wmaraci reklam
lidertakipci

Html Dersleri – Resim Etiketi

7 Mesajlar 1.029 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)
Merhabalar,

Öncelikle bu videomu beğendiyseniz kanalıma abone olarak devamının gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu videoda Html ile resim etiketini göstermeyi anlattım ve resim etiketi hakkında bilgi verdim.

Diğer html videolarıma erişmek istiyorsanız html eğitim seti oynatma listeme göz atabilirsiniz
https://goo.gl/r1Fo71

Bloguma erişmek istiyorsanız
www.tayfunguler.org

Html Dersleri - Resim Etiketi Blog Yazım
http://www.tayfunguler.org/html-dersleri-resim-etiketi/

Bir sonraki videomda görüşmek üzere hoşçakalın.

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org
wmaraci
reklam

firuze firuze WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Fotoğrafçı
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 29 / 30
  • Ticaret 8, (%100)
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, acaba konuşurken biraz daha ağır konuşamazmısınız bazi kelimeler ağızınızdan çok cabuk çıktığı için pek anlaşılmıyor. Yoksa sorun bendemi

• Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)
Merhabalar,

Video esnasında heyecanlanıyorum ve bu yüzden hızlı oluyor. İnşallah alışıcaz.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

www.tayfunguler.org

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Teşekkürler agzına emeğine sağlık Tayfun Başladığın günden beri takip etmeye çalıştım seni sürekli Zaman ayırıp bilgilerini arkadaşlarla paylaştıgın için teşekkür ederim. kolay gelsin iyi çalışmalar.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
wmaraci

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Videolar başlangıç aşamasında güzel.

Belki sizin bilginiz yanında %1 kod bilgim olmamasına rağmen bir kaç şey eklemeden geçemeyeceğim.

2. videonuzda HTML "en" Türkçe olması açısından "tr" olarak değiştirmeniz güzel. Diğer videolarda "en" olarak kaldığından izleyenlerde de bu şekilde hafızalarında kalacağına emin olunuz.

TR eklenme nedenini 1-2 videonuz da özellikle bahsederseniz hem doğru olarak akılda kalıcı olur hemde video süresini uzatmış olursunuz.

IMG etiketinde "alt" eklemenin önemi yanında genişlik yükseklik değerinin seo açısından ne kadar önemli olduğundan bahsetmelisiniz.

(Gerçi 300x300 ölçüsünde ki resmi 500x500 olarak gösterilmesi de hatadır. Sadece bu konularda 1-2 saatlik video paylaşıla bilinir. Ayrı bir konu. Sonuçta siz temelden başlayıp bazı şeyleri anlatmaya başladığınızdan ileride bunlara değineceğinize umuyorum.)

En önemlisi de kodların kapanışlarına dikkat edilmeli.

Valid hatası seo açısından önemlidir. En temiz şekilde kodlamalara dikkat edilmeli.

YANLIŞ (Örnek videonuzda Kapanış kodu nedeniyle 1 valid yükseltmektedir.)
DOĞRU

Basit bir sayfa yapıp 2 şekilde kapanış kullanarak https://validator.w3.org/ kontrol ettiğinizde fark edeceğinize eminim. Bu tür basit hatalar bir web sitesinin sıralamalarında önemli etkenlerden küçük bir parçasıdır. :)

Sadece bazı konularda takıntılı birisi olarak bu küçük eklemeleri yapmak istedim.

Youtube işinizde umarım istediğiniz şekilde başarılır olursunuz.

Saygılar.

• Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2230
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)

BiELOF adlı üyeden alıntı

Videolar başlangıç aşamasında güzel.

Belki sizin bilginiz yanında %1 kod bilgim olmamasına rağmen bir kaç şey eklemeden geçemeyeceğim.

2. videonuzda HTML "en" Türkçe olması açısından "tr" olarak değiştirmeniz güzel. Diğer videolarda "en" olarak kaldığından izleyenlerde de bu şekilde hafızalarında kalacağına emin olunuz.

TR eklenme nedenini 1-2 videonuz da özellikle bahsederseniz hem doğru olarak akılda kalıcı olur hemde video süresini uzatmış olursunuz.

IMG etiketinde "alt" eklemenin önemi yanında genişlik yükseklik değerinin seo açısından ne kadar önemli olduğundan bahsetmelisiniz.

(Gerçi 300x300 ölçüsünde ki resmi 500x500 olarak gösterilmesi de hatadır. Sadece bu konularda 1-2 saatlik video paylaşıla bilinir. Ayrı bir konu. Sonuçta siz temelden başlayıp bazı şeyleri anlatmaya başladığınızdan ileride bunlara değineceğinize umuyorum.)

En önemlisi de kodların kapanışlarına dikkat edilmeli.

Valid hatası seo açısından önemlidir. En temiz şekilde kodlamalara dikkat edilmeli.

Basit bir sayfa yapıp 2 şekilde kapanış kullanarak https://validator.w3.org/ kontrol ettiğinizde fark edeceğinize eminim. Bu tür basit hatalar bir web sitesinin sıralamalarında önemli etkenlerden küçük bir parçasıdır. :)

Sadece bazı konularda takıntılı birisi olarak bu küçük eklemeleri yapmak istedim.

Youtube işinizde umarım istediğiniz şekilde başarılır olursunuz.

Saygılar.

Öncelikle merhabalar,

W3 hataları konusunda tecrübem var ancak videoda amacım Resim Etiketini tanıtmak.

www.tayfunguler.org

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Eliniz alışsın ve görenlerin aklında o şekil kalmasın diye yazmıştım :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al