Hosting değiştirince yaşanan hit kaybı

13 Mesajlar 1.779 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Escalous ben taşımadım hocam firma taşıdı zaten, site de şu an çalışıyor, kontrol etmem gereken bir site varsa bakabilirim, ns güncelleme falan.

wmaraci
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
ip adresinizi değiştirip siteyi kontrol edin erişim var mı. www gibi varyasyonda hata yapmışta olabilirsiniz. Her zaman CloudFlare kullandığım için böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Ayda 4 5 kez sunucu ipsi değiştirdigim oldu. Tabi görünen ana ip adresi cf olduğu için bir değişiklik olmamış gibi gözüküyor.

Ve günümüzde ip adresinin önemi yok diye biliyorum. Eskiden bu tarz olaylar doğruydu, hatta ip bazlı SEO çalışmaları yapardık. Günümüzde bunlara çok değer verilmiyor diye biliyorum. Sırf sitenizin ip adresi değişti diye sıralama kaybetmeniz doğal değil. Yeni hostinginizde Google botları engelleniyor vs. Olabilir. Google botunun siteye erisebildigini test edin

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Sorun google kaynaklı değil, google'un ne suçu var anlamış değilim? ip değişikliği yaptığınızda kullanıcılarınızın büyük bir kısmı yeni ip adresinize bağlanamıyor olabilir bu yüzden analiz araçlarında kullanıcı sayısında düşüş gözükebilir. Sitenizin erişilebilir olduğundan emin olmanız lazım. Bkz: https://httpstatus.io/

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al