wmaraci reklam

Sunucu Stabilizasyonunu Ölçecek Araç?

3 Mesajlar 861 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun Aleykum:
Veridyen hosting kullanıyorum. Ticket konusunda cevap veriyorlar memnunum fakat sunucu konusunda emin değilim. 1 yıl dolmak üzere taa ilk günden beri defalarca ticket açtım bu konuda. Çoğunlukla aynı şeyi söylememek için tekrar tekrar bildirmedim. Fakat sunucularında problem olmadığını söylüyorlardı genelde, ya da saldırılar filan normal şeyler.

Genel olarak sunucu yanıt süresi makul ama sık sık / ara ara (değişiyor) anlık olarak sunucu yanıt süresi 20-30 saniyelere çıkabiliyor. İnanılmaz bir durum. Daha önce aynı sunucuda bir çok tema test etmeme rağmen aynı sorun var. Sorunun kendileriyle ilgili olmadığını söyledikleri için çok uzun süre erişim olmadıkça bildirmemeye başladım. Sunucuda bulunan diğer sitelerin anlık sunucu yanıt süresini örnek veriyorlar. Oysa benim sunucu yanıt sürem de çoğunlukla iyi ama nerdeyse her gün farklı zamanlarda birden tıkanabiliyor. Anlık olarak değil de uzun süre sunucu yanıt süresini ölçebileceğim bir araç var mı? Sunucunun stabil olup olmadığını test edip ona göre hareket etmek istiyorum.

Müşteri hizmetleri konusunda memnunum şükür ama sunucu yanıt süreleri hep kafamı karıştırıyor. Hatta Google kapsamda defalarca 500 hatası yüzünden botların bazı sayfaları İndexlemedigin de şahit oldum açıkçası, sonra düzelttim.

Şunu söylemek istiyorum bu işlerden anlamayan biri değilim şükür. Nerdeyse bütün temel optimizasyonları yapmamın yanında ekstra kişisel optimizasyonlarda yaptım. Kullandığım temayı kullanan ve bu kadar optimize yapılmış site görmedim. Yani tema ve eklentilerde sorun yok bundan eminim. Kaynak tüketimleri de makul seviyede

wmaraci
reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Kusura bakmayın aynı anda çok giriş yapıldı konu aşağı çekildi. Yardım edebilir misiniz? Hangi araçlar var bu konuda

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba Mfa

Sunucuda hangi processlerin yürüdüğünü, hangi servislerin kaynak tükettiğini, o an sunucuda ne olduğunu analiz edebilecek kişi bilginiz dahilinde ise siz veya hosting firmanız veya sistem yöneticileridir. Hosting firmanız sunucunuzda o an yani sorun yaşandığı an birşey yok diyor ise, bunu mantıklı bir delil veya açıklama ile sunuyor ise ve güvendiğiniz bir firma ise genellikle birşey olmayabilir. Yinede sunucunuzun uzun vadede izlenmesi elzem olabilir. Kısaca bu konuda ya hosting firmanızdan ücretli veya ücretsiz destek talep edin (politikaları çeçevesinde) veya uzman bir sistem yöneticisine inceletin.

İyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al