wmaraci reklam

Sayaç!

3 Mesajlar 516 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Canzayi Canzayi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar şimdi bir site üzerinde çalışıyorum, site oyunlar üzerine -- daha projenin henüz başındayım ama bilgi almak fikir almak için yazıyorum-- arama çubuğundan yada site içerisinde en çok tık alan oyunu yada oyunları anasayfa da en çok ilgi gösterilenler diye bir kategori açıp bu kategorinin içerisinde görünmesini istiyorum yani bi nevi şöyle her sayfada bir sayaç olacak yada sabit bir sayaç olacak ana sayfadaki rağbet görenler div'inin içindeki tablolara otomatik olarak en çok tıklananlar yerleşecek, yani resim boyutlandırma hazır olacak tüm oyunların, otomatik o kutuya göre ayarlanmış olacak, sadece tek gereken en çok tık alan sayfadaki oyunun ismi ve resmi ana sayfada gözükecek, biliyorum biraz karmaşık ama böyle bir şey yapma imkanımız var mı?
Site bu şekilde basit bir şey:
https://hizliresim.com/JZkGWn

wmaraci
reklam

MertTpz MertTpz merttopuz.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 94 / 93
  • Ticaret 23, (%100)
Hocam oyunlar veritabanınızda sayac adında bir sütun açarsınız.

Site üzerinde oyun sayfasının başında o oyunun id'sini alarak veritabanında o id de yer alan oyunun sayaç verisini 1 arttırırsınız. Bu sayede sayfa her yenilendiğinde o sayaç artmış olur. Bunu bir kişinin bir kez yapmasını istiyorsanız (daha sağlıklı bir sayaç) cookie'leri araştırabilirsiniz.

Sonrasında ana sayfada en çok tıklanan oyunları göstermek istediğiniz alanda verileri çekerken ORDER BY sayac DESC LIMIT 10 tarzında bir komut ile en çok tıklanan 10 oyunu çekebilirsiniz.
Canzayi

kişi bu mesajı beğendi.

Canzayi Canzayi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Veri tabanıyla aram hiç iyi değil ama illaki lazım olacak üyelik falan için teşekkür ederim şimdi biraz daha şekillendi kafamda 😊

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al