wmaraci reklam
lidertakipci

Sitene JQuery Slider(manşet) Ekle( video anlatım)

11 Mesajlar 4.617 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MARVEL MARVEL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 18 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar ,

Jquery slider ekleme ile ilgili birçok yazılı anlatım yapılmıştır. Ama bazı arkadaşlarımız bu slider’ın kendi sitelerine nasıl ekleneceği konusunda eksiklikleri olduğunu söylediler. Bizde bu yüzden örnek çalışma yaparak kendi sitemize nasıl slider ekleyebiliriz ile ilgili ayrıntılı video çektim

Yorumlarınızı bekliyorum.

Kolay gelsin

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.

video nasıl eklendiğini bilmediğimden böyle link vererek ekledim yönetici arkadaş düzenlerse sevinirim.

wmaraci
reklam

soulfather soulfather WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 13 / 40
  • Ticaret 16, (%100)
eyvallah kardeşim saol yakında kurmaya çalışacağım bu eklentiyi.

Bu Da Bizim Sitemiz : http://bc.vc/2qDPaX

• Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 18 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
çok basit anlatım. bence herkes bu videoyu izlediğinde kendi sitesine slider ekleyecektir.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam başlıktan ve yazıdan şu anlaşılıyor;

Sitende bir alana Slider ekle, slider oluştur/entegre et. jQuery ile slider kodlama, yapısını inceleme, Slideri bir sitede konumlandırma vb.

fakat videoda şu var;

Bir siteye nasıl bağlanılır, ne ile bağlanılır, alt alan nasıl oluşturulur, alt alana dosya nasıl atılır ve bu attığımız dosyayı nasıl görüntüleriz.

Yani siz bir tasarıma zaten kodlanmış/entegre edilmiş bir slideri gösteriyosunuz. Slider nedir, nasıl kodlanır, nasıl çalışır bunu göstermiyorsunuz.

Başlık ve içerik ile video bana göre alakasız olmuş yani, elinize sağlık tabii ki anlatmak istediğinizi doğru şekilde anlatmışsnız fakat ben başlık ve içerik ile video arasındaki bağlantıyı kuramadım sadece :) İyi forumlar...
ErenKeskin Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 18 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
yani cezalet nickli arkadaşım yani öyle bir düşünmüşsün ki eğer senin dediğin gibi düşünseydim emin ol siten için jquery kodla yazısını yazardım ve daha fazla tıklanma alırdım.
bence senin direk türkçe anlam bilgisi çalışman lazım. çok kaptırmışsın kendini emin ol :). bence başlık tam oturdu.. dikkatini çekerim.

Ek Olarak: ha birde şunu diyelim bu işlemi yapamayan bir çok arkadaş var arkadaşım. kodlanmış bir slider varken neden yeni baştan kodlamak zorunda hissediyorsun onu hiç anlamadım:))

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
siz kodlanmış bir slideri bile siteye nasıl koyarız onuda anlatmamışsınız ki :) siz alt alan adı açıp hazır html dosyalarını oraya atmışsınız olay bu.

yoksa hazır slider'i sitenin bir yerine koysanız tamam derim ama olay alt alan açıp html dosyalarını oraya atmaktan ibaret :)

ve ben bir ziyaretçiyim, başlığınız bende bu düşünceyi uyandırdı, bu benim suçum değil sizin konu açma tarzınızdan kaynaklanan bir şey :)

Bir çok arkadaş jquery slider siteye ekleme ile ilgili anlatım yapmış ama anlamayanlar olmuş yazmışsınız, ben sizin videonuzda jquery'nin j sini görmedim açıkçası... ve siteye slider eklemiyorsunuz, cansız/işlevsiz bir tasarımı ftpye atıyorsunuz hepsi bu yani.

Ha yaptığınız işi küçümsemiyorum çok yararlı bir paylaşım fakat başlık ve yazılan yazı videoyu anlatmıyor yani. Veya video başlığa ve yazıya uymuyor diyebiliriz ben bunu belirttim sadece. Yaptığınız iş için kötü bir yorumda bulunmadım kesinlikle.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 18 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
cezalet arkadaşım bak bunda haklısın yanlış linki koymuşum:) hakkını helal et. şimdi linki değiştiriyorum

Ek Olarak: şimdi düzenledim bakabilirsin :)) bak hakkaten hakkını helal et arkadaşım.:) kadir gecesi yaptığımız yanlışlık beni üzdü emin ol. teşekkür ederim uyardığın için

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
ahah sizi üzdüm diye ben üzüldüm asıl gerdim ortalığı özürdilerim :)

İyi çalışmalar hocam, kandiliniz mübarek olsun :)

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 18 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
sağol kardeşim seninde kandilin mübarek olsun. selametle

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam, wordpresse nasıl ekleniceğini de videolu şekilde anlatırsanız, web dünyası için çok büyük bir fayda olur :)

iyi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al