wmaraci reklam
lidertakipci

HTML - Resimi Nasıl Sağa Yaslarım ?

6 Mesajlar 1.456 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

557furkan 557furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek GayriMeşruDanışmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 199 / 75
  • Ticaret 5, (%80)
Merhaba Arkadaşlar Aşağıdaki Resimde Kırmmızı İle Boyadığım Yere Nasıl Resim Ekleyebilirim ?
SİTE KAYNAK KODLAR : http://www.designbootstrap.com/livedemos/2015/01/18/jumbotron/index.html

wmaraci
reklam

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
iki div oluşturun float ile birini sola birini sağa yerleştirin, sağa yerleştirdiğiniz divin içine resmi ekleyin

alternatif jumbotrona position relative atayın, resme absolute right:0 top:0 verin
557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

wordpress-html-css-web işleri yapılır

557furkan 557furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek GayriMeşruDanışmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 199 / 75
  • Ticaret 5, (%80)
hocam yapabilirmisiniz rica etsem inanın çok lazım :/

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
html:

Jumbotron

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum tincidunt est vitae ultrices accumsan. Aliquam ornare lacus adipiscing, posuere lectus et, fringilla augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum tincidunt est vitae ultrices accumsan. Aliquam ornare lacus adipiscing.

Learn more

css:
html,body{width:100%;height:100%}
.sol{width:75%;float:left}
.sag{width:25%;float:left}
.sag img{width:100%;height:100%}
557furkan

kişi bu mesajı beğendi.

wordpress-html-css-web işleri yapılır
wmaraci
wmaraci

infstock infstock WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
557furkan dostum bootstrap kullanıyorsan bootstrap özelliklerini çalışmalısın öncelikle.. bootstrap bir css frameworku. kolaylık olsun diye önceden class lar tanımlamış adamlar. bunları kullanmayacaksan bootstap kullanmanın da bi esprisi yok.. normal css jquery ile de yapabilirsin.. projene bootstap yukleyerek şişirmessin dosyalarını.. bootstrap kullancaksan aşağıdaki kod ile istediğini yapabilirsin. css de resime yukseklik ve renk verdim kullandığında resim yuklemeden gorebilesin diye. resmi yukleyince kendine göre ayarlarsın..

html

Jumbotron

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum tincidunt est vitae ultrices accumsan. Aliquam ornare lacus adipiscing, posuere lectus et, fringilla augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum tincidunt est vitae ultrices accumsan. Aliquam ornare lacus adipiscing.

Learn more

css

.image {height: 350px;background-color: red;}

templates.informationstock.com
www.informationstock.com

muhammetdemirel muhammetdemirel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 109 / 73
  • Ticaret 0, (%0)

infstock adlı üyeden alıntı

557furkan dostum bootstrap kullanıyorsan bootstrap özelliklerini çalışmalısın öncelikle.. bootstrap bir css frameworku. kolaylık olsun diye önceden class lar tanımlamış adamlar. bunları kullanmayacaksan bootstap kullanmanın da bi esprisi yok.. normal css jquery ile de yapabilirsin.. projene bootstap yukleyerek şişirmessin dosyalarını.. bootstrap kullancaksan aşağıdaki kod ile istediğini yapabilirsin. css de resime yukseklik ve renk verdim kullandığında resim yuklemeden gorebilesin diye. resmi yukleyince kendine göre ayarlarsın..

html

Jumbotron

Learn more

css

.image {height: 350px;background-color: red;}

resime class vermeye gerek yok bence hocam

.col-md-8 pull-left kodunuda eklenirse de olur ben böyle kullanıyorum css tasarruf + daha sağlıklı benim görüşüm iyi günler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al