wmaraci reklam

vBulletin bilen yardımcı arıyorum (Ücretli)

2 Mesajlar 1.045 Okunma
wmaraci reklam

Ole Ole Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba,

Bir süredir üzerinde ciddi ciddi düşündüğüm vBulletin altyapılı forum üzerinde çalışmaya başlamadan önce, bana vBulletin sistemini öğrenmemde yardımcı olacak bir arkadaş arıyorum. Bir süre boyunca her ikimize de uygun olan zamanlarda benim soracağım sorulara ayrıntılı olarak yanıt vererek anlatım yapabilecek, gerek resimlerle gerekse döküman olarak öğrenmeme yardımcı olacak biri. Tabii bunun dışında tek başıma da birçok kaynaktan araştırma yapacağım, fazla başını ağrıtmayacağım. :)

Alt bir domaine kuracağım vBulletin üzerinden gerek panel gerekse tema düzenleme kısmıyla ilgili soracağım sorularla, bana vBulletin sistemini öğrenmemde destek olmasını isteyeceğim birini arıyorum yani.

Örnek verirsek, bilmediğim ve vBulletin'de bulunan {IF_USER...} gibi kodların ne işe yaradığını bilmeli. HTML bilmeli fakat CSS ve PHP'yi pek bilmese de sorun değil. Hatta PHP'yi bilmemesi de sorun değil.

Neden kurcalayarak öğrenmiyorum?
Çünkü kurcalayarak öğrenmekle geçireceğim süre atıyorum 4 ay ise, birinden yardım alarak öğrenmekle geçecek süre 1 aydır. Ben WordPress sistemini kurcalayarak öğrenen biriyim ve bugün psd tema çizip, zorlanmadan entegre edebiliyorum. Benzer şekilde vBulletin için de tema yapacağımdan, öğrenme süresini uzatmak istemiyorum.

Yardım eden kişinin yapacakları neler?
vBulletin profesörü olmasını beklemiyorum fakat birkaç makale okuyup ben biliyorum diyen biri de olmamalı. Bana kodlama dili öğretmesini istemiyorum sonuçta. vBulletin'in olmazsa olmazları, gerekli kısımlarıyla ilgili ayarları ve yönergeleri gösterebilmeli. İsterse döküman ve resimlerle anlatım yapabilir, isterse msn üzerinden anlatabilir, isterse de teamwiever ile anlık olarak gösterebilir.

Zaman sınırlaması var mı?
Tüm bu anlatımlar gün gün yapılacak ve ben de ruh gibi durmayıp, kendi başıma da ayrıca araştırma yapacağım için çabuk öğreneceğimi düşünüyorum. Hevesli olmak bile çabuk ve kolay öğrenebilmek için yeterli bir neden. Hevesli olmasam yardımcı arkadaş aramazdım değil mi? :) Zamanla ilgili sınırlama yok. Şu kadar sürede öğretmelisin veya şu gün şu saatlerde illa anlatmalısın demiyorum. Uygun olabileceğimiz zamanları konuşuruz, ona göre herhangi bir zaman aralığında olabilir. Ayrıca "arkadaş" dememden de anlaşılmalı ki, hiçbir şeyde zorunlu tutmuyorum. "Şunu bilmiyorum" deyince "Nasıl bilmezsin?" tepkisi verecek biri değilim. :)

Ücret ne olacak?
Yardım alacağım arkadaş için ayırdığım bir miktar var. Yine de teklifi sizden bekliyorum. Ödemeyi PayPal ile yapacağım ve ücreti vermeyip ortalıktan kaybolma gibi saçma şeylerle de uğraşacak biri değilim. Bunu iş olarak görmemenizi; çoğunlukla "arkadaş" olmamızı umuyorum. Arkadaş olduk diye samimiyet havası verip ücreti azaltmaya çalışacağımı veya başınızı ağrıtacağımı düşünmeyin. Çünkü biliyorum öyle bugün tanışıp yarın bir şey(logo veya tema gibi) isteyen ve "arkadaş değil miyiz?" diyenleri. :)

İstediğimi az çok anlatabildim sanırım. Sorusu olanlar ve/veya ilgilenenler msn adresimi istesin, bir konuşalım. :)

İyi forumlar.

wmaraci
reklam

GrafiLife GrafiLife Huzur-u Mahser Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
O.m gonderdim donerseniz sevinirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al