wmaraci reklam
lidertakipci

Genel blog için Bulut sunucu?

5 Mesajlar 854 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
İyi geceler arkadaşlar,
Aklıma takılan bir soruyu sizinle paylaşmak istiyorum. Pahalı, kaliteli ve hızı açısından oldukça tatmin eden belli başlı firmalar var hosting için. Evet gerçekten de hızlılar bir çoğu da lakin aklıma takılan bir konu var. Bir çok konuda içerik üreten genel bir blog için normal bir hosting paketi almak yerine Bulut sunucu almak sizce ne kadar doğru ya da yanlış? Artıları veya eksileri neler olabilir? Hız açısından Normal bir hosting paketine göre ne farkı vardır?

Mesela aşağıda resimde görünen bir paket. WordPress tabanlı genel bir blog için ne sağlar?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
reklam

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Normal bir blog için böyle masraf yapmak tamamen gereksizdir, forumda birçok kişinin "merdiven altı satış yapan" diye tabir edebileceğimiz kurumsal(!) firmalardan aldıkları hostlar ile de gayet iyi yerlere geldiğini görebilirsiniz, ancak hedefiniz büyükse ben ulusal/global çapta liderliğe oynayacak bir blog kurmak istiyorum derseniz bulut hosting daha yararlı olacaktır.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

burakisci adlı üyeden alıntı

Normal bir blog için böyle masraf yapmak tamamen gereksizdir, forumda birçok kişinin "merdiven altı satış yapan" diye tabir edebileceğimiz kurumsal(!) firmalardan aldıkları hostlar ile de gayet iyi yerlere geldiğini görebilirsiniz, ancak hedefiniz büyükse ben ulusal/global çapta liderliğe oynayacak bir blog kurmak istiyorum derseniz bulut hosting daha yararlı olacaktır.

Sorumun %80'lik dilimine cevap oldunuz. Ulusal çapta liderliğe oynamak istiyorum hepsi bu. Dolayısıyla hit arttıkça hosting paketi yükseltmek yerine, suspend olduktan sonra destek ekibiyle hararetli görüşmeler yerine, tabiri caizse işin ta en başında eşeği sağlam kazığa bağlamak istiyorum. Sizce doğru yolda mıyım?

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Hocam size önerim yeni açacağım sitedeki aşamaları izlemeniz.

1.turhost, netinternet, alastyr, ozkula firmalarından birinden ortalama 5 gb alan 20 gb trafik içeren bir paket satın alıyorsunuz.
2. gerekli cms kurulumlarını yapıyorsunuz (o paketler anlık 500-1000 hit kaldırır)
3. anlık 500-1000 hitiniz olunca zaten düşünmeden hız ve optimizasyon bakımından iyi olan bulut sunucuya geçiyorsunuz.

Yani boşu boşuna o kadar harcama yapmayın ve aylı 73 tl bulut sunucu fiyatı abartılmıştır. 30 TL'ye aynı özelliklerde bulabilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Sorumun %80'lik dilimine cevap oldunuz. Ulusal çapta liderliğe oynamak istiyorum hepsi bu. Dolayısıyla hit arttıkça hosting paketi yükseltmek yerine, suspend olduktan sonra destek ekibiyle hararetli görüşmeler yerine, tabiri caizse işin ta en başında eşeği sağlam kazığa bağlamak istiyorum. Sizce doğru yolda mıyım?

Her ne kadar ulusal çapta liderliğe oynayacak olsanızda bunun zaman alacağının farkındasınızdır, yani bu gelişim 1 yılda sürebilir 3 yılda, bu yüzden başlangıç olarak size http://www.turhost.com/linux-web-hosting.html sayfasında ki "Limitsiz Hosting" paketini önerebilirim, disk alanı ve trafik limitsiz olduğu için sizi uzunca bir süre idare eder ve hemen hemen bir bulut servisine vereceğiniz bir aylık paranızla bu hizmeti 1 yıllık alabilirsiniz. Zamanla blogunuz geliştikçe yine Turhost bünyesinde ki bulut sunuculara geçiş yapabilirsiniz, kendileri bu geçiş konularında çok yardımcı oluyorlar. Her şeyi kendileri ayarlıyorlar diyebilirim, siz istedikten sonra.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al