wmaraci reklam
lidertakipci

Web Sitem Hacklenmiş

11 Mesajlar 1.452 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dolar43 dolar43 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar

Biraz komik bir başlık ama web sitem hacklenmiş. Wordpress üzerine kurulu bir e ticaret seyitesi idi. Site giren kişilere baktığımda 5 gündür kimsenin girmediğini farkettim. Bunun üzerine websiteme baktım ve erişim sağlanmadığını gördüm. Host firması ile iletişim kurdum sağolsunlar çok ilgilendiler. Bir hackleme olduğunu webstemin mailleri üzerinden insanlara spam mail yollandığı söylediler. Bana yakında döneceklerini websitenin kurtulup kurtalıyamıcağını bilmediklerini söylediler. Websitemide engellemişler tehlike geçene kadar. Sistem yedeği var host üzerinden ama engel yendiği için siteye ulaşım yok. Sizce ne olur açılır mı sitem? Başınızı ağrıttım kusura bakmayın

Son olarak siteye girilen arama terimlerine baktığımda yandex.ru dan aranma oluş. Ruslar yaptı sanırım.

wmaraci
reklam

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
Son zamanlarda spam yorumlar rusyadan geliyor benimde dikkatimi çekti. Cpanelden ziyaretçilere bakarak hangi sayfalara girilmiş bir kontrol et.

FakirYazar FakirYazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel Güvenlik, Web yazılım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
Benide ürküttün bak yedek alayım en iyisi :) geçmiş olsun

Fakir Yazar - Dizi Öneri <3

blueblood blueblood Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 70 / 90
  • Ticaret 11, (%100)
banada 7 k 3 gündür trafik atıyor birisi çözemedim.

amerika ve eyaletleri

wmaraci
wmaraci

emrekirbiz emrekirbiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 28 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Hosting firması gereken her yardımı yapacaklardır diye umuyorum. Öncelikle sana şunu söyleyeyim; "Site tekrardan kurulur, düzenlenir er ya da geç." Şuanda önemli olan müşterilerin. Kredi kartı gibi bilgiler sitende tutuluyor muydu? Kayıtlı mıydı? İlk düşüneceğin şuanda bu olsun. Gerekirse bütün müşterilerinizle iletişime geçip, şifrelerini değiştirmelerini söyle.

Ek olarak gerçekten rusya kaynaklı bir hackleme olduysa eğer. Bir nasıl oldu diye kendine sor. Şifrelerin basit miydi? Sitede lisanssız bir şey kullandın mı? Çünkü eğer sende hata yoksa bu durum vahim demektir. Herkes hacklenebilir bir açık varsa. Cevap verirsen sevinirim. Erkenden tedbir almak lazım çünkü.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

emrekirbiz adlı üyeden alıntı

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Hosting firması gereken her yardımı yapacaklardır diye umuyorum. Öncelikle sana şunu söyleyeyim; "Site tekrardan kurulur, düzenlenir er ya da geç." Şuanda önemli olan müşterilerin. Kredi kartı gibi bilgiler sitende tutuluyor muydu? Kayıtlı mıydı? İlk düşüneceğin şuanda bu olsun. Gerekirse bütün müşterilerinizle iletişime geçip, şifrelerini değiştirmelerini söyle.

Ek olarak gerçekten rusya kaynaklı bir hackleme olduysa eğer. Bir nasıl oldu diye kendine sor. Şifrelerin basit miydi? Sitede lisanssız bir şey kullandın mı? Çünkü eğer sende hata yoksa bu durum vahim demektir. Herkes hacklenebilir bir açık varsa. Cevap verirsen sevinirim. Erkenden tedbir almak lazım çünkü.

merhaba hocam. sitede hiçbir kredi kartı vb bilgiler tutulmuyordu. sitenin teması orijinal hiçbir sahte eklenti tema vb kullanmadım. şifrem ise güçlü bir şifre idi

Weyso Weyso Seslendirme Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 1140
  • Beğeniler 259 / 260
  • Ticaret 5, (%100)
Wmtansel Ne diye post kasıyorsun kardeşim ?

emrekirbiz emrekirbiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 28 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

dolar43 adlı üyeden alıntı

merhaba hocam. sitede hiçbir kredi kartı vb bilgiler tutulmuyordu. sitenin teması orijinal hiçbir sahte eklenti tema vb kullanmadım. şifrem ise güçlü bir şifre idi

Hocam o zaman ciddi bir açık olabilir Wordpress'de. Zaten geçtiğimiz günlerde bir açık kapatıldı diye haber yayınlanmıştı. Demek ki hala var bir şeyler.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Olabilir hocam uzun zamandır güncelleme yapmamıştım. Belki tema veya bir eklentideki bir açıkta olabilir. Umarım kimsenin canı yanmadan halolur.

NetBilgi NetBilgi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
Eklentilerinizi kontrol ediniz,eğer hepsi güncelse ve güncel sürümde bir açık yoksa kaynak bu değildir.Şifreniz güçlüyse sorun olacağını sanmıyorum.Sunucudaki diğer siteleri kontrol edin eğer onlarda da bir zarar söz konusuysa herhangi bir siteden sunucuya sızılmış ve siteler hacklenmiş olabilir.Bununla birlikte bırakılan arka kapılarla sitenizi güncelleseniz bile kötü niyetli kişi bunu kullanarak tekrar sitenize girebilir,tekrar hacklenebilirsiniz.Bunların kontrolünü de yapmanız gerekmekte.
Geçmiş olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al