lostyazilim

Amerika'ya sanal savaş .!

55 Mesajlar 8.644 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Batarya Batarya SEO & Wordpress Bronz Üye
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Bu site tüm sunucular ile (TTnet, Superonline ,Turknet gibi yabancı sunucular vs) işbirliği yapıyor sanırım. Yoksa bu grafikleri , bu bilgileri nerden alıyor ? Yani kimin hangı ipden hangi bilgisayardan nereye saldırdığını nerden biliyor ?

Sizi yiyorlar bunlar demedi demeyin , biraz düşününce anlarsınız :)

wmaraci
reklam

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
https://www.facebook.com/ezel3455/posts/10204418474649685?pnref=story
konu linkine bakın :)
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bu saldırılar zombi saldırıları. 1 kişin eseri bile olabilir. Çok takılmayın.

cagdaskorkmaz.com.tr

SLayexTR SLayexTR notdostum.blogspot.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

o kim valla ben degılım :ASDD:AS

https://notdostum.blogspot.com.tr
wmaraci
wmaraci

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

SLayexTR adlı üyeden alıntı

adamlar patlıyo :ASD:ASD

ben gerçek olduğunu sanmıyorum çünkü 2 sekme açtım (ikisindede aynı bu site var) ve ikisindede farklı istatistikler var. gerçek olsaydı anlık gösterim yapılırdı.

SLayexTR SLayexTR notdostum.blogspot.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
sitenin dogrulugunu bılmıyorum ama çin gerçekten amerikaya saldırıyo ama bu site dogrumu gosterıyo bılmıyorum

https://notdostum.blogspot.com.tr

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
İnternet üzerinde, honeypot adı verilen ve özel olarak korunmasız bırakılan birçok cihaz vardır. Bu cihazlar birçok exploite ve saldırıya açık olacak şekilde ağ üzerine aktif ya da pasif bir rolde yerleştirilir. Söz konusu ağda açık arayan korsanlar, ağda bulunan bu zayıf ama esasında ucu bir yere çıkmayan sistemlere saldırmaya başlarlar. Honeypot'ların ağ üzerinde aktif bir roldeymiş gibi çalışması (örneğin sanki bir veritabanı sunucusu gibi) saldırgan için bu hedefi daha değerli, hem de daha az şüphe çekici kılar. Hatta öyle ki birçok honeypot birtakım gerçek, değerli ancak çoğunluğuyla çarptırılmış veriler kullanır ki ağ üzerindeki bu tuzak kimliği ifşa olmasın.

Tüm bunların sonucunda söz konusu bilgisayar korsanı saldırısını gerçekleştirerek tuzağa düşer. Saldırganın honeypot üzerinde yaptığı tüm hareketler, bir profil çıkartmak amacıyla kayıt altına alınır ve titizlikle incelenir. Saldırganın arkasında bıraktığı IP adresi kaynağına kadar (ya da gittiği yere kadar) tespit edilebilir. Anlayacağınız üzere honeypot'lar ağ üzerinde bir ilizyondur. Ağa yapılacak saldırılarda honeypotlar cepheye sürülerek saldırganın bununla vakit kaybetmesi, bu sırada gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ya da varolan politikaların sıkılaştırılması sağlanır.

Yukarıda anlattıklarım bu saldırının tespitinde rol oynayabileceğini düşündüğüm bir unsur. İnternet üzerinde dahil olmadığınız ya da yönetiminde olmadığınız hiçbir ağın hareketini izleyemezsiniz. Dolayısıyla bu haritanın güvenilirliği tartışılır, ancak imkansız da değildir. Bu haritaları yayımlayanlar sizin benim gibi kişiler değil, büyük güvenlik firmaları. Yanılmıyorsam Kaspersky'nin de böyle bir haritası var. Bir antivirüs şirketi için, antivirüs programını kullanan kullanıcıların ağındaki tehditleri izlemek ne kadar zordur? Pek değil. Çoğu insan antivirüs yazılımlarının tek taraflı güncelleme ile çalıştığını düşünür, fakat perde arkasında işler karşılıklı yürür. Bilgisayarınıza, telefonunuza ya da sunucunuza yüklediğiniz antivirüs yazılımları karşılaştıkları tehditleri bir yandan size bildirirken bir yandan da kendi sunucularıyla paylaşırlar. Aksi taktirde virüs imza veritabanlarının bu kadar devasa boyutlarda olması imkansız olurdu.

Sözkonusu internet olunca, her şeyi yapmanın bir yolu vardır. Yeter ki nasıl yapacağınızı bilin. Her şey ya 1'dir, ya 0'dır.
sorueki SLayexTR

kişi bu mesajı beğendi.

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Filmlerdeki gibi çok ilginç yapmışlar :D Bayıldım..

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

İnternet üzerinde, honeypot adı verilen ve özel olarak korunmasız bırakılan birçok cihaz vardır. Bu cihazlar birçok exploite ve saldırıya açık olacak şekilde ağ üzerine aktif ya da pasif bir rolde yerleştirilir. Söz konusu ağda açık arayan korsanlar, ağda bulunan bu zayıf ama esasında ucu bir yere çıkmayan sistemlere saldırmaya başlarlar. Honeypot'ların ağ üzerinde aktif bir roldeymiş gibi çalışması (örneğin sanki bir veritabanı sunucusu gibi) saldırgan için bu hedefi daha değerli, hem de daha az şüphe çekici kılar. Hatta öyle ki birçok honeypot birtakım gerçek, değerli ancak çoğunluğuyla çarptırılmış veriler kullanır ki ağ üzerindeki bu tuzak kimliği ifşa olmasın.

Tüm bunların sonucunda söz konusu bilgisayar korsanı saldırısını gerçekleştirerek tuzağa düşer. Saldırganın honeypot üzerinde yaptığı tüm hareketler, bir profil çıkartmak amacıyla kayıt altına alınır ve titizlikle incelenir. Saldırganın arkasında bıraktığı IP adresi kaynağına kadar (ya da gittiği yere kadar) tespit edilebilir. Anlayacağınız üzere honeypot'lar ağ üzerinde bir ilizyondur. Ağa yapılacak saldırılarda honeypotlar cepheye sürülerek saldırganın bununla vakit kaybetmesi, bu sırada gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ya da varolan politikaların sıkılaştırılması sağlanır.

Yukarıda anlattıklarım bu saldırının tespitinde rol oynayabileceğini düşündüğüm bir unsur. İnternet üzerinde dahil olmadığınız ya da yönetiminde olmadığınız hiçbir ağın hareketini izleyemezsiniz. Dolayısıyla bu haritanın güvenilirliği tartışılır, ancak imkansız da değildir. Bu haritaları yayımlayanlar sizin benim gibi kişiler değil, büyük güvenlik firmaları. Yanılmıyorsam Kaspersky'nin de böyle bir haritası var. Bir antivirüs şirketi için, antivirüs programını kullanan kullanıcıların ağındaki tehditleri izlemek ne kadar zordur? Pek değil. Çoğu insan antivirüs yazılımlarının tek taraflı güncelleme ile çalıştığını düşünür, fakat perde arkasında işler karşılıklı yürür. Bilgisayarınıza, telefonunuza ya da sunucunuza yüklediğiniz antivirüs yazılımları karşılaştıkları tehditleri bir yandan size bildirirken bir yandan da kendi sunucularıyla paylaşırlar. Aksi taktirde virüs imza veritabanlarının bu kadar devasa boyutlarda olması imkansız olurdu.

Sözkonusu internet olunca, her şeyi yapmanın bir yolu vardır. Yeter ki nasıl yapacağınızı bilin. Her şey ya 1'dir, ya 0'dır.

senın bellı bır yerle ılgın olduğu kanısındayım
bu denlı bır bılgıyı herkes bılmıyo
;)

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

flashoyun adlı üyeden alıntı

senın bellı bır yerle ılgın olduğu kanısındayım
bu denlı bır bılgıyı herkes bılmıyo
;)

Network'e büyük merakım var, ağ işletmenliği okuyorum. İşin karanlık tarafı da sürekli ilgimi çekmiştir, ne de olsa düşmanını tanımadan kendini savunamazsın. 'Honeypot' terimini ben de yakın bir zamanda öğrendim. Herhangi bir yerle ilgim yok ama :)

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al