wmaraci reklam

Güzel hostingde sitesi olan

58 Mesajlar 6.361 Okunma
wmaraci reklam

heptasarim heptasarim Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, son 1 ayda güzelhosting'de barınan 3 sitem de hack yedi. Ondan dolayı hizmeti durdurdular, rica üzerine tekrar açıldı. Bilinen bütün güvenlik önlemlerini aldım ama nafile, dün gece hiç bir sorun yoktu, sabah kalktım baktım hizmetim durdurulmuş.

Sadece bana mı oluyor bu ? Bilgisayarı daha yeni formatladım halbuki. Artık işin içinden çıkamıyorum. Hosting değiştiricem mecburen.

Var mı güzel hosting üzerindeki sitesi hacklenen ??:confused:

Not : Yıllardan beri güzel hostingi kullanan birisi olarak yazıyorum.

wmaraci
reklam

jeaner jeaner Zenginlik Zor. Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 21 / 26
  • Ticaret 12, (%100)
alastyr.com deneyebilirsin

Ek Olarak:

jeaner adlı üyeden alıntı

alastyr.com deneyebilirsin

pardon sitesi hacklenenleri sormuşunuz yalnış anlaşılma :)
heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

mbatuhan mbatuhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 46 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Sorun adamlara nerden giriyorlar sisteme diye?
heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

mbssahin adlı üyeden alıntı

Sorun adamlara nerden giriyorlar sisteme diye?

Bak bunu düşünmemiştim. Ftp olamaz, filezilla'da hızlı bağlan bilgilerini hemen silerim. Yönetim paneli zaten gizli ve tema dosyalarına erişimi kapattım.

wmaraci
wmaraci

GuzelNetTr GuzelNetTr Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 24 / 94
  • Ticaret 7, (%100)
Sunucularımızda herhangi bir hack olayı yaşanmamaktadır. Siteniz hackleniyorsa sitenizdeki güvenlik açıkları yüzünden hacklenir. Sistemlerimizde cagefs mevcut, dolayısıyla sunucu taraflı siteleriniz hacklenemez.
heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
2 adet sitem güzelhostingde barınıyor herhangi bir sorun yaşamadım şuana kadar. gayet iyi bir servisleri var. Yalnız benim sitelerimde çift şifre ve kullanıcı adı var. biri wp'nin standart şifrelemesi diğeri cpanel üzerinden mysql şifrelemesi. wp-admin paneline giriş için ayrı bir şifre koyabilirsiniz sizde benim yaptığım gibi.
heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

political adlı üyeden alıntı

2 adet sitem güzelhostingde barınıyor herhangi bir sorun yaşamadım şuana kadar. gayet iyi bir servisleri var. Yalnız benim sitelerimde çift şifre ve kullanıcı adı var. biri wp'nin standart şifrelemesi diğeri cpanel üzerinden mysql şifrelemesi. wp-admin paneline giriş için ayrı bir şifre koyabilirsiniz sizde benim yaptığım gibi.

Bugüne kadar ben de tek bir sorun yaşamadım Güzel hostingle ilgili. Ama ne olduysa hem kişisel sitem hem müşterinin sitesi 1 ayda 3 kere hacklendi. Arkaplana dosyalar yerleştirilip spam mail gönderiliyor. O yüzden hesabım mecburen kapatılıyor.

Şifreleme güzel ama kullandığım eklentilerde kimin yönetim paneline giriş yaptığını görebiliyorum an be an. Benden başka giren yok. Ftp'den giriliyor diycem ama şifreler hep değiştiriliyor ve bilgileri hızlı erişimde saklamıyorum. Nerden giriyorlar olabilirler ftp'ye ???

Ek Olarak:

GuzelNetTr adlı üyeden alıntı

Sunucularımızda herhangi bir hack olayı yaşanmamaktadır. Siteniz hackleniyorsa sitenizdeki güvenlik açıkları yüzünden hacklenir. Sistemlerimizde cagefs mevcut, dolayısıyla sunucu taraflı siteleriniz hacklenemez.

Teşekkür ederim ama sitelerde güvenlik açıkları yok. Kullandığım wp 3.8.1 sürümünü herkes kullanıyor, kullandığım temayı on binlerce kullanıyor.

Yanlış anlamayın yıllardır sizin hizmetlerini kullanıyorum, hiç şikayetim yoktu ama sorunu çözemiyorum. Sorun kesinlikle sitelerimdeki açıklarda değil.

GuzelNetTr GuzelNetTr Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 24 / 94
  • Ticaret 7, (%100)

heptasarim adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim ama sitelerde güvenlik açıkları yok. Kullandığım wp 3.8.1 sürümünü herkes kullanıyor, kullandığım temayı on binlerce kullanıyor.

Yanlış anlamayın yıllardır sizin hizmetlerini kullanıyorum, hiç şikayetim yoktu ama sorunu çözemiyorum. Sorun kesinlikle sitelerimdeki açıklarda değil.

Başka bir sebebi olmadığından emin olabilirsiniz. Wordpress'de sık yaşanan bir sorundur. Dosya/klasörleriniz içinde zararlı dosyalar/kodlar mevcut olduğundan sorun yaşıyorsunuz.

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)

heptasarim adlı üyeden alıntı

Bugüne kadar ben de tek bir sorun yaşamadım Güzel hostingle ilgili. Ama ne olduysa hem kişisel sitem hem müşterinin sitesi 1 ayda 3 kere hacklendi. Arkaplana dosyalar yerleştirilip spam mail gönderiliyor. O yüzden hesabım mecburen kapatılıyor.

Şifreleme güzel ama kullandığım eklentilerde kimin yönetim paneline giriş yaptığını görebiliyorum an be an. Benden başka giren yok. Ftp'den giriliyor diycem ama şifreler hep değiştiriliyor ve bilgileri hızlı erişimde saklamıyorum. Nerden giriyorlar olabilirler ftp'ye ???

Ek Olarak:

hocam şimdi sorun bende değil kesinlikle sizde gibi bir yaklaşımla çözülmez :) bence guzelhostingle beraber araştırın derim. çünkü guzelhostingde herhangi bir açık olsa sadece sizin sitenizle kalmaz bu iş bizlerede yansır

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

political adlı üyeden alıntı

hocam şimdi sorun bende değil kesinlikle sizde gibi bir yaklaşımla çözülmez :) bence guzelhostingle beraber araştırın derim. çünkü guzelhostingde herhangi bir açık olsa sadece sizin sitenizle kalmaz bu iş bizlerede yansır

Hocam zaten ben de öyle yapıyorum. Tüm seçenekleri eleyerek gidiyorum farkettiyseniz. Şimdi destek bildirimi gönderdim saldırı hangi yoldan yapılıyor diye.

Ek Olarak:

GuzelNetTr adlı üyeden alıntı

Başka bir sebebi olmadığından emin olabilirsiniz. Wordpress'de sık yaşanan bir sorundur. Dosya/klasörleriniz içinde zararlı dosyalar/kodlar mevcut olduğundan sorun yaşıyorsunuz.

Verdiğiniz yedek içindeki dosyaları yüklemiyorum ki. wordpress.org üzerinden temiz şekilde indirip o şekilde atıyorum ftp'ye.

database dosyası içinde olabilir mi zararlı kodlar ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al