Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

1Beğeni
  • 1 Yazan sercanjok

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > HTML - CSS - XML

Div genişliği otomatik ayarlama

Okunmamış 10 Eylül 2019, 16:23
yazilimsoru Adlı Üyenin Avatarı
Yazilimsoru.com

Meslek: Web developer
Ad, Soyad: İs... Ko...
Ticaret: 0, 0%
Merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorum var.2 adet divim var birisi sag birisi sol diye.Şimdi sag class'lı divim 300px.Benim istediğim sol class'lı div sagdan artan yeri komple kaplasın.Yani diyelimki ekran 1200px 300px sag geriye kalan 900px sol div olsun ekran küçüldükçe otomatik olarak sol divde küçülsün ama sag div hep sabit kalsın.Ne yaptıysam olmadı.Sol dive 100% verince genişliği sag divi aşağı atıyor.Sizce nasıl yapabilirim bunu?
Web sitem: yazilimsoru.com
Okunmamış 10 Eylül 2019, 16:42
www.ontedi.com

Ad, Soyad: Se... To...
Ticaret: 2, 100%
.sag{width:300px}
.sol{width:calc(100% - 300px);}
www.ontedi.com
www.cizgi.site
Okunmamış 10 Eylül 2019, 19:11
TEHET Adlı Üyenin Avatarı
dribbble.com/TEHET

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: Tasarımcı
Ad, Soyad: Mu... Ak...
Ticaret: 1, 100%

https://codepen.io/tehet/pen/pozLOYm
Okunmamış 11 Eylül 2019, 08:33
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Ad, Soyad: Se... Kü...
Merhaba Hocam. Bootstrap kullan elle css gir gir bitmez bu hayat col-sm-2 yaz col-sm-6 yaz bak keyfine kolay gelsin herkese sevgiler saygılar.
mimarcan bunu beğendi.
Okunmamış 11 Eylül 2019, 19:52
Yazilimsoru.com

ontedi hocam soruyu sorduğum gün width:100% - 300px; diye denemiştim.Bilmiyordum böyle bir şey olduğunu oluyor mu diye denemiştim cidden varmış.Sadece eksik yazmışım cevabınız için çok teşekkür ederim.İşe yaradı.

TEHET Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk cevaptaki arkadaşın yöntemi daha kolay geldi.Ama sizede teşekkür ederim ilginiz için.

sercanjok Hocam inanın bootstrap öğrenmeyi denedim ama normal css'den daha karışık geldi bana.Bir türlü beceremedim kullanmayı.Ama ilginiz için teşekkür ederim.
Okunmamış 11 Eylül 2019, 21:44
RespectionS Adlı Üyenin Avatarı
PHP , C++ ve C#

Ad, Soyad: Se... Çu...
Alıntı:
yazilimsoru Adlı Üyeden Alıntı
ontedi hocam soruyu sorduğum gün width:100% - 300px; diye denemiştim.Bilmiyordum böyle bir şey olduğunu oluyor mu diye denemiştim cidden varmış.Sadece eksik yazmışım cevabınız için çok teşekkür ederim.İşe yaradı.

TEHET Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk cevaptaki arkadaşın yöntemi daha kolay geldi.Ama sizede teşekkür ederim ilginiz için.

sercanjok Hocam inanın bootstrap öğrenmeyi denedim ama normal css'den daha karışık geldi bana.Bir türlü beceremedim kullanmayı.Ama ilginiz için teşekkür ederim.
Bootstrap zaten sizin yazdığınız yazmaya çalıştığınız css kodlarını içeren bir kütüphane karışık gelen nedir en iyi tasarımları en iyi responsiveliği bootstrap kütüphanesiyle alabilirsiniz.
Yeryüzü, bize atalarımızdan miras kalmadı, çoçuklarımızdan ödünç aldık!
Okunmamış 12 Eylül 2019, 00:49
Yazilimsoru.com

RespectionS Bilmiyorum hocam gridler falan onları hiç anlayamadım.Belki şimdi oturup videoları yeniden izlesem anlarım ama yakında weble ilgilenmeyi bırakıp mobille ilgilenmeye başlamayı düşünüyorum.
Okunmamış 12 Eylül 2019, 00:52
RespectionS Adlı Üyenin Avatarı
PHP , C++ ve C#

Ad, Soyad: Se... Çu...
Alıntı:
yazilimsoru Adlı Üyeden Alıntı
RespectionS Bilmiyorum hocam gridler falan onları hiç anlayamadım.Belki şimdi oturup videoları yeniden izlesem anlarım ama yakında weble ilgilenmeyi bırakıp mobille ilgilenmeye başlamayı düşünüyorum.
grid olaylarına felan hiç bişeye bakıp kafanızı karıştırmanıza gerek yok aynı şekilde yazdığınız css kodlarında mesela genişlik ayarlamak için bir class oluşturdunuz .genislik bu bootstrapta .col-sm .col-md .col-lg vb. olarak ayrılmış ve genişlik değerleri yükseklik değerleri otomatik olarak ayarlanmış biçimde bulunuyor yani sizin yaptığınız tüm işlemler içinde hazır bulunuyor içinde ne olduğunu ne olmadığınıda zaten example docs kısmından bakarsınız dersiniz ki bana şurda şu lazım bir bakayım ne olarak class ekli kopyala yapıştır yaparak bile responsive yaparsınız mobil programlama webden daha karmaşık bunlarda zorlanıyorsanız o sizi bitirecektir kolay gelsin yakında dersler çekmeye başlayacağım hayırlısıyla ozaman her şey kolay ve öğrenilebilir olacak
Yeryüzü, bize atalarımızdan miras kalmadı, çoçuklarımızdan ödünç aldık!
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > HTML - CSS - XML