Pardus’un yeni yol haritası yarın açıklanacak

2 Mesajlar 720 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 2003 yılından bu yana geliştirilen ve ‘milli işletim sistemi’ olarak lanse edilen Pardus’la ilgili yeni yol haritası yarın düzenlenecek bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacak.

Pardus’la ilgili “Özgürlük İçin” sloganıyla yürütülen çalışmalar ve yeni gelişmelerin paylaşılacağı toplantıda Pardus’un ülkemiz için değeri ve kullanıcılar için getirdiği kolaylıklar anlatılacak.

Bir süre önce yaşanan yönetim değişikliği sonucu geleceği hakkında tartışmalar yaşanan Pardus’la ilgili toplantıda şu konulara açıklık getirilmesi bekleniyor:

- Pardus Projesi’nin yol haritası, yaygınlaşma stratejileri (Sürümler, Politikalar) – Akıllı Tahta çalışmaları ve FATİH Projesi’ndeki konumlanma – Pardus Danışma Kurulu’nun faaliyet ve sorumlulukları – Ekosistemin oluşturulması ve işbirlikleri – Kamu ve özel sektör projeleri (Üniversite, Bakanlık, KOBİ)

Toplantıda, TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) Müdür V. Dr. Ahmet Kaplan ile Pardus Proje Yöneticisi Abdullah Erol katılarak basına bilgi verecek.

Kaynak: TechnoLogic

wmaraci
reklam

Vermidon Vermidon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenim Görevlisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 50 / 123
  • Ticaret 4, (%100)
Ah şu wireless driver'ı yüzünden pardus kullanamıyorum :/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al