wmaraci reklam

Hoparlör'den Çınlama Sesi Geliyor, Sorun Nedir Acaba?

3 Mesajlar 2.164 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Hoparlör'den bir süredir çınlama sesi geliyordu ancak rahatsız etmediği için önemsemiyordum, bu ses her geçen gün biraz daha kendini hissettirir hale geldi ve şu an çok rahatsız ediyor. Ses sistemi olarak Microlab MC X23 5.1 kullanıyorum, en az 4-5 yıl oldu alalı ve ses kartım Creative Sound Blaster Z PCIE. Sorun Windows ile yada ses kartı ile alakalı olduğunu sanmıyorum zira sistem kapalı iken de çınlama devam ediyor, ses kartından girişleri çıkardığımda da sorun çözülmüyor. Yani Hoparlöre elektrik verdiğim gibi çınlama sesi başlıyor ve ses seviyesi fark etmeksizin her zaman aynı seviyede çınlama yapıyor. Bu ses en çok ön orta yani "Front Canter" diye adlandırılan Hoparlör'den gelirken en az ise Subwoofer'dan geliyor. Kabloları sök tak yaparak tek tek denedim hiç birinde sorun yok, ses girişleri takılı olmadığı halde tek bir Hoparlör'ü bağlasam dahi çınlama devam ediyor. Ses de bozulma..vs yok sadece çınlıyor. Ne yapmalıyım hiç bir fikrim yok?

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

lussufer lussufer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 9 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Bazı Hoparlörlerin radyo sinyallerini aldığını duymuştum olabilirmi acaba.

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

lussufer adlı üyeden alıntı

Bazı Hoparlörlerin radyo sinyallerini aldığını duymuştum olabilirmi acaba.

Odadaki tüm cihazların gücünü kesip telefon telsiz ve bluetooth cihazları uzaklaştırdım sorun çözülmedi, benimde ilk aklıma bu gelmişti. Ayrıca başka pirize takmayı da denedim. Bu arada cihaza güç gelse bile aktif etmeyince sakıntı çıkmıyor, gerçi açma tuşuna basmayıp hoparlörleri aktif etmeyince gelmemesi de normal.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al