wmaraci reklam

Kullandığınız hosting paketindeki sunucunun özellikleri neler?

2 Mesajlar 435 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, özellikle paylaşımlı hosting kullananlara sormak istiyorum. Kullandığınız hosting paketinin sunucu özellikleri neler? İşlemci, ram, SSD vb. Sunucu donanımına çok hakim değilim. En iyi performans ve uygun fiyatı nasıl anlayabiliriz?

Bildiğim kadarıyla veridyende E5 2 çekirdek işlemciler kullanılıyor wordpress hostingde ve 2 GB ram var modellerini bilmiyorum. Bazı hosting firmaları açıkça hangi donanımları kullandığını yazarken bazıları yazmıyor. Burada tabi bilmeyen kullanıcıları ikna etmek çok daha kolay oluyor. Bu konuda nasıl bir yol izlemeli emin değilim. Mesela bir hosting firması az buçuk daha pahalı şekilde 6 core 6gb ramli paket veriyor. Yani kağıt uzerinde 3 kat daha performanslı gibi gelse de işlemci modeli ram frekansları vb bilmediğimiz için karar veremiyorum. Bu konudaki düşünceleriniz ve performans konusunda çok akıcı olan sunucu donanımlarınız nedir? Neler önerirsiniz?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

73204 73204 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 05.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 374 / 202
  • Ticaret 26, (%96)
Merhaba

Bazı firmalar kağıt üzerinde belirleyebilir dediğiniz gibi donanım düşük ve sunucu yükü yüksek olması durumunda bu performansları alamazsınız. Kendi firmamızdan örnek verecek olursak verdiğimiz değerler sistem üzerinde %100 mevcut İşlemci x5670 128 GB Ram SSD dsk yapısı kullanılmakta. Firmalardan alış veriş yapmadan önce aklınızda bulunan her şeyi mutlaka sorun.

Mfa
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al