freelance iş ilanları

Projex çöp proje oldu

5 Mesajlar 1.370 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Bundan yaklaşık 1 yıl önce Xnetwork adında sonradan projex olarak değiştirilen bir oluşum meydana geldi. Projex sözüm ona katılımcılarını rahat rahat yaşatacak bir network marketing oluşumuydu.

Epey ilgi gören ve para harcanan projex seminerler, yemekler, eğlenceler, geceler düzenlenerek iyi bir şekilde lanse edilerek piyasaya sürüldü. Türkiye de ki pek çok Affiliateler, projex e katılarak hızlıca xdükkan satın almaya başladılar ve hızla projex in reklamlarını yaparak alt üye toplamaya çalıştılar.

Başlangıçta işler iyiydi ama ne yazıkki yakın zamanda projex kan kaybetmeye başlayarak amacının dışına çıktı ve saçma sapan bir oluşuma dönüştü. Kan kaybetmeye başladıktan bir müddet sonra xdükkan sahiplerine ücretsiz 1 aylık süre uzatma hakkı tanındı ama kan kaybı devam etti.

Hepsi birbirinin benzeri olan ve kişilere hiç bir fayda sağlamayan seminerler sayesinde de insanlara iyice zaman kaybı yaşatan bu oluşum aslında geriye bakıldığı zaman 1 arpa boyu bile yol kat edememiş çöp projeye dönüştü.

Şu an bir çok xdükkanın domain kayıt sürelerinin dolduğu iddia ediliyor hatta kontrol ettim gerçekten de öyle aylar önce süresi bitmiş domainler yüzünden bir çok xdükkan kapanmış durumda. Baştan el bebek gül bebek olarak görülen sistem şimdi boş bir projeye dönüştü bunun sebeplerinin en başında proje sahiplerinin işi sıkı tutmamaları geliyor. Zaten artık sıkı tutmalarına da gerek yok çünkü bu işten her bakımda tabiri caizse parayı götürdüler.

Projex e başından beri sıcak bakmayan bir Affiliate olarak bunun bana göre en büyük sebebi projex sahiplerinin kendi ekiplerini kurarak sektördeki satış ortaklarını üye sıkıntısına sokmalarıdır. Çünkü insanlar bir yerlere üye olurken iyice araştırma yapıyorlar araştırma sırasında güçlünün yanında olmayı seçen girişimciler tek tek proje sahipleri tarafından kapış kapış toplandığı için pek çok affiliate ortada kalarak xdükkanlarını ve üyeliklerini sonlandırmak zorunda kaldılar. Keşke daha iyi bir oluşum ortaya konulsaydı da durum buralara gelmeseydi.

Bu işten para kazananlar oldu ama bunun yanında gerçekten bu işten para kaybedenler de oldu. Çok büyük zorluklarla bu işe umutla bakan ve cebindeki son parayı bu işe yatırın bir çok kişi tanıyorum en çokta onlara üzülüyorum.

Sonuç olarak projex proje sahipleri dahil bir kaç kişiyi zengin eden bir **************lık hikayesine dönüştü. Sakın şu zamandan sonra projex e dahil olmayın ve uzak durun. Çünkü bu saatten sonra projex hiç bir işe yaramaz!

Makale biraz sert oldu ama yazarken gerçekten sinirlendim çünkü bu kadar kişiyi mağdur etmeye kimsenin hakkı yok umarım bu kişilerin mağduriyetleri yetkililer tarafından karşılanır.

http://parakazanx.com/projex-dolandiricilik-mi-projex-ten-uzak-durun/

wmaraci
reklam

LoveScars LoveScars Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 6, (%100)
Bilgi için teşekkürler

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Para kazan linki de ilginç olmuş:)
Optimus

kişi bu mesajı beğendi.

JankeN JankeN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek online pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
bir aralar mantıklı bir sistem olarak görüyordum. Ama üyelik fiyatlarının 2 katına çıkması sonra 3 ay sonunda yenileme gibi durumlar sistemler bana ters geldi. Onun için girmedim. Zaten çoğu üyeyi büyük balıklar kaptı. :)

wmaraci
wmaraci

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

parakazan adlı üyeden alıntı

bir aralar mantıklı bir sistem olarak görüyordum. Ama üyelik fiyatlarının 2 katına çıkması sonra 3 ay sonunda yenileme gibi durumlar sistemler bana ters geldi. Onun için girmedim. Zaten çoğu üyeyi büyük balıklar kaptı. :)

Aynen hocam zaten çok pahalıydı birde alt üye sıkıntısı yaşanması işi yokuşa sürdü. Hayırlısı bakalım biri gider diğeri gelir birileri kazanır bu işler böyle

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al