wmaraci reklam

Javascript Çalıştırma Sorunu

7 Mesajlar 1.507 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cani23 cani23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
Öncelikle Merhaba

Bir js dosyam var. Bunun çalışması için aşağıdaki kodu içine gömüyorum. Eğer bunu eklemesem kod çalışmıyor ve bu js dosyasını kullananların çoğu kendi sitesine <script></script> kodunu eklemiyor. Bu yüzden aşağıdaki gibi bir çözüm buldum.

Ancak buda sayfada önceden çalışan javascript dosyalarının çalışmasını engelliyor. Aşağıdaki kod yerine başka bir alternatifi olan var mı acaba ?

document.write('<script></script>');

wmaraci
reklam

altunoren altunoren bilmenizgerek.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Yazılım, Grafik Tasarım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 25 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Web sitende 2 adet farklı sürüm jquery varsa hata verir. bunu ekliyorsan diğerini kaldır.

• Üyelik 28.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

altunoren adlı üyeden alıntı

Web sitende 2 adet farklı sürüm jquery varsa hata verir. bunu ekliyorsan diğerini kaldır.

Öncelikle cevap için teşekkürler sanırım evet ondan kaynaklanıyordur. Ancak bu javascriptin içine gömülü olan js dosyasını başka kullanıcılar kendi sitelerinde kullanıyor ve içinde html sitelerde mevcut. Bu yüzden böyle birşey yapıyorum. Dediğiniz gibi sitesinde başka sürüm olanlarda sıkıntı çıkartıyor olabilir. Peki bunu başka şekilde çözemez miyim ?

• Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 25 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Yaptığınız uygulamayı veya kodlamayı jquery eklemeden kullanabilirsiniz. çünkü şuanki tüm sitelerin neredeyse %100'ü jquery kullanmakta. Bu yüzden uyarı geçerek kullanmalarını sağlayablirsiniz. Mesela: jquery kullanmıyorsunuz lütfen şu kısmıda ekleyiniz gibi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

Yaptığınız uygulamayı veya kodlamayı jquery eklemeden kullanabilirsiniz. çünkü şuanki tüm sitelerin neredeyse %100'ü jquery kullanmakta. Bu yüzden uyarı geçerek kullanmalarını sağlayablirsiniz. Mesela: jquery kullanmıyorsunuz lütfen şu kısmıda ekleyiniz gibi.

Peki bir soru daha sorayım. Ben bu yaptığım js dosyasının yüklenirken sayfayı yavaşlatmasını istemiyorum. Mesela sayfa açılsın yukarıdaki sayfa yükleniyor işareti dursun, ondan sonra benim yaptığım js dosyası açılsın. Böyle birşey mümkün mü acaba ?

• Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 25 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
windows.load sistemini bir araştır. onload olayından sonra çağırmak istediğin dosyaları çağır. yani sayfa yüklemesi tamamlanınca diğer dosyalar yüklenir.
cani23

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

windows.load sistemini bir araştır. onload olayından sonra çağırmak istediğin dosyaları çağır. yani sayfa yüklemesi tamamlanınca diğer dosyalar yüklenir.

Onu kullanıyordum hocam acaba başka bir alternatifi var mı diye merak ettim de teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al