wmaraci reklam

Blog ve Imagetwist Kombinasyonu

2 Mesajlar 792 Okunma
wmaraci reklam

oziko87 oziko87 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest Meslek Erbabı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir haftadır kullandığım bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle Imagetwist'ten bahsetmek istiyorum; Imagetwist en basit haliyle yüklediğiniz resimlerin gösterim alması halinde para kazanmanız anlamına gelir. Kullanımı oldukça basittir ve emsalleri arasında en beğendiğim firma olduğunu söyleyebilirim. Sistem normal üyelikte bize aynı anda 70 fotoğraf upload etme hakkı tanımakta (1 resim için maks:5 mb) ve adult içeriğe de izin vermektedir. Eminim bazı arkadaşlar bunu etik bulmayacaktır, fakat arama kelimeleri arasında en üst sırada hangi içeriğin bulunduğunu eminim her birimiz bilyoruzdur:)

Imagetwist dünyayı 4 bölgeye bölmüştür ve fiyatlandırmalarını da buna istinaden yapmaktadır. Örnek: 1. bölge için 1000 gösterime 6 dolar fiyatlandırma yapılmaktadır, ki bu bölgeye ait ülkeler : ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Yeni Zellanda'dır, dolayısıyla oluşturacağımız bloğun bu ülkelere hitap etmesi oldukça büyük öneme sahiptir... Zira 2.Bölge için 1000 gösterime 1,2 dolar, 3.Bölge için 0,2 dolar içinde Türkiye'nin de bulunduğu 4.Bölgenin 1000 gösterime verdiği fiyatlandırmayı yazmıyorum bile :)

Öyleyse ne yapıyoruz arkadaşlar? Öncelikle tüm dünyaya hitap edecek bir foto-blog açıyoruz...İngilizce bilmeyen arkadaşlar üzülmesin, çünkü foto-blog açıyoruz, uzun uzun makaleler yazmamıza gerek yok, başlık ve anahtar kelime girecek kadar İngilizce bilsek ya da Sözlük kullanmayı becermemiz bile yetecektir:)

Kendi Kullandığım Yöntem:

Ben kendine has bir domain aldım, sitenin içeriği ise bir nevi paparazzi içerik diyebiliriz. Yani dünyaca ünlü bayan şahısların fotolarını düzenli olarak paylaşıyorum, trafiğimin yüzde 70'i birinci bölge ülkelerden sağlanmaktadır. Ayrıca taban olarak wordpress kullandığımdan çok hit alan bazı resimlerin kaynak linki olarak BV.VC servisini kullanarak gelirimi bu yoldanda arttırıyorum. Sakın tüm resimler için bu yöntemi kullanmayın, ziyaretçilerimizi delirtmek istemeyiz sonuçta :) Yok ben blog kuramam, çok üşengecim derseniz, upload ettiğiniz bu resimleri içeriklerine göre uluslararası bazı forumlarda paylaşarak ilgili forumun hazır trafiğini bu amaçla kullanabilirsiniz. Fakat pek çok sitenin Imagtwist'i kabul etmediğini belirtmeliyim, bu durum adult forumlar için geçerli değil, hemen hemen hepsi kabul ediyor. Ben bloğuma ek olarak planetsuzy kullanıyorum (Adult/Celebrity).

Upload ettiğimiz resimleri sitemizde veya forumlarda paylaşmak oldukça basit: her yükleme işlemi sonunda ekranı aşağıya kaydırdığınızda 3 seçenek görüyorsunuz. İlk seçenek direk linkler, bu seçenek hiç bir eşimize yaramaz, geçelim :) 2. seçenek ise forum kodudur, bu kodları alıp forum yazımıza eklediğimizde, thumbnail olarak gönderimizde gözükecektir. Aynı yöntemi 3. seçenek için kendi bloğumuzda ve sitemizde kullanıyoruz.

İpucu: upload yaparken her satırda kaç resim olacağını ve thumbnail boyutunu seçebiliriz. Ben her satırda 4 resim olacak şekilde ve thumbnail'i mümkün olduğunca küçük olarak seçiyorum. Kocaman thumbnail yaparsak ziyaretçiler resme tıklama gereksinimi duymayabilir :)

Son olarak: tumblr'da paylaşım yaparsanız anında ban yersiniz, tecrübeyle sabittir:) Onun da bir yöntemi var tabi ki, onu da yazarım bir ara... Arkadaşlar zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. Umarım sıkılmamışsınızdır, bu gece çok cömert hissettiğimden sizinle bu yöntemi paylaşmak istedim:)

Sağlıcakla...

Referans üyelik

Refsiz Üyelik

inceleyekmi (Blogspot Dükkanım)
siyasetizle (Ülke Geneli)
wmaraci
reklam

atLL atLL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** I**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 37 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
imagetwist iyi veriyormus bu sitelerden odeme alan var mi? ben simdi yeni bir site buldum oradan deniyorum ilk odememi aldigim anda yapistiricam foruma

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al