wmaraci reklam

Deep Web - DarkNet Nedir? Karanlık İnternet nedir?

16 Mesajlar 21.340 Okunma
smmexpress

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)

DİPNOT: Bizzat ben, Roycolt, bütün içtenliğimle söylüyorum bunu; Daha önce kullanmamış arkadaşların hiç bulaşmamalarını öneririm. DEEP WEB çok derin konuların yer aldığı bir ortamdır. "P*rno, uyuşturucu ve kokain ticaretleri, çocuk p*rnosu, çalınmış mallar ve yasadışı işler"in döndüğü bir ortamdır. Bu konuyu sadece bilgilenmeniz için açma gereği duydum.

Öncelikle DEEP WEB nedir?

Bu yazıda Deep Web’i, DarkNet’i ve benzerlerini genel hatlarıyla, basitçe ve herkesin anlayabileceği şekilde tanıtmaya çalışacağım. Biraz ön bilgi ve sistemi kavramaya yardımcı olmaya çalışacak şekilde. Web kelimesini bazı yerlerde internet, bazı yerlerde ağ olarak kullanmayı uygun gördüm. Eksiklerim, yanlışlarım için lütfen destek olun, düzeltelim. Talep olursa daha derin ve teknik de anlatırım.
Önce biraz temel bilgi.
Şunuda unutmayın ki biz sadece internetin %10 'unu görüyoruz.

İnternetin Katmanları
Derinlere inmek için önce internetin katmanlarını tanımak gerekli.

0. Seviye Internet

Bildiğimiz internet ve içindeki her işe yarar/yaramaz bilgi.

1.Seviye Internet

Namı diğer, Surface Web (Yüzey Ağı). Internetle vasatın üstünde haşır neşir olan insanların bulabildiği, kullandığı bilgi ve servisler. Örnek olarak hostingler, kullan-at e-posta servisleri, üniversite ağları vb. diyebiliriz.

2.Seviye Internet

Namı diğer, Bergie Web (Bergie Ağı). Eğer ftp server kullanmayı biliyorsanız kilitlenmiş Google sonuçlarına ulaşabiliyorsanız, 4chan’dan Freehive’den RSC’den haberiniz varsa siz aynı zamanda bir Bergie Ağı kullanıcısısınız. Bergie ağı DNS üzerinde döner ve buradaki websiteleri hala indexlenmiştir.

3.Seviye Internet

Namı diğer, Deep Web. Deep Web, Anonim Ağları bilen, proxy kullanmaya alışkın, tor gibi servislerden haberdar kullanıcılar için. Genellikle ulaşılması zor ve gizli kısımlara işaret eder. Bunu ve Charter Web’i uzun uzun anlatacağım için burada kısa keseceğim.

4.Seviye Internet

Namı diğer, Charter Web (Charter Ağı). Deep Web’in devamı niteliğinde, artık buraya DarkNet diyebiliriz çünkü websitelerinin DNS kullanmadığı bir evrede. Deep Web ve Charter Web’de bol bol illegal içerik v
e hizmeti bulabilirsiniz.

5.Seviye Internet
Namı diğer, Marianas Web (Mariana Ağı). Adını dünya üsündeki en derin çukurdan almış bu katman, sadece adı konmuş bir efsane gibi. Oraya giden bir daha dönmedi tarzı yorumlar dışında hakkında pek bilgi yok. Rivayet o ki, closed shell network ile ve polymeric falcighol derivation adlı bir hesaplama yardımıyla ulaşılabiliyormuş. Bu seviyeyle ilgili bilgim bundan ibaret.

Bu seviyelerle ilgili birde resim mevut bunuda gösterelim.

Ayrıca başka bir siteden bulduğum yazı var elimde bunuda paylaşayım, bir arkadaş meraktan girmiş ve gördüklerini yazmış.

1- bitcoin kullanılan para birimi. başka bir para birimi istendiğine pek rastlamadım.
2- eboun, koboun, değerli esrar tohumları gibi bir çok utandırıcı madde satılıyor.
3- her türlü hardcore ferre mevcut. özellikle %70'i çocuk ferresindan oluşuyor diyebilirim. bunun dışında, ölüm ferreları, genital mutaion vb tipli şeyler de var. doğruluklarını bilemiyorum tabi açıp da bakmadım. ölü ****osu, bebek ****osu ve haliyle çocuk ****osu bile var ya. korkunç!
4- bir çok forum ve chat odası var, hiçbirine üye olmadım ancak, deep web üzerinden sitelerde satılan şeylerin daha kişiselleştirilmiş şekilde olan ilanları var.
5- en çarpıcı şeylerden biri kiralık katil/suikastçi ilanları. sadece burda gerçek para istendiğini gördüm. fiyat çizelgeleri 20.000 dolardan başlayıp çok zengin kişiler için 200.000 dolara çıkabiliyor. politikacılar 150.000 civarında. ayrıca gazeteciler ve paparazziler de listelenmiş onlar da 50.000-100.000'den gidiyor. %50 iş başında %50 bitince şeklinde çalışıyorlar. iddialarına göre 5 kişilik, eski askerlerden oluşan bir özel timlermiş.
6- bir kaç kara para aklama sitesi var, bitcoin üzerinden paranızı aklamayı vaadediyorlar. lakin çalışma mantıklarını çok da anlamadım.
7- en çok bulunan şeylerden biri hacker'lar. mail adresleri, facebook hesapları gibi şeyleri patlatmayı vaadediyorlar. fiyatlar pazarlık yapılabilir ancak internet sitesi çökertmek için serverın zorluğuna bağlı olarak değişik fiyatlar olabiliyormuş.
8- silah tüccarları çok fazla. bazı özel yapım silahlar gördüğüm en pahalı ürünlerdi. ağır silahların yanında, değişik bıçaklar vesaire de var.
9- hiddenwiki var, gezmedim çünkü daha önce linklere tıklamayın uyarılanı görmüştüm. ancak isteyen pek tabi gezip görebilir.
10- teröristler burayı mesken tutmuş, bir çok chat odası ve forum var. ayrıca bomba, mayın yapımı gibi şeyleri anlatan handbooklar var. 0.3 bitcoine almak mümkün.
11- gördüğüm en iğrenç şey insan üstünde deney yapmayı teklif eden bir labaratuarınkiydi. sitede açıkça evsiz insanların toplanıp burda çeşitli deneylere tabi tutulduğu söyleniyor. açıklamalarına göre bir hastaneyle ortak çalışıp evrak işini o şekilde hallediyorlarmış. suni yöntemlerle kadınları hamile bırakıp üzerlerinde deneyler yapmışlar. kaçıncı haftaya kadar kürtaj yapılmasına gerek olmadığı gibi chartlar ve açıklamaları var. insanın soğuğa ne kadar dayandığıyla ilgili bir deney yapıp, cinsiyet, kilo vesaire etkenlere göre kimin kaç derecede kaç dakikada öldüğünü belirtmişler. insanın kanını donduran cinsten. bebekler üzerinde yapılan deneyler var, bahsetmek bile istemiyorum. marketten elma alır gibi, kataloglardan denek beğenebiliyorsunuz tabi ödemesi bitcoinle.
12- son olarak da hırsızlar var pek tabii, istediğiniz ürünü çalma anının videosunu çekerek size ulaştırmayı vaadediyorlar.
13- bir de sahte belgeler var tabi, belli bir meblaya bir çok ülkeye vize, pasaport, yabancı ülkelerden ehliyet gibi şeyleri alabiliyorsunuz.
gördüğüm şeyler bunlardı lakin, tabi erişilmesi daha zor yerlerde neler var bilmiyorum gördüklerimden sonra bilmek de istemem. ne kadarı doğru ne kadarı trollüktür orası da ayrı. bazı katil ilanları @hotmail adresi kullanıyordu bana inandırıcı gelmedi. ancak tor üzerinden sürekli adres ve para hesabı değiştiren ve sadece enkripte mesajlara cevap veren ve bu mesajların nasıl hazırlanacağına dair bir tutorial yayınlayan bir hacker vardı, sanırım kendisi hakikaten kafayı sıyırmış ve gerçekten bu işi yapan bir tip gibi göründü gözüme.

DİPNOT: Bizzat ben, Roycolt, bütün içtenliğimle söylüyorum bunu; Daha önce kullanmamış arkadaşların hiç bulaşmamalarını öneririm. DEEP WEB çok derin konuların yer aldığı bir ortamdır. "P*rno, uyuşturucu ve kokain ticaretleri, çocuk p*rnosu, çalınmış mallar ve yasadışı işler"in döndüğü bir ortamdır. Bu konuyu sadece bilgilenmeniz icin acma geregi duydum.

wmaraci
reklam

yemre yemre UI Designer and Front-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek UI Designer and Front-End Deve
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 34 / 80
  • Ticaret 6, (%100)
Kusura bakma fakat bilgilendirmeden fazlası olmuş bu konu. Nereden nasıl girileceğine kadar anlatmışsın, sonra da bulaşmayın diyorsun. Zaten bulaşan adam bu bilgilerin hepsine sahiptir, bilmeyen adama da bu bilgiler fazladır.

Art niyetli olmadığınız konusunda hüsn-ü zanda bulunuyorum fakat konuyu rapor ettim.
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Haklisiniz bu yuzden nasil girilecegine dair bilgileri editledim.
yemre

kişi bu mesajı beğendi.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Aman ha bulaşmayın derken insanları teşvik ediyorsun. Bu bilgileri yayarak kaç kişinin internetten silinip deep webe atılan o iğrenç ç. p. videolarını izlemesine vesile olacaksın biliyor musun sen? :) Yabancı forumlarda muhabbetini görüp bitcoini ucuza getirmek için daldım, ama orada gördüğüm bazı şeyleri gerçekten midem kaldırmadı. Yol yakınken konuyu sil gitsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Edit.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Biliyorsun ki böyle şeyler ülkemizde hızlı yayılır lakin orada normal bir insanın işine yarayacak pek bir şey yok. Bir bakayım neymiş burası derken insanlar daha da derinine inmeye çalışır ve ister istemez oradaki en iğrenç şeylere ulaşmayı hedef edinirler. Sonra bir bakmışsın deepweb'e giren 15 kişi yakalandı diye haberler çıkmaya başlar :)

FBI fink atıyor oralarda, tor falan hikaye girdiğin her şey kayıt altında.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Edit.
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
bende tor kullanıyorum, arasıra hiddenwiki'ye falan giriyorum kaç seviyedeyim bilmiyorum ama bana lazım olan dosyalar ve daha fazlasını buluyorum şuana kadar bir ton adult video, torrent, oyun, program, tema vs ne lazımsa indirdim herhangi problem çıkmadı hala, şom ağızlılık yapmayalım şimdi :)

Tor Browser kullanmayı bilene çok faydalı..

Şu fbı olayı'da sanıyorum ki bağlanan bilgisayarlar arasında ip adreslerini değiştirdiği için benim ip'm ile illegal iş yapıyorlar o zaman da polis beni buluyor herhalde..

Sverdlov Sverdlov Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 5, (%100)
sadece çocuk p'si yok ve uyuşturucu ticareti yok o kadar biliyoruz naraları atan kişiler
zamanında dünya savaşı belgelerinin yayınlandığınıda biliyordur herhalde. Veya ABD'nin gizli bir kaç belgesinin yayınlandığını bu tarz ilginç şeylerinde varolduğunu..

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Evet kötü şeyler var ama işine yarayacak birçok şeyide bulabiliyorsun. Değiştirilmiş ve düzenlemeye izin veren Windows DLL dosyalarını aramak için girmiştim, daha birçok bilgi bulup çıktım. Webmaster olayının en uç noktaları, SEO düzenlemelerinin en gizli ipuçlarına falan rahatca erişilebiliyor.
Kimseye de zararı olmaz. İnsan ne ararsa onu bulur. Afedersin Tor'a girer girmez karşına +18 videolar yığılmıyor. Sen ararsan bulursun yoksa gelip birisi "Abi kiralık katil lazımmı?" diye yazmıyor sana.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al