wmaraci reklam

Kurumsal Bağış Sitesi

5 Mesajlar 832 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

LiveStorm LiveStorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 51
  • Ticaret 3, (%67)
Konuyu doğru yere açıp açmadığım konusunda kararsızım, eğer yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Ben insanlardan bağış almak için bir platform kullanmak istiyorum. Fakat insanlar bağış yaparken şahsi bilgilerime erişmelerini istemiyorum. Paypal'da böyle bir uygulama vardı ancak mâlum Türkiye'de kullanamıyoruz.

Bildiğiniz bunun gibi bir site veya benzeri bir yer var mı? Kurumsal olarak hesap oluşturalım ve gelen bağışlar o sitede biriksin. Ardından istediğimiz hesaba çekelim gibi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
dubdi3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Böyle birşeyi kursanız dahi işletmeniz çok zor olacaktır bilişim nefes aldırmayacaktır :) Bildiğim kadarı ile bağış siteleri veya kurumları dernek ve devlete bağlı oluyor. Yani herşey resmi ve gelen ödemelerin hepsi kayıt altında tutuluyor. Bunu yapabilmeniz için farklı bir yöntem uygulamanız gerekmekte. Eğer bağış kapsamında bir ödeme alacaksanız bile karşılığında dijital veya fiziki birşey satmanız veya vermeniz gerekebilir. Bu şekilde bir uygulama üzerinden giderseniz buda bağış değil e-ticaret'e girer. Bu konuda da vergiye tabi tutulursunuz.

Artı olarak yapacağınız bağış kampanyasını bilmiyorum fakat kendi fikrimce; para kazanmak uğruna kimsenin hakkına girmeye gerek yok.

Keyifli forumlar.
dubdi3

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
bağış toplama resmi izne tabidir
dubdi3

kişi bu mesajı beğendi.

LiveStorm LiveStorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 51
  • Ticaret 3, (%67)
Instagram, şu, bu gibi sosyal medya sitelerinde hatta forumlarda bile, tek kuruş vergi ödemeden muazzam satışlar dönüyor. Bilişimin bunlara el atmama sebebi nedir? Eğer gerekli olan şey para karşılığında belli bir hizmet veya mal sağlamaksa, bunu sağlayabilirim. Sadece, bu işlemi yapabileceğim bir platform gerekiyor. AliTasc1

Bilgilendirme için teşekkürler. cthax
dubdi3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Bu işlemi yapabileceğin platformlar derken, öyle bağış üzerine kurulu belli bir platform yok diye biliyorum. En basit yoldan ilerleyecek olursak, wp üzerinde tek sayfalık bir site oluşturulup burada işlem yapılabilir, bağış karşılığın da otomatik bir pdf dosya indirtmek bile ticaret yapılmış sayılır ama dediğim gibi bu işlemlerin tamamı vergiye tabidir. İnstagram, facebook veya diğer sosyal mecraları kendinizle bir tutmayın. Onlar 3 sene haksız kazanç sağlayıp 4. sene milyon dolarlarca tazminat ödeyen kuruluşlar. Gelen gidenden fazla olduğu için onlar o sisteme ayak uyduruyor, alan razı veren razı hesabı. Sizin bunu kaldırabilecek kadar gücünüzün olacağını sanmıyorum.

Çokta akıl vermiş gibi olmym, araştırırsanız detaylı bilgilere zaten kendiniz de ulaşırsınız.
cuneytsonmez dubdi3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al