wmaraci reklam

İnstagram da paylaştıklarım takipçilerimin anasayfasına düşmüyor.

9 Mesajlar 19.068 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DriSs DriSs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek YOK
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar @birgezisevdam instagram hesabımda organik 13k lık takipçi var.Yeni hesap 1 2 aylık felan.Fakat yaptığım paylaşımlar takipçilerimin organik olmasına rağmen çok çok düşük etkileşim alıyor.Farklı bir hesabımdan baktığımda bu hesaptan paylaştıklarımın anasayfaya düşmediğini farkettim.Bunun sebebi ne olabilir bilgisi olan cevap yazabilir mi ?

wmaraci
reklam

Revil Revil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 71 / 82
  • Ticaret 15, (%100)
Etiket kullanman lazım. Etkileşimin çok düşük. Etiket kullanarak biraz etiketlerden etkileşim elde edip sayfanı bu şekilde canlandırabilirsin. Her gönderi için ayrı etiket kullan yoksa engel yiyebiliyorsun.

• Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek YOK
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Etiket kullandığım da oldu.Önceden etiketlerede düşmüyordu paylaşımım o zaman shadow ban yediğimi anlayabiliyordum.Şuan da etiketlere düşmesine rağmen yinede etkileşim çok düşük.İnstagram algoritmasını anlayabilen olmadı zaten bu zamana kadar..s

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Organik olduğuna emin misiniz hocam. Ceza alsa bu kadar düşük olmaz 23 saat önce paylaştığınız gönderide 1 kalp bile yok. Paylaşım istatistiklerine bakın orada nerede ne kadar kişi görmüş görürsünüz.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek YOK
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Organik olduğuna yüzde yüz eminim , çünkü tek bir bot dahi attırmadım.Çekiliş sayfasına sponsor oldum.Oradan gelen takipçidir.Bende o yüzden merak ettim acaba banlandım mı diye .

hiddet hiddet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 20 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
Instagram algoritması hakkında çok çeşitli söylentiler dolanıyor. Hiçbirine kesin doğru diyemeyiz. Sizin yaşadığınız gibi bende aynı sorunla karşılaşmıştım. Bu söylentileri çok okudum ve bir tanesi mantıklı gelmişti.
Instagram takipçilerin anasayfasına düşürüyor ama hepsine aynı anda değil. Etkileşim geldikçe daha fazla kişinin anasayfasına düşürüyor. Bence bu etkileşim takipçinin tek gönderiyi görmesi değildir. İzlemesi, beğenmesi yorum yapması veya paylaşması her biri etkileşime katkı diye düşünüyorum. Yani sayfanızı takip eden ve bunun dışında hiçbir şey yapmayan takipçiler etkileşimi olumsuz etkiliyor. Bu yüzden kategoriniz neyse takipçiniz de o yönde olmalı. Bazı instagram araçlarında ghost takipçi bölümü vardır ve bence en önemli bölümdür. Ben arada girer kontrol ederim ve son 10 15 gönderiye etkileşimde bulunmayan takipçileri silerim. Belki 100 200 takipçi kaybederim ama etkileşimin artmasını sağlarım ve bu sayede etiketlere, keşfete çıkarak kategoriye yönelik takipçinin gelmesinin önünü açarım. Çok takipçinin olmasının bir önemi yok kategoriye uygun takipçinin önemi var. Bir bakarsınız 80k takipçi beğeniler 300 400 bir bakarsınız 2 3 k takipçi beğeniler daha yüksek.
Ayrıca belirtmek isterim ki bu anlattığım mantıkla bot takipçi atmak hesabınızın etkileşimini geriye atar. Uzak durabildiğiniz kadar bot takipçiden uzak durun.
Biraz uzun oldu ama umarım siz dahil birçok kişinin işine yarar.

• Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek YOK
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

hiddet adlı üyeden alıntı

Instagram algoritması hakkında çok çeşitli söylentiler dolanıyor. Hiçbirine kesin doğru diyemeyiz. Sizin yaşadığınız gibi bende aynı sorunla karşılaşmıştım. Bu söylentileri çok okudum ve bir tanesi mantıklı gelmişti.
Instagram takipçilerin anasayfasına düşürüyor ama hepsine aynı anda değil. Etkileşim geldikçe daha fazla kişinin anasayfasına düşürüyor. Bence bu etkileşim takipçinin tek gönderiyi görmesi değildir. İzlemesi, beğenmesi yorum yapması veya paylaşması her biri etkileşime katkı diye düşünüyorum. Yani sayfanızı takip eden ve bunun dışında hiçbir şey yapmayan takipçiler etkileşimi olumsuz etkiliyor. Bu yüzden kategoriniz neyse takipçiniz de o yönde olmalı. Bazı instagram araçlarında ghost takipçi bölümü vardır ve bence en önemli bölümdür. Ben arada girer kontrol ederim ve son 10 15 gönderiye etkileşimde bulunmayan takipçileri silerim. Belki 100 200 takipçi kaybederim ama etkileşimin artmasını sağlarım ve bu sayede etiketlere, keşfete çıkarak kategoriye yönelik takipçinin gelmesinin önünü açarım. Çok takipçinin olmasının bir önemi yok kategoriye uygun takipçinin önemi var. Bir bakarsınız 80k takipçi beğeniler 300 400 bir bakarsınız 2 3 k takipçi beğeniler daha yüksek.
Ayrıca belirtmek isterim ki bu anlattığım mantıkla bot takipçi atmak hesabınızın etkileşimini geriye atar. Uzak durabildiğiniz kadar bot takipçiden uzak durun.
Biraz uzun oldu ama umarım siz dahil birçok kişinin işine yarar.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim.Dikkate alıp elimden geleni yapmaya çalışacağım.:)

Typer Typer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 11 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
takip ediyorum. Bot yoksa etikette ara ara kullanılıyorsa bu kadar düşük olmaması lazım
DriSs

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek YOK
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Yalnız hesap yeni arkadaşlar üstüste günde 3 5 gönderi gönderdiğim oldu.Acaba diyorum çok mu yüklendim hesaba.Bu nedenlemi böyle birşeyle karşılaşıyorum anlamadım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al