Merhaba yaklaşık bir iki saat önce fikir almak adına bir başlık açmıştım. Şimdi bunu yayına geçirmek istiyorum.

O başlıkta bazı olumsuz yorumlarada değinelim. Server yönetimi bende olacak , çok önemli problem olmadığı sürece serverla zaten işimiz olmayacak. 20 kişiyi topladığımızda kendimize özel bir forum açılacak ve tüm destek ve iletişimler bu yoldan yapılacak.

Güven konusuna gelince , aklında problemleri olan benimle iletişime geçebilir. Güven konusunda kuşkusu olanlar zaten hiç bulaşmasın bu işe , hem bizler sıkıntı yaşamayız hemde sizler üzülmezsiniz. Denemekten bir şey kayıp etmezsiniz , zaten denemeden de bir şey elde edemezsiniz.

Kendimden bahsedeyim , 1978 sivas doğumluyum , 2001 den beri bu işler ile ilgileniyorum , 8 senelik ticaret hayatım var. 2004 çizgi söğüt gölgesi kurucular arasındaydım. vs. vs. vs.

Bu işi ticaret amaçlı yapmıyorum , sadece sorun yaşayan arkadaşlara yardım etmek ve etkileşim içinde olmak tek derdim.

Farklı işler için kullandığım Hali hazırda 8 dedicated serverım var zaten.

Şimdi sisteme gelelim.

Dedicated özellikleri.

Intel Xeon E5-1650 3.2Ghz
2x 3TB HW RAID 1
32GB Ram
1Gbps Limitsiz

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5-1650-vs-Intel-Core-i7-3770K

Disk quota (GB) 100
Monthly bandwidth (MB) Limitsiz
Max FTP Accounts Limitsiz
Max Email Accounts Limitsiz
Max Email Lists Limitsiz
Max Databases Limitsiz
Max Sub Domains Limitsiz
Max Parked Domains 0
Max Addon Domains 0
Maximum Hourly Email by Domain Relayed limitsiz
Maximum percentage of failed or deferred messages a domain may send per hour Limitsiz

Sunucuda sadece 20 adet site barınacak. 21. site olmayacak bu sayede muhteşem bir performans elde edeceğiz.

Senelik ücret 250 TL olacak Aylık 20 küsür tl eder buda neredeyse bedava gibi birşey.

Kısa ve öz olarak benim bu işten bir karım yok , dedicated fiyatları ve c-panel lisansları belli , araştırıp bakabilirsiniz. Projeye katılıp katılmamak sizlerin bileceği bir iş.

Bence denemek lazım , sizde deneyince göreceksiniz ve diyeceksiniz ki , senelerdir boşuna sürünüyormuşum.

Projeye katılmak isteyenler

e-mail: seyitkara@hotmail.com

Farklı fikirleri olanlar var ise yazsınlar , her türlü destek verilir.