lostyazilim

modem upload sorunu yükleme 0.00Mbps

2 Mesajlar 2.246 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Dünden bu yana web sitelerime ya da wmaraci gibi forumlara içerik ekleme konusunda hatta aliexpress sitesine kullanıcı adımla girme hususunda bile sorunla karşılayordum. İlk başta hız testi ya da speedtest sitelerinde download hızı 43, 50 Mbps çıkarken upload yükleme hızı ise 0,00Mbps çıkıyordu. Ancak buna anlam verememiş ve servis sağlayacıdan olduğunu düşünmüştüm.

Şaşırmıştım ve doğal olarak internette detaylı bir arama yapayım dedim. Ancak yaptığım arama sonucunda Türkçe'yi bırakın İngilizce bile çok fazla aynı sorunla karşılaşanı bulamadım. Bulduklarım ise yetersizdi. Hatta bir yerde foruma konu açmış olan kullanıcı bu konuda İngilizce kaynaklardan yaptığı araştırma sonucunda sorunun *******un sokaktaki santral kutusundaki karttan (hatta bu kartın yanmış olmasından) dolayı olduğunu yazmıştı. Ben sorunun modem kaynaklı olacağını düşünmüştüm. Fakat bunu okuyunca epey canım sıkıldı. Çünkü Turk.net abonesiydim ve böyle bir durumda Turk ******* beni sallayacağı için yanmıştım. Eğer böyle ise diye düşünürken İngilizce bir forumda sorunun modem kaynaklı olabileceğine dair destek buldum. Ancak ADSL modemimi evde tüm aramalarıma rağmen bulamamıştım.

Derhal komşudan ödünç aldığım modem ile 10 dakikada acele bir kontrol yaptım. Sorun düşündüğüm gibi modemden kaynaklanıyordu. Modem markası ise Huawei Hg630a. Tamir için 40 TL filan istiyorlar ama randımanlı olmayacağını düşündüğümden dolayı ikinci el aynısından 105 TL'ye buldum. Onu satın alacağım.

Buraya da konuyu benzer bir sorun yaşacayacak olan olursa diye yazıyorum. Umarım birilerine faydası dokunur. Okuduğunuz için teşekkürler.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bunu da not edeyim istedim. Çünkü yaklaşık iki saat kadar önce modem normale döndü.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al