wmaraci reklam

iPhone 6S Plus – Galaxy Note 5 Karşılaştırması

8 Mesajlar 1.709 Okunma
wmaraci reklam

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 6S Plus ile Samsung’un amiral gemisi olarak tabir edebileceğimiz Note 5‘i sizler için karşılaştırdım. İki telefonun eksiklerini ve gelişmiş özelliklerini aşağıdan görebilirsiniz.

Ekran

iPhone 6S Plus 5,5 inç 1920×1080 piksel çözünürlükte 401ppi IPS LCD ekran kullanıyor. Samsung Note 5 ise 5,7 inç 2560×1440 piksel çözünürlükte 518ppi Super AMOLED ekran kullanmakta. Daha net ve daha fazla renk çeşitliliği sunan Note 5 aynı zamanda iPhone 6S’in ekranından daha dayanıklı. Ekran bakımından Samsung Galaxy Note 5’in üstün geldiğini belirtebiliriz.

İşlemci

iPhone 6S Plus 2GB RAM A9 yonga seti ve PowerVR GT7600 grafik işlemci birimi kullanıyor. Samsung Galaxy Note 5 ise 4 GB RAM Exyons 7420 işlemci Mali T760Mp8 grafik birimi kullanmakta. İşlemci olarak bir mağlubiyet veya galibiyet yapmamız doğru olmaz. Çünkü iki telefon da farklı işletim sistemleri kullanıyor ve iki işlemcide iki telefon için gayet iyi deneyimler sunuyor.

Kamera

iPhone 6S Plus 12MP arka kamerası ve 5MP ön kamerası ile mükemmel fotoğraflar çekiyor. Note 5’e gelecek olursak 16MP arka kamera ve 5Mp ön kamerası ile iPhone 6S Plus’tan eksiği kalmıyor diyebiliriz. Düşük ışıkta kamera testimizin galibi Note 5 , fakat gündüz çekimlerinde kesinlikle kamera testimizin galibi iPhone 6S Plus.

Batarya

2750 mAh çıkarılmayan batarya ile satışa çıkan iPhone 6S Plus bu boyuttaki bir telefona göre standart bir mAh değerine sahip diyebiliriz. Ayrıca Apple normal kullanımda size bu batarya ile en az 1 gün geçirme garantisi bile sunuyor. Note 5 ise 3000 mAh ile adeta göz dolduruyor. Batarya karşılaştırmamızın galibi bu sefer Samsung Galaxy Note 5 oluyor.

Fiyat

Zurnanın “zart” dediği yere geldik. Elbette fiyat da önemli bir karşılaştırma ölçütü. 6S Plus’ın 16GB’lık modeli 3.099 TL’den satışa çıkarken Note 5’in fiyatı ise 2.699 TL. Fiyat bakımından Note 5 galip geliyor.

“Peki sizce hangi telefonu almalıyım?” dediğinizi duyar gibiyim. Eğer Android işletim sisteminden memnunsanız kesinlikle Note 5 sizin için doğru tercih olacaktır. Fakat aklınızda soru işaretleri varsa benim gibi, iPhone 6S Plus almanızı tavsiye ederim. Her ne kadar özellikleri Samsung Galaxy Note 5‘ten düşük gözükse de iPhone donanım/yazılım uyumlu bir telefon ve işletim sistemi olan iOS Android’e göre çok hafif.

Kıssadan hisse Android seviyorsan : Note 5 , sevmiyorum diyorsan iPhone 6S.

Kaynak : iPhone 6S Plus – Galaxy Note 5 Karşılaştırması
tayfur

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

tayfur tayfur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 7, (%100)
güzel olmuş ama nerde bizde o kadar para :))))
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Uzun bir zaman ios kullandıktan sonra androide geçtim (2 yıldır android kullanıyorum) Kesinlikle apple denilebilir.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2760
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Oldum olası apple sevmem android de google yüzünden sevilmez oldu ne kadar uygulaması varsa içine yüklüyor temiz bir işletim sistemi çıkartan yok herkes insanların gözüne bişiler sokuyor.
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

seditio.com.tr - dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 25 tl bakiye hediye
wmaraci

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)

ntka adlı üyeden alıntı

Oldum olası apple sevmem android de google yüzünden sevilmez oldu ne kadar uygulaması varsa içine yüklüyor temiz bir işletim sistemi çıkartan yok herkes insanların gözüne bişiler sokuyor.

Reklam günümüzde önemli ne de olsa :)

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
ubuntu yükleyin

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ekran konusunda bişey diyemem ama akıcılık konsuunda tabiki İphone
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

DAVY DAVY Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Ailedeki herkes facetime ile iletişim kurduğu için mecbur iphone kullanıyorum :( Note 5 candır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al