mevcut ancak bunlar kadar sizin bilgisayarınızı güvence altında tutamaz.

Temkinli Olun :

Sosyal medyada sizlere her zaman her tanıştığınız insan gerçek kimliğini açıklamayabilir bu konuda dikkatli olmanızda fayda var, hiç bir zaman kendi bilgilerinizi tam tanımadan karşı ki tarafa veya arkadaşınız olsa bile vermeyiniz. Kimlik gibi önemli bilgilerinizi sosyal medyada kesinlikle paylaşmayınız.

Spam Mesajlar :

Spam mesaj atan kullanıcı, sayfalara dikkat ediniz. Spam mesaj atan kişileri kesinlikle engellemeniz de fayda olacaktır.

Uygulama ve Eklentiler :

Girdiğiniz uygulama ve eklentilere dikkat etmeniz gerekiyor girdiğiniz uygulama veya oyun da sizin bilgilerinizi alabilecek kötü insanlar olabilir uygulama ve yaptığı oyuna küçük bir kod ile sizlerin elinizdeki bilgilere ulaşmanızı sağlayabilirler.

KAYNAK

Evet arakdaşlar bu makalemiz de böyleydi. Umarım sizlere aydınlatıcı bir makale yazabilmişimdir.

Herkese İyi Günler Dilerim.

Ferdi GÖREN

wmaraci
reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Türk Antivirüs daha çok eksiği var. Şuan için yalnız başına kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ha destek olayım, bilgisayarım iyi derseniz Eset'in Kaspersky 'ın yanına yükleyebilirsiniz ;)

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Türk Antivirüs daha çok eksiği var. Şuan için yalnız başına kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ha destek olayım, bilgisayarım iyi derseniz Eset'in Kaspersky 'ın yanına yükleyebilirsiniz ;)

Haklısın kardeşim ancak ben burada Türk Antivirüs Programı Duymayanlar için Yazdım Bizim Türkiyede Yapılan Böyle Çalışmaları Desteklemek Gerek. ;) Öyle Değil Mi ? :)
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

asilturk0 adlı üyeden alıntı

Haklısın kardeşim ancak ben burada Türk Antivirüs Programı Duymayanlar için Yazdım Bizim Türkiyede Yapılan Böyle Çalışmaları Desteklemek Gerek. ;) Öyle Değil Mi ? :)

Kesinlikle desteklemek gerek bu yüzden belirttim zaten, şuan için tek başına kullanılması güvenlik açısından sorun yaşatabileceği için uyardım sistemi çok yormuyor zaten ben kullandım. Gayet güzel bir arayüze sahip, güzelde çalışıyor eset yüklü bende aynı virüsü 2side tespit etmişti fakat halen eksiklikleri mevcut bunuda çok yeni olmasına bağlıyorum normaldir. 1-2 yıl içerisinde eğer projeyi bırakmazlarsa gerçekten çok sağlam olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Kesinlikle desteklemek gerek bu yüzden belirttim zaten, şuan için tek başına kullanılması güvenlik açısından sorun yaşatabileceği için uyardım sistemi çok yormuyor zaten ben kullandım. Gayet güzel bir arayüze sahip, güzelde çalışıyor eset yüklü bende aynı virüsü 2side tespit etmişti fakat halen eksiklikleri mevcut bunuda çok yeni olmasına bağlıyorum normaldir. 1-2 yıl içerisinde eğer projeyi bırakmazlarsa gerçekten çok sağlam olur.

Bağlatı dağilindeyim ara ara sitede buluanan atları v.s söylüyorum onlara bırakacakların sanmıyorum bu noktaya gelindikten sonra zaten bırakılmaması gerekiyor güvenlik konusunda çok yol katettiler. Diğer yazılımlar da bulunmayan farklı güzel özellikler de mevcut.
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al