wmaraci reklam

❌ An error occurred: HTTP code 429

2 Mesajlar 325 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

PoyrazMediaNet PoyrazMediaNet </Designed BY©> Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 9, (%100)

Merhaba bir html dosyamda ❌ An error occurred: HTTP code 429 bu hatayı alıyorum sebebini bir türlü bulamadım yardımcı olurmusunuz acaba.

Hata linki: https://chatgpt.poyrazmedia.net/

Sayfaya girip yapay zekaya bir soru sorduğunuzda bu hatayı veriyor, daha önce böyle bir hata yoktu malesef yeni çıktı, yazılımcıya soruyorum ama cevap alamıyorum.

Poyraz Media İnc. ☑️ Poyrazmedia.NET Web Bilişim Hizmetleri
wmaraci
reklam

Bu mesaj konu sahibi tarafından doğru cevap olarak işaretlenmiştir.

OFffLaZZzz OFffLaZZzz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2023
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

HTTP kodu 429, "Çok Fazla İstek" hatası olarak bilinir. Bu hata genellikle bir web sunucusuna çok hızlı veya çok fazla istek gönderdiğinizde ortaya çıkar. Sunucu, belirli bir zaman diliminde sınırlı sayıda isteği kabul edebilir ve bu sınır aşıldığında bu tür bir hata dönebilir.

Bu hatayı düzeltebilmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. İstek Hızını Yavaşlatın: Eğer bir otomasyon veya betik kullanıyorsanız, isteklerinizi daha yavaş bir hızda göndermeyi deneyin. Aşırı hızlı istek göndermek, sunucunun sizi aşırı yüklenmiş olarak algılamasına neden olabilir.

2. İstek Sayısını Azaltın: Birden fazla isteği eşzamanlı olarak göndermek yerine daha düşük bir oranda istek göndermeyi deneyin. Bu, sunucunun yükünü azaltabilir.

3. Sunucu Kurallarını Kontrol Edin: Sunucu tarafında herhangi bir sınırlama veya kısıtlama ayarının yapılandırıldığından emin olun. Bu ayarları değiştirebilecek yetkiniz varsa, sınırları artırabilir veya gerektiğinde özelleştirebilirsiniz.

4. Hizmet Sağlayıcı İle İletişime Geçin: Eğer sorun devam ederse, hizmet sağlayıcınıza başvurun. Belki de sunucu tarafında herhangi bir sorun veya kısıtlama olduğunu size iletebilirler.

5. Hata Mesajını İnceleyin: Hata mesajını daha ayrıntılı olarak inceleyin. Mesajın içeriği veya ek bilgiler, nedenini anlamanıza yardımcı olabilir.

6. Logları Kontrol Edin: Sunucu veya isteklerle ilgili herhangi bir log dosyasını kontrol edin. Bu loglar, hangi isteğin neden hata aldığını anlamak için faydalı olabilir.

Bu adımları denedikten sonra sorun devam ederse, daha fazla yardım alabilmek için ilgili hizmet sağlayıcınıza veya yazılım geliştirme uzmanına başvurmanız gerekebilir.

kişi bu mesajı beğendi.

OFffLaZZzz OFffLaZZzz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2023
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

HTTP kodu 429, "Çok Fazla İstek" hatası olarak bilinir. Bu hata genellikle bir web sunucusuna çok hızlı veya çok fazla istek gönderdiğinizde ortaya çıkar. Sunucu, belirli bir zaman diliminde sınırlı sayıda isteği kabul edebilir ve bu sınır aşıldığında bu tür bir hata dönebilir.

Bu hatayı düzeltebilmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. İstek Hızını Yavaşlatın: Eğer bir otomasyon veya betik kullanıyorsanız, isteklerinizi daha yavaş bir hızda göndermeyi deneyin. Aşırı hızlı istek göndermek, sunucunun sizi aşırı yüklenmiş olarak algılamasına neden olabilir.

2. İstek Sayısını Azaltın: Birden fazla isteği eşzamanlı olarak göndermek yerine daha düşük bir oranda istek göndermeyi deneyin. Bu, sunucunun yükünü azaltabilir.

3. Sunucu Kurallarını Kontrol Edin: Sunucu tarafında herhangi bir sınırlama veya kısıtlama ayarının yapılandırıldığından emin olun. Bu ayarları değiştirebilecek yetkiniz varsa, sınırları artırabilir veya gerektiğinde özelleştirebilirsiniz.

4. Hizmet Sağlayıcı İle İletişime Geçin: Eğer sorun devam ederse, hizmet sağlayıcınıza başvurun. Belki de sunucu tarafında herhangi bir sorun veya kısıtlama olduğunu size iletebilirler.

5. Hata Mesajını İnceleyin: Hata mesajını daha ayrıntılı olarak inceleyin. Mesajın içeriği veya ek bilgiler, nedenini anlamanıza yardımcı olabilir.

6. Logları Kontrol Edin: Sunucu veya isteklerle ilgili herhangi bir log dosyasını kontrol edin. Bu loglar, hangi isteğin neden hata aldığını anlamak için faydalı olabilir.

Bu adımları denedikten sonra sorun devam ederse, daha fazla yardım alabilmek için ilgili hizmet sağlayıcınıza veya yazılım geliştirme uzmanına başvurmanız gerekebilir.

PoyrazMediaNet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al