wmaraci reklam

Web Sitesi için Güvenlik Duvarı Ayarı

11 Mesajlar 2.197 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Ben TCP ve UDP olarak 80 portuna "Scope" kısmından yalnızca kendi IP adresime izin verdim. Sonra test yaptım, IP adresi ile giriyor fakat alan adı ile girmiyor. Sizce neden böyle bir şey oluyor?

Normalde alan adı ile giriyor ama kapsama işleminde yalnızca IP adresini yazınca web sitesine girebiliyorum.

wmaraci
reklam

onurozmen onurozmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba,

Anladığım kadarıyla Windows üzerindeki güvenlik duvarında işlem yapıyorsunuz. Belirttiğiniz duruma göre sorun dns kaynaklı. Ama siz bu işlemi yapmadan önce alan adı ile giriş yapıldığını söylüyorsunuz. O zaman güvenlik duvarı aktif değildi herhalde. Dns kayıtlarınızda aynı sunucu üzerindeyse 53 numaralı portu da açarak deneyebilirsiniz.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

onurozmen adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Anladığım kadarıyla Windows üzerindeki güvenlik duvarında işlem yapıyorsunuz. Belirttiğiniz duruma göre sorun dns kaynaklı. Ama siz bu işlemi yapmadan önce alan adı ile giriş yapıldığını söylüyorsunuz. O zaman güvenlik duvarı aktif değildi herhalde. Dns kayıtlarınızda aynı sunucu üzerindeyse 53 numaralı portu da açarak deneyebilirsiniz.

Durum yine aynı. IP adresi ile girdi fakat alan adı ile girmedi. IP adresi ile girip alan adı ile nasıl giremiyor anlamadım. Cloudflare kullanıyorum. Alan adı sunucusu farklı bir yerde.

• Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

mucosoft adlı üyeden alıntı

Durum yine aynı. IP adresi ile girdi fakat alan adı ile girmedi. IP adresi ile girip alan adı ile nasıl giremiyor anlamadım. Cloudflare kullanıyorum. Alan adı sunucusu farklı bir yerde.

Web sitesine alan adı ile ulaşamıyorsanız sorun dns kaynaklıdır. Dns kayıtlarınız ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bu yönde kontrollerinizi sağlamanızı tavsiye ederim. Tabi yaptığınız işlemler ile ilgili detaylı bir bilgim olmadığı için net birşey söyleyemiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Web sitesine alan adı ile ulaşamıyorsanız sorun dns kaynaklıdır. Dns kayıtlarınız ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bu yönde kontrollerinizi sağlamanızı tavsiye ederim. Tabi yaptığınız işlemler ile ilgili detaylı bir bilgim olmadığı için net birşey söyleyemiyorum.

O zaman şöyle bir detay ekleyeyim. Öncelikli olarak alan adı sorunu değil gibi. Güvenlik duvarı kuralları ile ilgili bir sorun gibi duruyor.

2 adet Apache var.

Biri tüm kullanıcılara açık kural, diğeri yalnızca benim erişebileceğim bir kural. Benim erişebileceğim kural aktifken, tüm kullanıcılara açık olan kural kapalıyken yalnızca IP adresinden giriliyor fakat alan adından girilmiyor.

Detaylar genel olarak bu kadar.

• Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

O zaman şöyle bir detay ekleyeyim. Öncelikli olarak alan adı sorunu değil gibi. Güvenlik duvarı kuralları ile ilgili bir sorun gibi duruyor.

2 adet Apache var.

Biri tüm kullanıcılara açık kural, diğeri yalnızca benim erişebileceğim bir kural. Benim erişebileceğim kural aktifken, tüm kullanıcılara açık olan kural kapalıyken yalnızca IP adresinden giriliyor fakat alan adından girilmiyor.

Detaylar genel olarak bu kadar.

Aynen verdiğiniz bu bilgilere göre firewall kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Size göre tanımlamış olduğunuz kuralı kontrol edin. Burada bir sıkıntı veya eksiklik var. Birde güvenlik duvarlarında kural sıralamaları bile sistemi etkileyebiliyor. Bu durumu da düşünürsek kontrolleri geniş ölçüde yapmanız gerekiyor biraz.
mucosoft

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Aynen verdiğiniz bu bilgilere göre firewall kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Size göre tanımlamış olduğunuz kuralı kontrol edin. Burada bir sıkıntı veya eksiklik var. Birde güvenlik duvarlarında kural sıralamaları bile sistemi etkileyebiliyor. Bu durumu da düşünürsek kontrolleri geniş ölçüde yapmanız gerekiyor biraz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum, yani genel olarak doğru yapıyorum değil mi? Küçük bir eksiklik olabilir mi diyorsunuz?

• Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 13, (%100)

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum, yani genel olarak doğru yapıyorum değil mi? Küçük bir eksiklik olabilir mi diyorsunuz?

Tabi olabilir. Güvenlik duvarlarında kural oluşturulurken yapılan hatalar veya eksiklikler sorunlar çıkarabilir. Bu kuralda dns ile ilgili bir sıkıntı da olabilir, farklı bir problem de.
mucosoft

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Konuyu tekrardan canlandırıyorum. Tekrar bir test yaptım. Bu sefer bir IP adresi ile denedim.

"Remote IP Address" kısmına IP adresimi yazdım. Sonra test ettim girildi. Cloudflare üzerine bağlı alan adı ile test edince girmedi. Ne eksik olabilir?

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)

Tabi olabilir. Güvenlik duvarlarında kural oluşturulurken yapılan hatalar veya eksiklikler sorunlar çıkarabilir. Bu kuralda dns ile ilgili bir sıkıntı da olabilir, farklı bir problem de.

Tekrar merhaba Onur. Sorun Cloudflare imiş. Çünkü ben kendi IP'mi ekleyince Cloudflare sunucuma bağlanamıyor. Bu sorunu çözmem gerek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al