wmaraci reklam

İnternetten para kazanma: Domain alım - satım

5 Mesajlar 789 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
İnternetten domain alım satımı yaparak para kazanma

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en sevdiklerimden biriside alan adı alıp satarak para kazanma İngilizce adı ile domain alarak satış yapmak. Düşünmeyi ve acele etmemeyi seven kişiler için kolay yoldan para kazanma yöntemlerindendir. İnternetten para kazanma işlerine bende yeni başladım. Şu ana kadar domain satışı yapmadım. Ancak sabırlı biriyseniz çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Örnek olarak 1hafta önce yorumyapalim.com isimli domaini satın aldım. Şu an için belli sitelerden teklif alımı yapıyorum. Domain alım satımında en önemli etken sabır ve istediğiniz domaini takip etmeniz. Aklımda olan çok fazla domain var ve bu domainlerin süresi dolduğu zaman yenilemedikleri takdirde alıcam.

Domain – Alan adını nasıl satın alabilirim?

İnternet üzerinde domain al yazdığınızda karşınıza birçok site çıkmaktadır. Bu siteler arasında en uygun fiyatla domain satan firmayı tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünki iyi firma diye bir şey yok. Herkesin şikayetçi olduğu bir firma mevcut. Siteyi belirledikten sonra domain satın alıcağınız siteye üye olmanız gerekiyor. Aklınızdaki domaini aratarak domainin alınıp alınmadığını görmeniz mümkün. Size tavsiyem başlangıçta com uzantıları tercih etmeniz. Com uzantısından sonra en değerli olan org ve net uzantısıdır.
Domainin süresinin ne zaman biteceğini nerden görebilirim?

Aklınızdaki domain başkası tarafından alınmış ise bu domain adresinin kalan süresini internet üzerine domain who is yazınca çıkan sitelerden herhangi birisine yazarak öğrenmeniz mümkündür. Domain üzerinde silinme koruması aktif ise o domain üzerinde uğraşmayın alamassınız. Bu domainin sahibi satarsa anca ozaman almanız mümkün olur. Ancak bu konulara girmiyorum çünki şu anda site kurmak için değil alıp satmak için domain alımı yapıyoruz.
Domain alıp satarak ne kadar kazanabilirim?

Bu yol ile belli bir garantiniz yoktur. Ancak güzel bir domain yakaladığınız zaman kesinlikle satıldığını söyleyebilirim. Domainin yaşının olması her zaman o domainin çok iyi olduğu anlamına gelmez. Domain alıp satarak kazancınız değişiklik gösterebilmektedir.30 tl ye satın aldığınız domaini 25.000 TL yede satabilirsiniz 1milyon TL yede. Özellikle İngilizce biliyorsanız İngilizce domainlerin Türk domainlere göre daha çok alıcısı oluyor. Bunun nedeni nüfus fazlalığı ve bu tarz ile onların daha çok uğraşmasından kaynaklanıyor. Şunuda belirtmemde fayda var aldığınız domaini kesin satabileceksiniz diye bir şey yok. Çok fazla domain alıp elinde biriktiren kişilerin satamadığı domain sayısı baya fazla. Elinizde bir para varsa risk alabilirsiniz asla zarara girmessiniz. Ancak elinizde para yok ve benim kesin kazanmam lazım diyorsanız sadece benim gibi çok iyi olan domain adreslerini kovalamanız gerekiyor.

Kaynak
Desvian

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Desvian Desvian SEO Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** İ**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle paylaşım için teşekkürler, elimde bi kaç tane domain var acaba nerde satılığa çıkarabilirim?

EKAloji EKAloji * Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek *
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 0, (%0)
Üstteki arkadaşın mesajını takipteyim bir de bi sistem vardı girdiğin kelime listesine göre domainler oluşturup boşta ise sana bildiriyordu günde 10 dk ayırarak güzel domainler yakalanabilir arşivimden bulursam konusunu açacağım

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti şeyhler, dervişler memleketi olamaz!" -Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)

Desvian adlı üyeden alıntı

Öncelikle paylaşım için teşekkürler, elimde bi kaç tane domain var acaba nerde satılığa çıkarabilirim?

bu gibi forumlarda çıkarabilirsiniz ama wmaraci üzerinde fazla talep yok.
Alan adları, godaddy açık arttırma, natro 2.el domain gibi platformları deneyebilirsiniz. Alan adınız kaliteli ise satıcı sizi bulacaktır. Tek yapmanız gereken alan adınızın sayfasına iletişim bilgisi eklemek.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

serciox serciox İnternet Reklamları Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Reklamları Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
bende de çok güzel bir alan adı var üzerine proje kurulabilecek ama nerede satacağımı bilmiyorum. üstteki arkadaşların yazdığı yerleri bi deneyelim bakalım

Dijital Pazarlama

- Google Ads
- Youtube Ads
- Facebook Ads
- Instagram Ads
- LinkedIn Ads
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al