wmaraci reklam
lidertakipci

Nulled Tema Kullanımı Telif Hakkı

10 Mesajlar 1.648 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Lostvayne Lostvayne WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar merak ettiğim bir konu var yabancı premium temaların sadece HTML-CSS-JS kodlarının kullanılması içerisindeki php sisteminin baştan yazılması arka kapıların silinmesi ve bu işlemlerden sonra temanın kullanılması durumunda sadece ön görüntü için yani html-css-js için telif hakkı iddia edebilirler mi ?

wmaraci
reklam

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Tabiiki. Tasarım fikrini çalacaksınız sonuç olarak. Hatta sizinki fikirleri çalmak değil direk tasarımı çalmak. Adamlar olayın farkına varırlarsa ki, çok zor size zaten mail atarlar. :)

• Üyelik 02.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Peki direk basich yaptırım mı uygulanır yoksa uyarı mı verilir?

• Üyelik 02.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Nulled tema kullanıcam hazır indiricem kopyalayan kişi değil kullanan kişi olucam sonuç olarak tasarımı çalan ben değilim kullandığım için de en fazla uyarırlar diye düşünüyorum.Zaten öyle bir uyarı ile karşılaşırsam muhtemelen temayı değişirim.

wmaraci
wmaraci

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Lostvayne youtube'u örnrk olarak alabilirsin telif konusunda. Telifli video yüklerken videoyu izleyenler telif hakkı konusunda sıkıntı çekmezler ama videoyu yükleyen kanal telif hakkı uyarısıyla karşı karşıya kalır. :) yani biyerden indirip kurduğun nulled tema için telif hakkı konusu direk site sahibini yani sizi bağlar. Uyarırlar. Ama uyarmayadabilirler. Hakk onlarda saklı olduğu için uyarmadılar gibi bir kelime kullanabilmeniz de söz konusu değildir.
Ayrıca işin ahlaki yönünden bakacak olursak nulled, warez yazılımları kullanmak en başta insan emeğine saygısızlıktır. Verilen emeğin karşılığını vererek kullanmanız en doğru adım olacaktır.
Saygılarımla....

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Madem olduğu gibi kullanmayacaksınız tema yapımcılarına mesaj atın. Kısıtlı bir kullanım için satın almak istiyorum diye belki anlayış gösterirler.

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Uyarmak zorunda değiller yani öyle bir kanun yok diye biliyorum. Film sitem varken TRT bana attığı mailde böyle söylemişti: "Normalde uyarmadan direk işleme koyma hakkımız var ama bir maille işi güzelce çözmek istiyoruz vs vs." Kısacası kimin ne yaptığı belli olmaz.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

• Üyelik 02.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumlariniz için teşekkür ediyorum. Front End kodlama bilgim yetersiz ve tasarımsal fikir olarak fikir üretemiyorum bu soruyu bu yüzden sordum yanlis anlasilmasin beraber çalışmak isteyen front end yazılımcılar varsa bana özel mesaj ile ulaşabilirler.Iyi forumlar.Front End yazılımcı bulasiya kadar Copyright Free tasarımlar kullanacağım artik

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Hocam zaten tema yapımcıları front end bilgisi yetersiz ve tasarımsal fikir üretemeyen insanlar için bu temaları tasarlıyorlar. Yapmanız gereken bunun için çalmak yerine para ödemek, şayet derseniz ki script lazım değil, ben sadece html css ini istiyorum, buna göre bir satın alma yapabilirsiniz.

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Sana ait olmayan her kod satırı telife girer net. ************** gibi ortada 3-5 ay dolanırsın ama foyan ortaya çıkarsa yakabilen varsa yakar. Geçen bir arkadaş başka bir scriptten bir fonksiyonu beğenmiş almış sonra telif yemişti. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var ki bu seni ele verir. O kadar uğraşabiliyorsun sıfırdan kendin yaz yoksa yamalı bohçayı herkes tanıyabilir.

no time for caution
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al