Bu butonu nasıl yapabilirim?

4 Mesajlar 933 Okunma
smmexpress

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,

css ile buton yapmaya çalışıyorum, resimde alt alta sıraladım, ilk kısım da normal hali, daha sonra üzerine gelince ve tıklayınca şeklinde butonlar bu şekilde.

Ben alt kısma border kodu ekleyip, tıklayınca kaybolmasını yapabiliyorum. Fakat şu ikonları ve o deseni nasıl yapacağım bilmiyorum:confused:
angellord

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
İkonları Css ile yapmıyorsun. Tabisadece Css ilede yapabilirisn ama buda bence en üst seviye Css uzmanı olmalısın demek oluyor. Bu ikonlar 99% ihtimal Font Awesome kullanılarak eklenmiş. 3D görünümlü butonlara gelince orada da Css box-shadow kullanılmış.
Box shadow ile gölge vermek istediğin çerçevelere bildiğimiz photoshoptaki gibi bölge bulanıklık değeri ayarlayabiliyorsun. Eğer gölge bulanıklığı yani dağılma oranını 0px olarak ayarlarsan bu şekilde 3D olarak görünür. Şuradaki yazıda Css3 kullanılarak nasıl 3D tasarım hazırlanabileceğininlatımı var.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Aga ne kasıyorsun bir normal, bir de hover arkaplan yapacaksın. Padding ve border'i verip üzerine yazıyla yazacaksın. Oldu da bitti. :D
Mintik

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Aga ne kasıyorsun bir normal, bir de hover arkaplan yapacaksın. Padding ve border'i verip üzerine yazıyla yazacaksın. Oldu da bitti. :D

Bak çok mantıklı geldi ha:D

Ek Olarak: Style dosyalarını vs inceledim, butona arkaplan vererek daha da kolay yapılabiliyormuş.Zaten aynı butonun gölgelemesi olmadan yapmışım. Arkaplanı ve gölgeleme ile 3 boyutlu göstermeyi becerdim.

Fakat ikonları nasıl ekleyeceğim ?

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al