wmaraci reklam
lidertakipci

seckinylmz.net -Ücretsiz Portfolyo Tasarımı [ HTML/CSS ]

4 Mesajlar 1.451 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Seckin Seckin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)

İnternet dünyasında birçok kişiler bulunmakta bunların bu yazıma en yakını ise webmasterlardır ancak webmasterlardan genelde kod veya programlama dili yazan arkadaşlar ve tasarımcılar portfolyolardan yararlanmaktadır. Tabi bunların yanında fotoğrafçılar,yazar gibi mesleklerde portfolyolardan yararlanabilir peki…

A- Portfolyo ne işe yarar ?

Portfolyo insanların referans hakkında bilgiler ve iletişime geçmek istediği sitelerdir gelin bu sitelerin kısımlarını ayrıntılı inceleyelim.

A1- Portfolyoda Kısımlar: Hakkımda (About)

Portfolyolar ilk olarak insanlar hakkında küçük bilgi vermektedir.Bu bilgi hayatında neler yaşadığını nerelerde bulunduğunu anlatan bir metin yapısıdır fakat ben her ne kadar hayatını desemde bu sayfalarda kariyer geçmişi ön plana çıkar.

A2- Portfolyoda Kısımlar: İletişim (Contact)

İletişim bölümünün amacı iletişim kurmak için bilgiler vermektedir bunun içinde mail, cep telefonu , msn adresi, skype ve diğer etkin olduğumuz sosyal ağlardan bilgiler yer almaktadır.

A3- Portfolyoda Kısımlar: Yetenekler (Ability)

Yetenekler bölümünün amacını siz bile tahmin edebilirsiniz fakat ben bu özelliği genelde dediğim gibi tasarımcı ve programalama dilleri kodlayan kişilerde görüyorum.Bu metinleri sıralıycak olursak HTML,CSS,PHP,MYSQL,jQuery,JAVASCRİPT,Web Arayüz,Banner,Logo vs Kalıplar veya etiketler görmekteyim bunların yanında bir fotoğrafçı sitesinde gördüğüm yetenekler ise nüfotoğraf vs terimlerdir.

A4- Portfolyoda Kısımlar: Referanslar & Çalışmalar (Work)

Referanslar & Çalışmalar kısmında tahmin edebileceğiniz gibi çalışmalar bulunmaktadır bazı portfolyolarda anasayfada resim yerleştirilip tıkladığında lightbox açılır örnek: (bkz: http://portfolyo.seckinylmz.net ) diğerleri ise anasayfadan iç sayfaya yönlendirilir ve detaylar verilmektedir.

Kısımlarımız bundan ibaret idi fakat benim size bir paylaşımım daha olacaktır kendim çizip kodladığım portfolyo tasarımıdır :)

İNDİR - ÖNİZLE

Kaynak: http://seckinylmz.net/ucretsiz-portfolyo-tasarimim-htmlcss/

wmaraci
reklam

Coderca Coderca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webhosting hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 20 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel olmuş fakat şu çalışmaları açılır pencere şeklinde yapsaydın daha iyi olurdu, tek eksik o, yinede başarılı :)

Seckin Seckin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)
Teşekkür ederim Böyle yorum yazmanız beni etkiliyor bu kadar okunmadan :) Öncelikle lightbox kullansaydım çok daha iyi olacağı belli fakat bunu kodladığım zaman lightbox bilmiyordum ;)

fearmusa fearmusa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 3 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Elinde olan varmi ?

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al