freelance iş ilanları

Internet Explorer Artık Kendiliğinden Güncellenecek

7 Mesajlar 1.081 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Firefox’un yakın zamana kadar ikinci sırasına demir atmış olduğu, Google Chrome’un ise son zamanlarda büyük çıkış gerçekleştirdiği tarayıcı pazarında Microsoft’un popüler işletim sistemlerinin de yardımıyla yıllardır lider konumda bulunan Internet Explorer, artık kendiliğinden güncellenecek.

Microsoft’un kendi blogundan duyurduğu gelişmeye göre bilgisayarında XP, Vista ya da Windows 7 bulunan Internet Explorer kullanıcıları önümüzdeki yıl içinde hızlı güncellemeler yaşayacaklar. 2012’nin Ocak ayında Brezilya ve Avustralya’daki kullanıcılarla yapılacak olan denemeden sonra bütün Internet Explorer kullanıcılarına uygulanacak olan değişimle daha güvenli bir tarayıcı deneyimi amaçlanıyor. Yani tarayıcınızla internette sörf yaparken karşılaşacağnız tarayıcı kaynaklı güvenlik açıkları Internet Explorer kullananlar için bundan sonra daha hızlı kapatılmış olacak.

Güncellemeden faydalanabilmek için kullanıcıların XP, Vista ya da Windows 7 gibi işletim sistemlerindeki otomatik güncelleme kısmını aktif hale getirmiş olmaları gerekiyor. Bu aktivasyon da işletim sistemlerinin otomatik güncellenmesinde kullanıcılara sunuluyor olacak.

Tabii bu yenilik için devrim demek yanlış olacaktır çünkü Google Chrome uzun zamandır, Firefox ise yakın bir zamandan beri otomatik güncellemeyi uyguluyor. Internet Explorer’ın bu anlamda geç bile kaldığını söylemek mümkün.

Internet Explorer son zamanlardaki hızlı düşüşüne rağmen tarayıcı pazarındaki liderliğini korumaya devam ediyor. Otomatik güncelleme ve güvelik tedbirleri gibi yenilikler de pazardaki geniş payı kaybetmemek için gerekli olan hamleler olarak görülmeli. Statcounter’ın analizinde yüzde 40’lık bir oranla lider olan Internet Explorer’ı yüzde 25,69 ile Chrome, yüzde 25,3 ile Firefox takip ediyor.

Kaynak: http://sosyalmedya.co/internet-explorer-guncelleme/
Lider

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Lider Lider Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekstil
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 83 / 35
  • Ticaret 3, (%100)
hadi bakalım hayırlısı :)

SERHAT SERHAT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 1 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında şu ie den tamamen kurtulunsa Süper olur :)

Teknobeyin Teknobeyin Teknobeyin.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Entrepreneur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 0 / 41
  • Ticaret 1, (%100)
Her zaman Firefox. :)
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

Teknobeyin.com — Teknolojinin Beyni
wmaraci
wmaraci

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
İnternet Explorer, 9 sürümü ile gelişmiş bir tarayıcı olmaya çalışsada nafile. Bir Chrome gibi hiçbir zaman olmayacak.

tif tif Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
En son bilgisayar aldığımda ie'den firefox'u indirdim, firefox'tan chrome'u böyle daha mutluyum. Benim en merak ettiğim şey microsoft gibi gelişmiş teknoloji harikası bir şirketin internet tarayıcısı bu kadar utanç verici olmak zorunda mı? Berbat, kötü yahu.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
kendiliğinden güncelleme olmaz ki, sormalı en azından güncellemek istiyormusunuz diye
olmadı ms

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al