wmaraci reklam

Php Programlamada Javascript'e İhtiyaç Duyar mıyım?

4 Mesajlar 780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yazilimyolcusu yazilimyolcusu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çalışmıyorum
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Merhabalar. Php programlamada kendimi geliştiriyorum. Bunun yanında html, css ve javascript ile siteler yapmaya çalıştım. Artık sadece php programlamayla uğraşmak istiyorum. Kafama takılan bir soru var. Diyelim ki bir yazılım firmasına girdim. Orada; html, css, javascript kullanarak, yapılacak sitenin sadece tasarım kısmıyla uğraşanlar ve programlama kısmıyla uğraşanlar farklı. Şimdi bu javascript bana programlama kısmında da lazım olur mu bu durumda. Böyle bir ekip ile çalışırsam bu konuda ilerlememe gerek duyar mıyım? Veya şöyle anlatayım. Programcının işi javascript'e düşer mi?

wmaraci
reklam

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)

@yazilimyolcusu  girdiğiniz firmada front end back end ayrı şekilde işliyorsa çok javascript bilmenize gerek olmaz. Ama bazen ajax sorguları , sortable, datatable vs gibi şeyler için javascript gerekebiliyor. Yani hepsi iç içe gibi zaten o yüzden tamamen lazım olmaz demek zor. Ama ara sıra işine yaradığı kadar kullanırsın sıkıntı olmaz.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)

İşler değişir 3 e ayırmışlarsa tasarımcı tasarımını yapar kodlamacı PHP sini yazar js ci entegre eder yani şöyle iş olur bir iş çabuk çıkmış olur değişir tabikide bu durum gireceğin firmaya bağlı belki girdiğin firmada js ayrımı yoktur o yüzden js bilmiyorsanız PHP olmaz PHP bilmiyorsanız js olmaz birbirine bağlıdır CSS yi çalıştıran animasyon js den geçer bu yüzden dolayı ilede seçim sende olur zaten büyük bir firmaya girsen bunların hepsi ayrı kişilerdir 

yazilimyolcusu yazilimyolcusu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çalışmıyorum
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Cevaplar için teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al