wmaraci reklam

Türkiye'de cloudflare

2 Mesajlar 766 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, her sene aynı soru soruluyor fakat tatmin edici cevaplar gelmiyor genelde. Bundan 2-3 yıl önce yine sormuştum "Yalnızca Türkiye hedefli bir sitede cloudlare mantıklı mı" şeklinde. Verilen bütün cevaplar hayır, global bir site değilse kesinlikle kullanmayın site daha yavaş olur Türkiye'de sunucuları yok denilmişti. Geçen senelerde İstanbul'da sunucu açtı cloudlare. Şuanda Türkiye'de hız konusunda nasıl? Türkiye hedefli bir sitede performansı çok arttırır mı? Tavsiye eder misiniz?

Evet cloudlare performanstan çok güvenlik için tavsiye ediliyor. Fakat cdn mantığı performans için kullanılıyor. Bu konuda güncel fikir ve tavsiyelerinizi istiyorum

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Türkiye ile alakalı hız sorunu yaşamadım ben. Eğer Cloudflare'ı sadece CDN için kullanacaksanız, Türkiye için çok bir faydası olmaz kullanmamalısınız. Ama site güvenliğini sağlamak ve bazı CF özelliklerini aktif ederek siteyi hızlandıracaksanız kesinlikle faydası olacaktır.

Şahsen ben tek bir sitemi bile Cloudflare olmadan yayınlamıyorum. Hatta tamamen Cloudflare ile sunucu entegrasyonu yapıyorum kendi sitelerimde. Aksi halde gerçek bir Ddos koruması için belki de binlerce lira ödemem gerekecek. Ek olarak ip adresini gizleme ve sunucu yükümü azaltması gibi özellikler sayesinde masraflarım oldukça azalıyor.

Sizin siteniz Türkiye içindeyse, CDN ihtiyacınız ve saldırı gelme ihtimali de pek yoksa gerek görmeyebilirsiniz. Aksi halde rekabetçi bir proje yapıyorsanız eğer iyi ayarlanmış bir Cloudflare şart bence. Cloudflare'ın özellikleri gerçekten eşsiz.
webloggi Mfa Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al