wmaraci reklam

Netdirekt Ücretsiz CDN nasıl?

4 Mesajlar 835 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Netdirekt.com.tr de yıllardır CDN-S diye bir paket var ÜCRETSİZ yazıyor. Daha önce kayıt olayım deneyim demiştim ama TC kimlik numarası, telefon numarası, doğum tarihi, açık adres, isim soyisim vb zorunlu bilgiler istiyor ve doğru olması gerektiğini vurguluyor. Açıkçası güvenip de TC mi ve diğer bilgilerimi vermedim.

Özellikleri:
Trafik: 5 GB Servis: 2 adet Önbellek Süresi: Statik Lokasyon: Tüm Ülkeler

Daha önce kullanan oldu mu? Nasıl faydalı bir paket mi? Bu kadar (adımıza paravan şirket kurup dolandırancak kadar) bilgiyi isteme sebebi nedir?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle firma güvenilirdir. Zaten kendiniz ''yıllardır'' diye başlamışsınız cümleye :)

Tc kimlik verilmesi gerekiyor maalesef.

Son cümleniz yakışık almamış ama.

Cdn için kullananlar varsa yorum yaparlar.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Mfa bu bilgileri istemelerinin sebebi Türkiye sınırlarında hizmet veren bir işletme olmasıdır. Türkiye yasaları "Barındırıcı" görevi gören tüm firmaların müşterilerinden tüm iletişim, ikamet bilgilerinin yanı sıra kimlik bilgilerinin doğrulatılmasını zorunlu kılıyor ayrıca firmaların sözleşmelerini okursanız Escalous yanlış bilgi girilmesi halinde fark edildiğinde sorgusuz sualsiz hizmetinizi sonlandırabilirler. Netdirekt yeni kurulmuş 10K bütçeli bir firma değil :) Sektörün köklü ve oldukça önemli firmalarından birisi. Ek olarak kimlik onayı TC + isim soyisim + Doğum yılı bilgilerinin devlet sistemine gönderilmesi ve devlet tarafından "BİLGİLER UYUŞUYOR" onayı alınmasıyla onaylanıyor. Sadece rastgele bir TC girerek sistemi kandıramazsınız maalesef doğum tarihi ve ad soyad bilgisi gerekiyor ekstra.

5000 sunuculuk veri merkezi diye banner atmışlar ki bu rakamın doğru olduğuna emin olabilirsiniz 10 TL olsa (ki 512 MB Ram bulunan VPS fiyatı örneği üzerinden veriyorum) sunucu masrafları 50 Bin TL aylık (512 Mb VPS ücreti üzerinden yazdım rakam fırlayıp gitmesin anlaması zor olmasın diye) küçük bir firma değil merak etmeyin adınıza şirket kurmaya ihtiyaç duymazlar yani :) Aylık milyonlarla oynayan bir firma.
berkaycatak yilmaz70 Private

kişi bu mesajı beğendi.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Yok yanlış anlaşılmasın birilerini zan altında bırakmak için demedim. Bu kadar bilgiyi kimseye vermeyin diyor devlet zaten bir çok yerde. Hani güvenilir de olabilir lakin insan tereddüt ediyor. Adımıza işlem yapılacak kadar bilgi isteniyor. Yarın bir gün veriler başkalarının eline geçse vay halimize. Bu mümkün değil demek zor. Dünyanın en büyük, en güvenilir siteleri bile hacklenebiliyor. Tamam bütün önlemler alınmış olabilir de hiç bir şey imkansız değil. Yıllar önce 50 milyon seçmenin bilgileri sızdığı gibi. Tabi kişi sayısının azlığı nedeniyle (milyona oranla) sıkıntı yaşama ihtimali daha fazla olur.

Ben sadece bu kadar bilgiye gerek var mı? Açısından sormak istedim. Ve daha önce bu cdn yi kullanan olduysa değerlendirmelimiyim acaba diye. Cevaplar için teşekkürler, yanlış anlaşılmak istemem

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al