wmaraci reklam

Kablosuz Modem Önerileriniz

16 Mesajlar 2.723 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
***** 16mps limitsiz 50gb akn li paket kullıcısıyım. kablolu modemimin yerine kablosuz alacağım. telefondan, masaüstünden ve laptoptan bağlanabilmek için evin her yerinden çekebilecek bir modem arıyorum. fiyat aralığı:100-150tl

wmaraci
reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
50-60 liraya normal bir tp-link modem al. üste kalan paraya da daha güçlü omni anten alırsın hocam. amaç evin her yerinden çekdin diyorsun. o yüzden anten güçlendirmesi şart. modemlerde zaten çoğu sorun çıkarmaz. hepsi aynı sayılır
Holiqan

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
Paranı biriktir cisco al pişman olmazsın.
wild

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

50-60 liraya normal bir tp-link modem al. üste kalan paraya da daha güçlü omni anten alırsın hocam. amaç evin her yerinden çekdin diyorsun. o yüzden anten güçlendirmesi şart. modemlerde zaten çoğu sorun çıkarmaz. hepsi aynı sayılır

ahmetcem96 adlı üyeden alıntı

Paranı biriktir cisco al pişman olmazsın.

Internetten airties buldum ama 160kusur lira alinabilir ama evin her yerine çeker mi bilmiyorum

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Pahalı bir şeye gerek yok evin içinde. Almaya değmez. Senin amacın evin her yerine çektirmek, o yüzden normal bir modem ve bu modeme omni anten takviyesi. Omni 360 derece yayın yaptığı için şart. 9dbi bir anten çekim gücünü 1,5 kat artırır.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
Ibternet hzibi istedigim şekilde almama musaade eder mi? Mesela su an kabloluyla 14mbps hizla ibdiriyorum dosyalari. Kavlosuzdan gelen sinyale gore hizim degisir mi?

Ek Olarak:

Pahalı bir şeye gerek yok evin içinde. Almaya değmez. Senin amacın evin her yerine çektirmek, o yüzden normal bir modem ve bu modeme omni anten takviyesi. Omni 360 derece yayın yaptığı için şart. 9dbi bir anten çekim gücünü 1,5 kat artırır.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

Ibternet hzibi istedigim şekilde almama musaade eder mi? Mesela su an kabloluyla 14mbps hizla ibdiriyorum dosyalari. Kavlosuzdan gelen sinyale gore hizim degisir mi?

Ek Olarak:

Hocam kablosuz modemde anten çok önemli. Anten güçlü değilse zayıf yayın yapar. Anten güçlü olması lazım. Yetmediği yerde alıcında güçlü olması lazım. Ama evin içinde 9dbi anten yeter kanımca.
Mesela modemle aranızda 2 duvar olsa, kafadan 200 metre sayın onu. 3 duvar olsa 300 metre sayıyorum. 3 duvar öteden de full bağlanmaya çalışsan 9dbi yeter diye hesap ediyorum.
Yoksa 300mbit olmuş, yok n olmuş falan farketmez. 300mbit hızında netin olmadığına göre onlar anca dosya transferinde işini görür.

Benim hesabım 3 duvar öteden full çektirmeye dayalı. Yoksa evin ortasına koy heryerden bağlanırsın yine.

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
***** mi kullanıyorsunuz daha dün yeni modem aldım muhteşem birşey ***** ile anlaşma yapıp 12 ay 8 tl ve ya 24 ay 4 tl den modem alabilirsiniz

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam kablosuz modemde anten çok önemli. Anten güçlü değilse zayıf yayın yapar. Anten güçlü olması lazım. Yetmediği yerde alıcında güçlü olması lazım. Ama evin içinde 9dbi anten yeter kanımca.
Mesela modemle aranızda 2 duvar olsa, kafadan 200 metre sayın onu. 3 duvar olsa 300 metre sayıyorum. 3 duvar öteden de full bağlanmaya çalışsan 9dbi yeter diye hesap ediyorum.
Yoksa 300mbit olmuş, yok n olmuş falan farketmez. 300mbit hızında netin olmadığına göre onlar anca dosya transferinde işini görür.

Benim hesabım 3 duvar öteden full çektirmeye dayalı. Yoksa evin ortasına koy heryerden bağlanırsın yine.

evin ortasına koyamıyorum bir ucu gibi düşünebiliriz. düşündüğüm modeller: beni hangisi götürür sorunsuzca

http://www.gold.com.tr/asus-dsl-n12u_u Asus dsl-n12u 178tl

http://www.vatanbilgisayar.com/dsl-n12e-300mbps-kablosuz-n-adsl2--4-port-modem.html asus dsl-n12e 99tl

bir de bunların yanında benim masaüstü pc den kablosuz ağa bağlanmam zor. laptoplardaki gibi wi-fi özelliğini desteklemiyor. onun usb cihazı için ekstra ücret ödüyor muyuz?

Skateboard adlı üyeden alıntı

***** mi kullanıyorsunuz daha dün yeni modem aldım muhteşem birşey ***** ile anlaşma yapıp 12 ay 8 tl ve ya 24 ay 4 tl den modem alabilirsiniz

*****in modemi iyi midir? 120m2 evin bir ucuna kurucam modemi telefon hattından dolayı(bi evin bir ucundaki benim odamda bir de öbür uçtaki oturma odasında telefon girişi var)

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

evin ortasına koyamıyorum bir ucu gibi düşünebiliriz. düşündüğüm modeller: beni hangisi götürür sorunsuzca

http://www.gold.com.tr/asus-dsl-n12u_u Asus dsl-n12u 178tl

http://www.vatanbilgisayar.com/dsl-n12e-300mbps-kablosuz-n-adsl2--4-port-modem.html asus dsl-n12e 99tl

bir de bunların yanında benim masaüstü pc den kablosuz ağa bağlanmam zor. laptoplardaki gibi wi-fi özelliğini desteklemiyor. onun usb cihazı için ekstra ücret ödüyor muyuz?

*****in modemi iyi midir? 120m2 evin bir ucuna kurucam modemi telefon hattından dolayı(bi evin bir ucundaki benim odamda bir de öbür uçtaki oturma odasında telefon girişi var)

ben baya memnun kaldım hocam.hem tasarımıda şık yönetim paneli dahil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al