wmaraci reklam

3.5mm erkek Jack to 2x erkek RCA Kablo Tavsiyesi Lazım

7 Mesajlar 1.338 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
5.1 ses sistemi için RCA kabloya ihtiyacım var, saçma bir şekilde aldığım kablolar 3 ay sonunda deforme olup kullanılmaz hale geliyor. En son aldığım 3 kablo da sorun yaşartmaya başladı, öyle ki salladığımda sesler bozuluyor.

Aradığım kablo 3.5mm erkek Jack -to- 2x erkek RCA olması gerekiyor, 3 adet lazım.

Gidip şöyle bir şey alasım var ama 78x3=234TL bir kablo için çok para.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Sisteminizin kalitesini bilmiyorum ama. Bahsettiğiniz meblağlar iyi bir sistem için az bile. İyi bir sistemin kablo metrajı en son 7 pound idi

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Sisteminizin kalitesini bilmiyorum ama. Bahsettiğiniz meblağlar iyi bir sistem için az bile. İyi bir sistemin kablo metrajı en son 7 pound idi

İyi bir sistemim olduğunu sanmıyorum, ses kartım arıza yaptı ve ana karttan ses alıyorum şu an. Ses sistemi olarak da Microlab 5.1 var. Ne tavsiye edersiniz.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
O zaman alacağınız 10 tl likte linkte ki de aynı sesi verecektir fazla vermenize gerek yok. (deforme olma sebebi münferit bir husus ise o başka)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

O zaman alacağınız 10 tl likte linkte ki de aynı sesi verecektir fazla vermenize gerek yok. (deforme olma sebebi münferit bir husus ise o başka)

Ses konusunda 2 yıldır ciddi sıkıntı çekiyorum ve bir türlü işin içinden de çıkabilmiş değilim. Önce anakartın ses çıkışları sorun yarattı, bazı hapörlörlerden ses net diğerlerinden bozuk geliyordu. Çıkışlar hasar görmüş değişecek dendi ancak ses kartı almayı tercih ettim ve tamir ettirmedim.

Creative Sound Blaster Z aldım ve yeni kablolar ile kullanmaya başladım, bir süre sonra kablolarda temassızlık oluştu ve değiştirdim. Daha sonra Microlab 5+1'de sorun yaşamaya başladım ve ürünü servise götürdüm, çıkışlarda sorun olduğunu söyledilşer ve tamir ettiklerini söyleyip ücret aldılar ancak ben vidasının bile açılmadığına inanıyorum. Üründe sorun yoktu yaptık deyip para aldılar ancak kanıtlayamadığımdan bir şey demedim. Eve geldiğimde sorun devam etti ve Creative Sound Blaster Z'de sorun olduğunu düşündüm.

Creative Sound Blaster Z yeni olmasına rağmen firma Türkiye pazarından çekilmiş olduğu için muhatap bulamadım ve 2 farklı serviste 3 ay bekletildim. Aynı şekilde çıkışlarda sorun olduğu, yedek parçanın bulunması durumunda cihazın çalışır hale geleceği söyledin, kart şu an tamir edecek yer bulamadığımdan yatıyor.

Mecburen bozuk olarak bildiğim anakarta ses sistemini bağladım ve çalıştı. 2 ay kullandıktan sonra temassızlık sorunu yaşadım. (3.5mm jack'larda) İnce geldiğini fark ettim ve değiştirdim sorun çözüldü. 3 ay geçti şimdi tekrar bir yerden ses geliyor bir yerden gelmiyor diğerinden ise bozuk geliyor. Sapasağlam kablolar sallayınca ses ciddi anlamda değişiklik gösteriyor. Bir türlü çıkamıyorum işin içinden, bozuk olan ne?

Şu an Corsair ST100 kulaklık standının ses kartından AUX bağlantısı üzerinden 5.1 modunda sanal 7.1 surround sound olarak idare eder bir ses alıyorum.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam bence pcnizde elektrik şaselenmesi mevcut bu kadar girişler çıkışlar yanmalarınj buna bağlıyorum
MuratDinc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Hocam bence pcnizde elektrik şaselenmesi mevcut bu kadar girişler çıkışlar yanmalarınj buna bağlıyorum

Nereyi kontrol etmeliyim? Nasıl anlarım bu durumu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al