freelance iş ilanları

Google Adsense yerine belki bir alternatif?

28 Mesajlar 6.381 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli arkadaşlar websitesi kurarken temel amacı hiç şüphesiz nihayetinde biraz olsun para kazanmaktır. Hiç olmazsa websitemiz için harcadığımız domain adı, hosting vb. temel ödemeleri karşılasa yeter deriz. Eh ufak da olsa bir miktar para da elimizde kalırsa deymeyin keyfimize

Websitesenizden para kazanabilmenin de en temel ve bilinen yolu hepinizin malumu, sitemizde reklam(lar) yayınlamaktır. Bunun için ya forum sitelerinde sitemizi tanıtarak potensiyel reklam veren kişilerden bireysel olarak reklam alırız veya daha makbulü sitenizde reklam yayınlamanız için size para ödemeyi taahhüt eden bazı reklam firmaları ile anlaşırız.

Reklam konusunda en öne çıkmış sistem google adsense reklamlarıdır. Ama maalesfki google adsende bazen gerçekten sizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. Çoğu kişi (ben de dahil) adsense reklam sistemine başvuruyor, ama sitesi bir türlü kabul edilmiyor. Sitenin en çok hit alan kısımlarını kaldırmamız isteniyor vs, el insaf..Bazen bir bakıyorsunuz ki google size bir e-mail göndermiş ve adsense hesabınızın kapatıldığını bildirmiş. Nedenini araştırırsınız, yayıncılık politikasına aykırı davranış olduğunu öğrenirsiniz. Uğraşır, yayıncılık politakasında yazan noktaları tek tek düzeltirsiniz, hesaptaki banlama kalkar. Birkaç gün sonra birkez daha bakarsınız, yine askıya alınmış. Sebep? Geçersiz tıklama…Eh hesapta 60 $ birikti, o ne olacak? Soğuk su iç…

Yukarıda yazdığım şey birçoğumuzun başına gelenlerden en öne çıkanları. Tabi hiç sıkıntıya uğramadan adsense reklamları yayınlayabilen yok mu? Var tabi, hem de çok fazla sayıda. Benim sıkıntıları yazmamamın sebebi de zaten şikayetçi olmak veya adsense reklamcılığını kötülemek değil. Sadece mevcut sıkıntıları ortaya koymak. Eh peki böylesi sıkıntılar oluyor da ne oluyor? Olan şu, bu bizim durumumuzda olanları başka reklam sistemlerini araştırmaya itiyor. Yok mu peki başka para kazandıran reklam sistemleri, var elbette, peki güvenilirlikleri?, işte orası tartışılır..

Türkiye’de reklam yayını için para ödemesi yapan birçok sistem yok mu? Olmaz olur mu? Yüzlercesi var. Ama maalesef birçoğu ufak çaplı siteleri dikkate dahi almıyor. O zaman ne yapmalı? Arayışa devam.

İşte bu arayışlarım sonucu ben CPC(Cost Per Click-Tıklama Başına) ve CPM(Cost Per Mille-1000 gösterim başına) karşılığı reklamveren ve ödeme yapan yeni bir sistem keşfettim, Ylixx Media. Peki nedir bu Ylixx Media ve nasıl kayıt olunur, reklamlarını nasıl yayınlarız? Şimdi onu anlatayım.

Ylixx Media linkini tıkladığınızda karşınıza ilk çıkan sayfada en alt kısımda 3 boşluk var, bunlar sırasıyla Ad-Soyad-e-mail adresi kısımları. Bu kısımları dikkatli bir şekilde ve doğru olarak doldurun. e-mail kısmına yazdığınız adrese aktivasyon e-maili ile birlikte kullanıcı id’niz ve şifreniz gönderiliyor. 3 alanı doldurduktan sonra “Create Account” kısmını tıklıyorsunuz. Size karşılama mesajı geliyor ve e-mail adresinize gidip hesabınızı aktive etmeniz isteniyor.

E-mail adresinize girip aktivasyon linkini tıklıyorsunuz ve açılan sayfada id kısmına, e-mail ile size gönderilen “ID” nizi yazıp “Activate” diyorsunuz. Bu defa karşınıza sizden adres satırlarını girmenizi isteyen kısım çıkıyor. Bu sayfada en üstte “individual” seçmeniz gerekiyor. Alt alta sıralanmış bölümlerde 6ncı sırada yazan “State/Region” kısmına ülkemizde olmadığından N/A diyorsunuz. Hepsini doldurduktan sonra alttaki “Continue” kısmını tıklıyorsunuz. Burada en son üyeliğinizi tamamlamanız için sizden cep telefonu onayı isteyeceğinden, karşınıza çıkan ekranda cep telefon numaranızı yazıyorsunuz. Cep telefonunuza gelen onaylama mesajında yazan kodu ilgili yere yazdıktan sonra işlem tamam, artık reklamveren(publisher) olarak siteyi kullanabilirsiniz. Ödemeler için minimum ödeme olarak 1$ dahi seçebiliyorsunuz. Ödeme yöntemlerinden de en tercih edilen ve benim tavsiyem Paypal ödemesi. Sistemdeki kazancınız, örnek 1$ minimum ödeme seçerseniz, 1$ olduğunda otomatik olarak kaydettiğiniz Paypal adresinize gönderiliyor. Sistem güvenilir mi? Ödeme alan yüzlerce insan var ve denemekle hiçbir şey kaybetmeyiz. Diyelim ki 1$ kazandınız ama otomatik ödeme gönderilmedi, reklamları sitenizden kaldırırsınız, üyeliğinizi sonlandırırsınız. Neticede kaybedecek birşey yok. İlle kullanın mı diyorum? Tabi ki hayır, amacım sadece sistemi herkese tanıtmak, kullanıp kullanmamak size kalmış. Daha ayrıntılı anlatım için dilerseniz ylixx sitesine kayıt olma ile ilgili hazırladığım videoyu da izleyebilirsiniz. Ödeme alan arkadaşlar olursa bu yazı altında ödeme kanıtlarını paylaşabilirlerse hepimiz açısından çok iyi olur. Herkese bol kazançlar.

Kaynak: Websiteniz ile reklam yayınlayarak para kazanın!

wmaraci
reklam

freddie80 freddie80 teknoloji yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)
Bu hesabı banlanıp Tam 60 $ için bir bardak su içen benim.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

freddie80 adlı üyeden alıntı

Bu hesabı banlanıp Tam 60 $ için bir bardak su içen benim.

:) geçmiş olsun.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
freddie80 geçmiş olsun , ayrıca gizemli lord bunu beğenmiş onu da kınıyorum :)

wmaraci
wmaraci

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
valla denemekte fayda var bir deneyelim bakalım paylaşım işim teşekkürler

www.kirlipanda.com

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Paylaşım için teşekkürler.

• Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

webhost adlı üyeden alıntı

Paylaşım için teşekkürler.

inşallah herkesin işine yarar.ben teşekkür ederim.

Ek Olarak:

harddepo adlı üyeden alıntı

valla denemekte fayda var bir deneyelim bakalım paylaşım işim teşekkürler

rica ederim.evet bence de denemekle bir şey kaybetmeyiz.

freddie80 freddie80 teknoloji yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

teşekkürler hocam

Ek Olarak:

LikeSend adlı üyeden alıntı

freddie80 geçmiş olsun , ayrıca gizemli lord bunu beğenmiş onu da kınıyorum :)

size de teşekkürler hocam, nedenini bilmeden banlanmak acı geliyor işte

TillWeDie TillWeDie WM Vatandas Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danisman
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Kac Kisi kullandi bunu ben ilk defa duydum kullanipta sonuclarini gorup bizlere sunacak birisi varsa oneriyorsa denemeye deger kullanicilarin mesaj ve ekran goruntulerini aldiktan sonra deneyelim :)

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam adsensede soyle bir durum var tiklanmalari gercek degil.

Site 1 k dogal hit aliyorsa 1,5 $ falan veriyor tiklanmasada.

Diger reklamlar tiklanmadan bir sey vermiyor. Cogu kisi reklamlara tiklamiyor ve adsense kadar ilgi cekici reklam yok. Bence bu yuzden adsense tercih ediliyor...

ChuckBartowsKi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al