lostyazilim

Güncel DNS Adresleri

3 Mesajlar 756 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
Eskiden bir DNS adresi kullanmak istediğimizde gerçekten çalışan ve ihtiyaçlarımızı karşılayan bir DNS adresi bulmak konusunda çok büyük sıkıntılar çekmiyorduk. Çünkü zaten epi topu belli bazı öne çıkmış ya da öne çıkmayı başarabilmiş olan ünlü servislerin DNS adresleri tam olarak isteğimizi karşılıyor diğerleri ise sadece bağlantımızın hızını düşürüyordu.

Bu çöp olan DNS ayarlarının birçoğu hala mevcut. Bunlardan uzak durmak içinse elbette güncel dns adreslerini tercih etmeniz gerekiyor. Güncel DNS adreslerinin başında yer alan en popüler servislerden birisi Google DNS adresleri; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4’dür. Alternatif olarak da elbette Open DNS ayarları yani; 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adresleri kullanılabilir.

Bunların dışında da dilerseniz Yandex’in sizlere sağlayabileceği üç farklı DNS adresi seçeneği mevcut. Basit yandex DNS’i için 77.88.8.8 ve 77.88.8.1 adreslerini güvenli Yandex DNS ayarları için 77.88.8.8 ve 77.88.8.2 ayarlarını yetişkin içeriklerinden koruyan ve genellikle aile kullanıcılarının tercih ettiği DNS ayarları içinse 77.88.8.7 ve 77.88.8.3 adreslerini kullanabilirsiniz.

wmaraci
reklam

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
TTnet alt yapısını kullanmaktayım her akşam internetim yavaşlamakta bunun sebebi kota olarak söylüyorlar doğru söylüyorlar ancak kota olmasada yavaşlamakta 5 aramamın sonrasında kendi dnslerimi kullandım 1 hafta idare etti sonra gine yavaşlıyor bu sefer kendi dnslerimi ve yandex dns kullanıyorum *****DEN VAZGEÇİN.

Aglamaz Aglamaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
GOOGLE DNS kullanıyorum ama yine'de çoğu zaman yavaş, yada internette sorun var sanırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al