wmaraci reklam

Beleş Eşeği Kaybedenler Kulübü

13 Mesajlar 2.502 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Malumunuzdur, webmaster kategorisindeki forumların birkaçı sadece davetiye sistemi ile yeni üyelik alımı yapmaktadır. Bunların en büyüklerinden biri, bu Kurban Bayramı'nın ilk gününde duyuru şeklinde konu açıp, davetiyesiz üyelik alımı yaptı. Herkes kişisel bilgilerini köküne kadar sunarak beleş eşek bulmuş misali daldı. Birkaç hiperaktif hergele, bazı yerlerde 90 hesap aldım gibi belki doğru belki yalan böbürlenmelerde bulundu. Bunu gören site yöneticileri de durumdan rahatsız olmuş olacak ki bu bayramda açılan hesapların hepsini bugün silmiş.

Bu yazımı gören arkadaşlardan bazıları "E ne var bunda, site yönetiminin keyfinin kahyası mısın?" diye sorabilir. Elbette kimsenin sitesinin yönetiminin keyfinin kahyası değilim ve ilk defa bir forum hakkında böyle bir yazı asıyorum. Çünkü iş sadece beleş eşek verip, eşeği kaybetme hikayesi değildir. O kadar insanın kişisel bilgileri ne olacak?

Gerçi kişisel bilgilerimizin hemen her üye olduğumuz yerde açık edilebilme ihtimali vardır. Gizliliğimizi sağlamak pek kolay değil Türkiye'deki siber alemde. Ama bu durumun böylesi büyük bir forumda istismar edilebileceği gibi bir ihtimal olabilir mi diye düşününce yakıştıramıyor insan. İnternetin daha verimli kullanılmasına yönelik bilgi birikiminin paylaşıldığı böylesine bir forumda bu olaylar yakışık almamıştır.

İsim vermiyorum. Olur da bu yazıyı gören yönetici çıkarsa, olmadı be arkadaşlar. Yakışmadı bu davranış. Madem ki büyüklük ettiğinizi düşünerek insanları aranıza çağırdınız; yaptığınız işin arkasında durun. Ya da insanlardan özür dileyerek kişisel bilgilerinin güvende olduğuna dair bir açıklama yapın. Büyüklüğünüzün olumlu izlenimlerle devam etmesini istiyorsanız bunu yapmalısınız.

Kendimce bir sızlanma olarak yazdığım bu yazımın kimseye kara çalmak için olmadığını belirtmek isterim. Cevap yazacak arkadaşların da bu hassasiyetle isim vermeden yorum yapmalarını rica ederim.

Kaynak: Beleş Eşeği Kaybedenler Kulübü
Dogukann ArdaEgridere msdselim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
yazıp yazıp sildiğim yorumların haddi hesabı yok. Sadece burası Türkiye demekle yetineceğim.

FlexMan FlexMan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bil.Prog.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 9 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
***.net e yaklaşık olarak 6 yıldır üyeydim.Daha öncesinde de farklı hesaplarla giriş yapıyordum tahminen 2005 ten beri aktiftim.E-mail onaylama vs. olaylarından sonra hesaba ulaşamadım.Destek mailleri vsvs tek bir yanıt alamadım ve o an *** benim için bitti. En son bu bayram üyelik almıştım içimden keşke silinse de wmaracını takibe devam etsem demiştim. İçim temizmiş. Üzülmeyin hiçbiriniz burası bence ***.net den kat kat iyi. Burdaki samimi ortam orda yok.Ayrıca bilgi istismarı konusunda rahat olun arkadaşlar hiçbir sıkıntı olmaz.
omerdurmus

kişi bu mesajı beğendi.

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
iyice saçmaladılar yani

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ustapcorg ustapcorg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 6 / 7
  • Ticaret 19, (%100)
Üye olur olmaz premium üyelik alanların parası da yanmış oldu.

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Bilgi istismarı konusunda kaygımızı belirttik ve konunun can alıcı noktası burası zaten. Bir de kendini dev aynasında görenlerin gösterdiği basiretsiz tutum...

Hani ben de tecrübeliyim. Forumda her şeyi takip edemezsiniz yönetim olarak. Büyük bir forumda mümkün değildir bu. Ama, en sert tartışmaların geçtiği siyasi bir forumda webmaster, admin ve içerik yöneticiliği yapmaktayım. Hiç bir üyeyi gerçekten zararlı olarak teşhir etmeden banlamayız öyle bir forumda bile.

Dahası, Süreli Ban alanlar, Süresiz Banlananlar diye başlıklarımız var ve her banı gerekçeli olarak anlatırız üyelerimize. Üye olsun olmasın tüm ziyaretçiler de görür o başlıkları. Ayrıca, forumda banlamaları da denetleyen ve onay veren bir danışma kurumu oluşturduk. Hiç bir admin veya yönetici danışman onayı almadan 3 gün üzerinde banlama yapamıyor. Site sahibi bile dahil buna.

Böyle ciddiyet olmalı forumlarda. Ki bu forumlarda ayan beyan ticaret yapılıyor, buradan ekmeğini çıkaran arkadaşlar var. Bahsettiğim siyasi forumumuzda ise ne bir reklam ne de herhangi bir ticaret mevcut. Tüm işleyiş sadece onurlu, saygılı bir forum kültürü için...

emontkral2 emontkral2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mobilya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 70 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
bu olayları gören bilen *** üyeleri vardır. biride cesaret edemiyormu oraya konu açıp insanların hakkını yemeyin diye? bukadar mı düştü bu sanal alem? yazık gercekten

Conqueror Conqueror Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Üni. Öğrencisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 29 / 59
  • Ticaret 10, (%100)
Geçen sene kişisel bilgilerimi ve ticaret geçmişimi belgelerle yönetime gönderdim ve zar zor bir üyelik almıştım. Ta ki hesabımın biri tarafından ele geçirilmesine kadar. Nasıl oldu bilmiyorum bir gün ***'a girdiğimde zombi üyelikten banlandığım yazıyordu. Kaç kere mail gönderdim yönetime tek bir dönüş dahi yapmadılar. İnsanlara zerre değer vermeyen zamanında tutturmuş o sayede yürümüş ve bu devranın böyle devam edeceğini sanan bir webmaster forumu ama wmaracı gibi rakipleri var artık kendi kendilerini bitiriyorlar.

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Büyük olmak da, bu büyüklüğü taşıyabilmek de kolay değil. 5 gün sonra konu yeniden canlandığına göre, yeni bir durum daha var sanırım. Demek ki kronik bir hazımsızlık var ilgili forumda.

bu olayları gören bilen *** üyeleri vardır. biride cesaret edemiyormu oraya konu açıp insanların hakkını yemeyin diye? bukadar mı düştü bu sanal alem? yazık gercekten

Burada da epey üyeleri vardır. Onlar bile konuşamazken, ilgili forumda üyelerin konuşabilmesi mümkün mü?

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
bayramda üye olanlardan biriside bendim. Şunu belirtelim ne kadar kızsakta adamlar yılların sitesi hala en büyük , en iyi (tartısılır) kralıda olsa kimseye gerçek bilgilerimi vermem adımı soyadımı verırı ama gibipte tc 'yi elbette dogru girmeyecektim zaten de girmedim. Şimdi benim için bu kaygı yok mesela

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al