wmaraci reklam

Neden Macbook?

14 Mesajlar 5.678 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hgtucel hgtucel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 111 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, yeni bir netbook almayı düşünüyorum.

Toshiba ve Apple Macbook arasında kararsızım.

6,5 senelik bir Toshiba kullanıcısıyım. Eski toprak gibi hiçbir şey olmadı. Kasası halen sağlam duruyor. Bundan ötürü kafamda Toshiba seçeneği var.

Apple Macbook'u ise, gizli bir Apple hayranlığım var. Yani yeni bir işletim sistemi, yeni bir tarz denemek istiyorum.

Şimdi herkesin sorduğu malum soruyu soruyorum. Neden Macbook?

Ben i7 işlemcili, 16 gb ramli, 3 gb ekran kartlı, 2tb hard diskli bir Toshiba bilgisayarı 4,000 gibi bir fiyata alabiliyorken Macbook'u bu özelliklerin altında bu fiyattan yükseğe alabiliyorum.

Kullananlar aldığında farkı anlayacaksın diyorlar. Siz Macbook kullanıcıları nedir Macbook'u cazip kılan?

www.hgtucel.com - www.neyapilmali.com
wmaraci
reklam

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Apple Macbook al pişman olmazsın aldığın zaman işletim sisteminde bazen zorluk yaşarsın ama kullandıktan ve alıştıktan sonra pişman olmazsın tasarım kalite anlatılmaz yaşayarak görmen lazım :)
hgtucel

kişi bu mesajı beğendi.

TheCompany TheCompany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Ardahan
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Toshiba bilgisayarlarını eskisi gibi sağlam olarak düşünmeni istemem her şey değişti onlarda değişti artık bilgisayarların içine çipler yerleştiren ve garanti süresi sonunda aniden bozulmaya başlayan şeyler üreten diğer şirketler gibiler. kapitalizm her yerde :) neyse bence macbook al nedenmi bir defa mac os için , ben hayatımda bu kadar stabil bir işletim sistemi görmedim windows ve linuxun sayısız sürümünü denedim ama hep çöküntüler falan filan devam etti. zaten bu yüzden programcılar , grafikerler , djler vs mac kullanır, ayrıca "ayrıcalık" bilmiyorum ama apple ürünlerinde bir ayrıcalık havası var insanın hoşuna gidiyor. yine virüs derdi falan yok. Örneğin yepyeni windows pcye kaspersky kurduğunda 4 çekirdeğin ikisini sömürüyor :) vs vs
hgtucel

kişi bu mesajı beğendi.

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
2006'dan beri kesintisiz Mac kullanıcısıyım. Şuan da aktif olarak iMac ve Macbook kullanıyorum ve iki toplam da en fazla 4 defa baştan kurulum gördü o da dolduğu için garibim biraz rahatlasın dedim :) Özellik olarak diğer PC'lerden daha düşük gibi görünüyor olabilir fakat şunu diyebilirim ki o yüksek özellikli PC'lerden daha stabil bir kullanım elde edersin.

Gerek işletim sistemi olsun gerekse donanımsal olsun. Windows'ta 256bit renk kullanırken Mac'te 16 milyon renk kullanıyorsun. Ses, ısınma, donma, takılma vs hepsi sıfır derecede.

İşletim sisteminin zorluğu seni korkutmasın hayatında kullanabileceğin en kolay bir işletim sistemidir ki eller de bulunan akıllı telefonlardan bile daha kolay bir kullanıma sahiptir.

Benim tercihim her zaman Mac'tir. :)
hgtucel Kakarotto TheCompany

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

Kaplan adlı üyeden alıntı

2006'dan beri kesintisiz Mac kullanıcısıyım. Şuan da aktif olarak iMac ve Macbook kullanıyorum ve iki toplam da en fazla 4 defa baştan kurulum gördü o da dolduğu için garibim biraz rahatlasın dedim :) Özellik olarak diğer PC'lerden daha düşük gibi görünüyor olabilir fakat şunu diyebilirim ki o yüksek özellikli PC'lerden daha stabil bir kullanım elde edersin.

Gerek işletim sistemi olsun gerekse donanımsal olsun. Windows'ta 256bit renk kullanırken Mac'te 16 milyon renk kullanıyorsun. Ses, ısınma, donma, takılma vs hepsi sıfır derecede.

İşletim sisteminin zorluğu seni korkutmasın hayatında kullanabileceğin en kolay bir işletim sistemidir ki eller de bulunan akıllı telefonlardan bile daha kolay bir kullanıma sahiptir.

Benim tercihim her zaman Mac'tir. :)

Mac'a doğru düzgün oyun bile çıkmıyor. Ayrıca Windows da eskisi gibi 1 ayda çöken bir işletim sistemi değil. Sürekli güncellemelerle açıkları kapatıyorlar. Özellikle Windows 8 stabil bir işletim sistemi. En az 1 yıl formatsız kullanabilirsin.
hgtucel

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Mac'in en öne çıkan yanlarından birisi Donanım-yazılım uyumunda tartışmasız galip olması diyebilirim. Bu yüzden donanımdan tam anlamıyla, eksiksiz faydalanıyorsunuz ki bu da performansınızı arttıran önemli bir etken. İşletim sistemi de oldukça basit ve zengin özelleştirme imkanlarına sahip. Güvenlik konusunda da Windows dışındaki tüm sistemler gibi oldukça güçlü. Konuya dışarıdan bakacak olursak da tasarımda bir Apple estetiği ve ayrıcalıklı bir havası var. Sonuçta, ben dahil herkes bir Apple ister :)
hgtucel

kişi bu mesajı beğendi.

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Mac'a doğru düzgün oyun bile çıkmıyor. Ayrıca Windows da eskisi gibi 1 ayda çöken bir işletim sistemi değil. Sürekli güncellemelerle açıkları kapatıyorlar. Özellikle Windows 8 stabil bir işletim sistemi. En az 1 yıl formatsız kullanabilirsin.
Doğru, ancak ben zaten oyun oynayan bir insan değilim bu yüzden benim için ideal. Oyun için almak isteniyorsa ona özel donanım tercih edilmelidir tabii ki. Ama iş ve kullanım için Apple sadece.

Şunu da kabul etmeliyim ki, Microsoft'un XP'den sonra en beğendiğim işletim sistemi Windows 8 diyebilirim. Gerçekten stabil ve hız olarak çok çok iyi hem de Microsoft'a göre. Ama "oyun" konusu hariç hiç bir şekil de bir Mac ve MacOSx'in eline su dökemez.
hgtucel

kişi bu mesajı beğendi.

SemihSert SemihSert OyunSatış Altın Üye
  • Üyelik 30.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Yazılım, Hosting, VDS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
Bende şu anda elinde macbook ve toshiba marka bir laptop olan biri olarak kesinlikle oyun düşkünü değilsen macbook derim.

Çoğu genel bilgileri vermiş zaten, donanım ve yazılım arasında macbook gayet stabildir. Microsoft ta windows 8 de biraz ilerleme var , fakat aynı stabil durumunu windows makinelerde yakalama ihtimalin biraz daha az.

Çünki windows olan makinelerin hepsinde donanım aynı değil, farklı donanımlar tek bir işletim sistemi, bu nedenle tam stabil kalamayabilir.

Macbooklarda ısınma,ses,batarya durumuda çok iyidir. Toshibalarda bunlar genelde sorun olabiliyor, belki bize denk gelmiştir ama ,KAPLAN da bende toshiba laptoptan macbooka geçtik ikimizde toshibada batarya ve ısınma sorununu çok yaşadık.
hgtucel

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiye'nin en uygun epin, item, hesap, oyun satış sitesi oyunsatis.com.tr

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
yeni laptop aldım asus w8 1700 küsür tl ye.
şarkıya sağ tıklayınca kasıyor meret. gerçekten şarkıya sağ tıklayınca kasıyor şaka gibi.

bu ay sonunda imac alıcam. windows illallah dedirtti artık. sana da tavsiye ederim eğer programcı isen
hgtucel

kişi bu mesajı beğendi.

ozergul.net/com

FatihYilmazz FatihYilmazz Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
Bizim ülkemizde bilgisayar oyun aleti olarak görüldüğü için olaya biraz yanlış bakılıyor.Sistem özellikleri olarak windows cihazlara göre düşük olabilir fakat iPhone'a baktığında yine bazı özellikleri android cihazlardan daha geride fakat performansta önde işletim sistemi iyi olduğu için aslında diğerlerinden düşük görünse de daha iyi performans sunuyor.Bir artı özelliği de yazılımları windowsa göre biraz daha iyi windowsun yazılımları son derece gelişmiş fakat kritik noktalarda macbook'daki yazılımlar ön plana çıkıyor.Profesyonel iş yapan biriysen bu senin çok önemli olmalı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al