wmaraci reklam

CyberPanel Hakkında

5 Mesajlar 907 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nebisenol123 nebisenol123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

CyberPanel kullanarak ücretsiz hosting dağıtmak istiyorum. Whmcs için bir modülü varmı? Api sistemi varsa eğer panelin oda olabilir. Yardımcı olur musunuz?

Edit: Birde mail ayarlarını yapamadım. Mail kuruluyor ama mail gitmiyor, sanırım bunun için bir mail server gerekiyor anladığım birşey değil. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

wmaraci
reklam

semhkaramn semhkaramn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazilim Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 19 / 17
  • Ticaret 4, (%0)
Plesk panel kullanarak dagitmani tavsiye ederim. Bu konuda bastan sona profesyonel optimizasyon istersen ulasabilirsin.

• Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Plesk ücretliydi değil mi? Ben ücretsiz dağıtacağım için masrafa girmemem gerekiyor.
semhkaramn

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Cyberpanel ücretsiz sürümü kesinlikle hosting dağıtım amacıyla kullanıma uygun değil. En basit anlatımla,

- Yüksek kaynak tüketimine sebep olabilir
- Sitelerden birinin bile DDoS saldırısı alması tüm sunucunun çökmesiyle sonuçlanabilir.
- Hosting firması değilsiniz, ücretsiz olarak sunucunuzdan faydalanan kötü niyetli kişiler yüzünden başınız ağrıyabilir.

Liste uzar gider. Örneğin ücretsiz hosting verdiğiniz bir kişi kötü niyetli olmasa bile, bot ile içerik çekiyor veya istemeden warez tema yükledi diyelim. Bu site yüksek oranda CPU tüketebileceği için diğer siteleri de yavaşlatacak hatta çökmesine sebep olacaktır.

Kaldı ki Cyberpanel'in ücretli versiyonları bile henüz hosting dağıtım amacıyla kullanıma uygun değil.

Konu sahibi arkadaş belki öğrencilerin veya kendi çevresinin faydalanması adına bu şekilde ücretsiz bir hizmet düşünüyor olabilir. Bu yüzden sözüm meclisten dışarı. Yinede buradan bir kez daha söylemiş olalım. Hosting firması dışından hosting almayın. Hatta ve hatta başkalarının resellerinde bile sitenizi barındırmayın. Arayın, bulun adam akıllı bir firmadan hosting satın alın. Paranız yoksa hosting firmalarından sponsor olmalarını rica edin. Hiç olmadı projenize ters düşmüyorsa gidin Blogger kullanın. Projenize, müşterinize ve emeklerinize yazık etmeyin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Ş**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Elimde yıllık olarak aldığım bir sunucu vardı, kendim için kullanmak nasip olmadı. Dediğiniz gibi başkalarının yararlanması için böyle birşey düşünmüştüm ama haklı olabilirsin. Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim

sworks
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al