wmaraci reklam

Wikipedia Sorunu !

5 Mesajlar 660 Okunma
smmexpress

MetinY MetinY Rap Sanatçısı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 19 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar;

Ben bir şey merak ediyorum. Wikipedia'daki editörler neden hiçbir maddeyi kabul etmiyorlar. veya hiçe sayıp Kayda değerlilik maddesine dayanarak siliyorlar ? bunu eklemenin bir yolu veya püf noktası var mı ? Şimdiden Teşekkürler. :D

Muzikk.life - Her yerden, her telden!
wmaraci
reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Wikipedia her konuda bilgi bulabileceğiniz geniş bir platform. Bu yüzdendir çok büyük emekler veriliyor. Mesela değişen bir bilgi anında güncelleniyor.
Editörlerin isimleri çok fazla bilinmiyor ve olanlarda zaten bunu çıkar için yapmıyorlar. Sizin eklediğiniz bir bilgi gereksiz gelmiş olabilir veya içinden bir çıkar sezilmiş olabilir. Zor yani bence normal bir kişinin oraya istediği bilgiyi eklemesi.

• Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 19 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

USglm adlı üyeden alıntı

Wikipedia her konuda bilgi bulabileceğiniz geniş bir platform. Bu yüzdendir çok büyük emekler veriliyor. Mesela değişen bir bilgi anında güncelleniyor.
Editörlerin isimleri çok fazla bilinmiyor ve olanlarda zaten bunu çıkar için yapmıyorlar. Sizin eklediğiniz bir bilgi gereksiz gelmiş olabilir veya içinden bir çıkar sezilmiş olabilir. Zor yani bence normal bir kişinin oraya istediği bilgiyi eklemesi.

Peki. ya bunu ekleyebilecek yok mu ? ayrıca zaten mesela ben google'a metin yeşil yazdığımda yanda resim vs vs çıkmasını istiyorum. onu ve wikipedia'yı nasıl yapacağım. Gerçekten ingilizlerde böyle bir sorun yok. Sadece türk editörler böyle davranıyor. :(

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

MetinY adlı üyeden alıntı

Peki. ya bunu ekleyebilecek yok mu ? ayrıca zaten mesela ben google'a metin yeşil yazdığımda yanda resim vs vs çıkmasını istiyorum. onu ve wikipedia'yı nasıl yapacağım. Gerçekten ingilizlerde böyle bir sorun yok. Sadece türk editörler böyle davranıyor. :(

İşte sorun çıktı :) Kendi bilginizi eklemek istiyorsunuz. Bu öyle kolay değil ayrıca sadece Wikipedia eklemekte yetmiyor. Google'da belli bir oranda aranmanız olursa ancak öyle Wikipedia bilgisi ekleniyor. Ki bu bazı ünlülerde bile çıkmıyor kaldı ki sizde çıksın.

Böyle şeylerle uğraşmayın bence bu şekilde çıkaramazsınız o bilgileri Google'da. Belki ilerde iyi işler yaparsanız otomatik eklenir ne dersiniz :)
MetinY

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 19 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Olur. sadece o çalışma mantığını anlamak istemiştim teşekkürler. konu kilitlenebilir. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al