wmaraci reklam
lidertakipci

Router Olarak Kullanırsam Yavaşlama Olur Mu?

3 Mesajlar 863 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Merhaba,
Eski bir ***** modem kullanmaktaydım. İnternet hem bütün evde çekmemekteydi hem de 16mbps yerine 12-13mbps kullanabilmekteydim. Bugün yeni bir wifi ve router modem bağladım ancak diğerini çıkarınca kablo farkından dolayı sorun çıktı ve bende router olarak bağladım. Şimdi hem internet bütün evden çekmekte hemde 2mbps bir artış var internet hızında. Ancak sanki sayfalar birkaç saniye daha geç açılıyor bu router olarak kullanmamla mı ilgili? Router olarak kullanmak yerine kablo sorununu çözsem ve modem olarak kullansam daha mı iyi olur? Ayrıca diğer sorum evde 2 modemin birden wifi'sinin açık olması çok radyason yaratır mı? (Eski modemin wifisini kapatınca diğerinin internet erişimi gidiyor) Son olarak evde genelde bir modeme birkaç kişi bağlanınca bir yavaşlama olur. Şimdi atıyorum 4 kişi router'a bağlanacağına 2 kişi routera 2 kişi modeme bağlansa bir fark olur mu?

wmaraci
reklam

Eretek Eretek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Sistem Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 4 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Modemle aranda 50 santim bile olsa wireless yerine her zaman için kablo kullanmanı tavsiye ederim. Özellikle ping süreleri çok fark ediyor.
Radyasyon konusuna gelince, modemin yaydığı radyasyon, özelilikle büyük şehirlerde yaşıyorsan maruz kaldığın radyasyonun yanında bir hiç.
Bakalım o konuda hepimiz ayvayı yiyeceğiz bir gün ama ne zaman...

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)

Eretek adlı üyeden alıntı

Modemle aranda 50 santim bile olsa wireless yerine her zaman için kablo kullanmanı tavsiye ederim. Özellikle ping süreleri çok fark ediyor.
Radyasyon konusuna gelince, modemin yaydığı radyasyon, özelilikle büyük şehirlerde yaşıyorsan maruz kaldığın radyasyonun yanında bir hiç.
Bakalım o konuda hepimiz ayvayı yiyeceğiz bir gün ama ne zaman...

Türk ******* istanbul genel müdürlüğüyle (dev gibi bir bina ve onlarca uydu var) aramda 10m bile yoktu :D neyse taşındık 100m oldu mesafe :D Ping speedtest.net'te 7ms olarak gözüküyor. Laptop kullanmaktayım kablo ile bağlamak benim için biraz uğraştırıcı o yüzden ping kadar da önemli değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al