wmaraci reklam

Hosting Firması Kurmak

22 Mesajlar 3.348 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

karaaslandesign karaaslandesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhabalar,
Gelecek sene içerisinde bir hosting firması kurmayı düşünüyorum. Gel gelelim ki küçük çaplı hosting firma sahiplerine soru sormaya gelince cevaplamıyorlar. Anlamadığım noktada budur. Konuyu araştırıyorum. Ve bu domain ve hosting satışı alanındaki her şeyi öğrenmeye çalışıyorum. Bu sene sonuna kadar da bu bilgi birikimi toplayıp küçükten bir hosting firması kurmayı düşünüyorum. Acaba kafama takılan bazı soruları sorsam bu işi bilen cevaplayabilecek biri var mı?
YALINYALNIZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bromed bromed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 74 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Cevaplamıyorlar çünkü rakip istemiyorlar. Bırakın bu işi koca koca makineleri olan ve yüz binlerce lira yatırım yapan firmalar yapsın. İlla kuracağım diyorsanız da, öncelikle sunucu optimizasyon yapacak birini bulun. Çünkü siz bir makineyi birçok siteye hosting şeklinde paylaştıracaksınız. Sunucu ne kadar optimize şekilde dağıtılırsa o kadar yüksek performans sağlarsınız ve daha çok site barindirabilirsiniz. Birkaç adet tecrübeli teknik destek elemanınız da bulunsun.

kotobenx kotobenx Respect ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 35
  • Ticaret 4, (%100)
Sağlam bir bütçeye, İlgilenecek özveriye ve kazanmak için sabırlı olmaya sahipseniz yapanilirsiniz. Onun haricinde bir tanesinin eksikliğinde çuvallamanız hemen hemen kesin.

• Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

bromed adlı üyeden alıntı

Cevaplamıyorlar çünkü rakip istemiyorlar. Bırakın bu işi koca koca makineleri olan ve yüz binlerce lira yatırım yapan firmalar yapsın. İlla kuracağım diyorsanız da, öncelikle sunucu optimizasyon yapacak birini bulun. Çünkü siz bir makineyi birçok siteye hosting şeklinde paylaştıracaksınız. Sunucu ne kadar optimize şekilde dağıtılırsa o kadar yüksek performans sağlarsınız ve daha çok site barindirabilirsiniz. Birkaç adet tecrübeli teknik destek elemanınız da bulunsun.

Dediğiniz doğru fakat bu işi bir site kurayım direkt satayım gibi düşünmüyorum. İşin bütün teknik detaylarını yaklaşık 6-8 ay boyunca araştırıp öğreneceğim. Ve ona göre firmamı kurup, az müşteriyle başlamayı düşünüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

kotobenx adlı üyeden alıntı

Sağlam bir bütçeye, İlgilenecek özveriye ve kazanmak için sabırlı olmaya sahipseniz yapanilirsiniz. Onun haricinde bir tanesinin eksikliğinde çuvallamanız hemen hemen kesin.

Dediğiniz gibi ilgilenebileceğim ve aynı zamanda kazanmak içinde sabırlı olmam gerektiğini de biliyorum. O yüzden hiç kar edemesemde sitemi 1-2 yıl çalışır durumda olacak bütçede ayarlayıp öyle başlayacağım. Ayrıca bayilik alacağım.

dividibygear dividibygear WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek reklamcılık hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 49 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
Kur çünkü hangi foruma baksam bir hosting arayışı var. Sorunlara Kısa süre içinde cevap verenlere ayrı parantez açıyorlar ve destekleniyor. Ayrıca yurt dışı için olursa daha çok para kazanılır. Burda yılda 20-25 dolarlık hostinglerin aynısı yurtdışında 60 dolardan başlıyor.
karaaslandesign

kişi bu mesajı beğendi.

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Kendilerine potansiyel rakip çıkartmak için sorularınızı yanıtlayacaklar bir de bunun için özel mesaj mı atacaklar :)

• Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
[QUOTE=binotuz] Kendilerine potansiyel rakip çıkartmak için sorularınızı yanıtlayacaklar bir de bunun için özel mesaj mı atacaklar [/QUOTE]

hocam dediğiniz doğru :) Fakat bu işi yapanlar ince detayları kimden öğrenip başladılar. Biraz baktım da doğru düzgün eğitim falanda yok bunun için.

bromed bromed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 74 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
karaaslandesign kazanılmış tecrübe veya yabancı forumlardan vs. olabilir.
karaaslandesign

kişi bu mesajı beğendi.

Feneroin Feneroin https://labikent.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kaynak
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 9 / 57
  • Ticaret 0, (%0)

dividibygear adlı üyeden alıntı

Kur çünkü hangi foruma baksam bir hosting arayışı var. Sorunlara Kısa süre içinde cevap verenlere ayrı parantez açıyorlar ve destekleniyor. Ayrıca yurt dışı için olursa daha çok para kazanılır. Burda yılda 20-25 dolarlık hostinglerin aynısı yurtdışında 60 dolardan başlıyor.

Bence tam tersi...
karaaslandesign

kişi bu mesajı beğendi.

Labirent Kent: https://labikent.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al