wmaraci reklam

Makale/Blog Koruma

5 Mesajlar 688 Okunma
wmaraci reklam

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Direkt soruya geçecek olursak ; Bir bloğunuzun olduğunu düşünün, bu blogda internette hiç bir yerde bulunmayan içerikleri/eğitimleri paylaşıyorsunuz. Bunun kopyalanmasını engellemek için ne gibi yollar izlenebilir? X kişiside paylaştığı zaman kaldırmak için veya kendimize zorla reklam verdirmek için neler yapılabilir?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
- Sağ tık yasağı
- DMCA koruması
- Google şikayet
- RSS gizleme
- Makaleyi text olarak değil de RESİM/İMAJ olarak ekleyip logo fligran eklemek
- Noterden / Kültür turizm bakanlığından ya da aracı kuruluşlardan tescil ettirip bir avukat tutup birilerinin çalmasını beklemek.
- Medya takip merkezi, google alerts gibi içerik / konu takip araçları yardımıyla çalan kişiye ulaşarak kaldırmasını talep etmek, aksi halde hukuki sürecin başlatılacağını talep etmek.
- Metinlerin içerisinde sıkça site adı, yazar adı, kendi markanın adını geçirmek.
- Makaleyi text olarak değilde sesli olarak soundcloud üzerinden podcast mantığında paylaşmak
- Makaleyi text olarak değil de video olarak paylaşmak.
- makale içerisinde gizli linkler vererek (çalandan gizli backlink almak)
- blogunuzu düzenli ve istikrarlı şekilde dolu dolu bu deli içeriklerden oluşan canavar gibi içerik bankası haline getirirseniz kişi hangi birini kopyalayacağını şaşırıp sitenizin müptelası olacaktır aynısını ben de yaparım ne var ki deme cesaretine girişemez. (mesela bakınız alexa tr değerleri 3K altında onlarca iş fikirleri sitesi var, yazılara göz attığınızda ne var ki bunda araştırıp araştırıp yazarım diyorsunuz, ama sizi çekiyor ve diğer başlıklara baktığınızda bu adamlar nasıl bulmuş bu kadar konuyu hangi ara yazmış diyorsunuz ve bunu yapamam diyorsunuz)

Aklıma gelen tüm kombinasyonları paylaştım :D Şimdilik bunlar yeter sanırım.. Seni çok iyi anlıyorum forumdaş, çok koyuyor adama saatlerce emek verip pinekleyerek yazdığın bir yazıyı biryerlerde görmek hemde hiç aktif link vermeden ve kendi yazmış gibi...

Bir şeyi güzel yapana kıskanıp bok atmadan mükafaatını verebilsek keşke bu ülke daha yaşanabilir bir hale gelecek de..
ikodev ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
mrtrclb

Sağ tık vb gibi işlemler pek bi halta yaramaz chrome sağolsunda :) Diğer verdiğin yollar izlenebilir özellikle noter gibi çünkü paylaşacağım metinler hiç bir yerde olmayan içerikler şimdi birileri tarafından gelip çalınmasını istemiyorum.. O yüzden sıkı bir altyapı hazırlamam gerek :)

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
biraz paraya kıyman gerekecek o zaman.. hayırlı işler şimdiden site adını merak ettim özelden yazarsan bakarım paylaşmak istersen tabi

wmaraci

• Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
mrtrclb Blog/Eğitici sitenin tasarımını sıfırdan kodladım hocam, admin paneline giricem yakın zamanda bittikten sonra bu içerik güvenliğini sağlama alınca paylaşımlara başlıyorum haberinizin olcağına eminim biter bitmez :) Güzel bir reklam yatırımı planlıyorum
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al